V neděli 26. června 2022 v podvečerních hodinách dokázala Iva Bittová spolu se smíšeným pěveckým sborem Babačka a Janem Čižmářem zaplnit Evangelický kostel v Boskovicích. 

Koncert měl původně proběhnout v čase loňského adventu, ale protiepidemická opatření pořadatelům znemožnila jeho konání.

Boskovice si o víkendu užívaly a vychutnávaly další foodfest.
Od červíků po obří burgery. Boskovický foodfest bavil a chutnal

Pan farář Bureš na úvod seznámil návštěvníky benefičního koncertu o současném stavu rekonstrukce církevní školy v Sudicích. K dnešku se zatím vybralo téměř 780.000 korun. Poděkoval ředitelce školy Dagmar Hamalové za její podporu a manželům Syrovátkovým, kteří rekonstrukci školky zastřešili svojí architektonickou činnosti. Všichni jako poděkování obdrželi růži a dámy polibek na tvář.

Pak již pomalu prošla mezi lavicemi na podium Iva Bittová, za doprovodu hry na housle a napodobením švitoření ptáků. Poté se k ní připojil Jan Čižmář se svojí theorbou. Jan Čižmář se specializuje na hru na staré strunné nástroje, takže kromě čtrnácti strunné loutny rozšířená dlouhým krkem zahrál i na klasickou loutnu.

Při Muzejní noci v Boskovicích vystoupili například košíkáři z Velkých Opatovic či tkadlena s ukázkou své práce.
Malohanácká muzejní noc v Boskovicích lákala na řemesla i bláznivé aktivity

V druhé polovině koncertu se k nim připojil sbor Babačka. Během půldruhé hodiny sálem kostela zazněly české, anglické, latinské a romské písně. Jako poděkování se vystupující dočkali bouřlivého potlesku a několika kytek. Jako dík přidali ještě jednu píseň.

Návštěvníci koncertu si odnesli úžasný kulturní zážitek v podobě pohlazení po duši i po uších, protože nebylo potřeba hromady reproduktorů, ale jen hlasivky a akustika.

Monika Šindelková