V on-line registraci se do 30. června přihlásilo celkem 686 běžců, ale z důvodu změny termínu závodu se 137 běžců rozhodlo využít přesunu své registrace do roku 2022. Na startu všech závodů jsme proto očekávali 549 závodníků. Ve skutečnosti nakonec odstartovalo 428 závodníků.

Dopoledne již tradičně patřilo Dětským běhům, které zahajuje běh rodičů s dětmi a pokračují dalšími kategoriemi až do těch nejstarších.

Na start  Zámeckého běhu s AutoContem na 2,5 kilometru se postavili nejen dospělí a děti, ale i nejlepší závodníci hlavního běhu. Svědčí o tom i to, že vítěz Zámeckého běhu s AutoContem Pavel Dvořák (Atletika Alojzov) obsadil v hlavním Běhu za sedmizubým hřebenem druhé místo. Druhé místo v Zámeckém běhu s AutoContem obsadil Matyáš Charvát a třetí Daniel Herčík, oba z domácího klubu Elite Sport Boskovice.

Absolutním vítězem Běhu za sedmizubým hřebenem na 12 km se stal Jan Kohut z týmu FÉNIX SPORT Blansko časem 42:01 min., na druhém místě byl již zmíněný Pavel Dvořák časem 42:22 minut a na třetím místě Martin Kovář ze Sebranic s časem 45:26 minut.

V kategorii žen zvítězila Adriana Horňová v čase 50:27 minut (FÉNIX SPORT Blansko), druhá byla Kateřina Ryšávková ze stejného klubu s časem 54:12 min. a třetí Markéta Tesařová (SK Žabovřesky Brno) s časem 54:56 minut.

V soutěži týmů zvítězil „FÉNIX SPORT Blansko“, druhý byl tým „Rozběháme Boskovicko A“ a třetí byl tým „Minerva A“.

V kulturním programu se na 11. Boskovických bězích představily kapely Lee Banda a Třetí zuby, cyklistické umění předvedli členové oddílu Drahanský Sport Team.


tým Sportuj s námi, z.s.