V 11 hodin odstartoval 7. ročník Klání rodinných týmů. Do soutěže se přihlásilo třicet rodin, které postupně absolvovaly jedenáct stanovišť, z nichž některá byla ryze sportovní, jiná vědomostní, některé disciplíny prověřily šikovnost a zručnost, ale všechny aktivity měly jedno společné. Jejich cílem bylo pobavit soutěžící a užít si společně příjemný den.

Děti, rodiče i prarodiče se zapotili při dojení krávy, střelbě ze vzduchovek nebo při zdolávání nejrůznějších překážek. Po vyhodnocení celé soutěže a tří nejlepších týmů následovala volná zábava.

Tip na rodinný výlet: Největší výstava národních pohádkových postav a strašidel
Tip na rodinný výlet: Největší výstava národních pohádkových postav a strašidel

Na úspěšnou květnovou neděli pak navázala o čtrnáct dní později další akce, která si s předchozí, co do rozsahu, v ničem nezadala, a jejíž výsledek předčil všechna naše očekávání. Jednalo se o dětský jarmark, který se konal ve čtvrtek 1. června. Počasí vyšlo na jedničku a celá prodejní akce se tak mohla uskutečnit dle plánu v areálu školní zahrady.

Během odpoledne mohli návštěvníci jarmarku obdivovat vše, co lahodilo nejen oku, ale i chuťovým pohárkům. Velkou část venkovního prostoru zaplnily stánky jednotlivých tříd a školní družiny. Kromě žáků školy se na výrobě nejrůznějšího zboží podíleli rodiče, prarodiče a zaměstnanci školy. Kdo měl chuť se zapojit, přidal ruku k dílu. Výsledkem byla spousta rozmanitých a originálních výrobků. Venkovní altán se během dne proměnil ve školní bufet. Občerstvení bylo bohaté, rychle mizelo z připravených stolů a díky velkému množství slaných i sladkých dobrot měla obsluha stále co doplňovat. Žáky podpořili i zaměstnanci školní kuchyně, jejichž pokrmy se po celou dobu jarmarku velice dobře prodávaly a šly skvěle na odbyt.

VYUKOVÝ MATERIÁL: Matematika na zámku v Lysicích. Plnit úkoly můžete i Vy
VYUKOVÝ MATERIÁL: Matematika na zámku v Lysicích. Plnit úkoly můžete i Vy

Během dne byly připraveny soutěže pro děti, skákací hrad a kdo si chtěl užít krásného dne a klidné atmosféry školní zahrady, mohl si zde společně s dětmi udělat rodinný piknik. Žáci devátých tříd sehráli v tento den dvě divadelní představení pro děti a veřejnost. Přispěli tak k velmi příjemné atmosféře, která byla znát jak mezi stánky, tak i v prostoru školní zahrady. Děkujeme všem žákům, rodičům, prarodičům, zaměstnancům základní školy a široké veřejnosti za podporu a přízeň, které si velice vážíme.