Již v pátek organizátoři uspořádali u kulturního domu taneční zábavu, kdy pod letní oblohou zahrála k tanci a poslechu skupina Emergency. Sobota pak patřila celý den fotbalu. Od 9 hodin ráno probíhala na hřišti utkání přípravek, ve kterých se prostřídala všechna mužstva fotbalových nadějí. Poděkování za vedení a práci s těmi nejmladšími patří všem jejich trenérům, kteří věnují této práci čas a vychovávají tak nové generace tohoto sportu.

Brzy po obědě dostal prostor dorost. Domácí tým zvítězil nad soupeřem RDR 4:1. O branky se postarali Jakub Šebela, Honza Svoboda a hned dvě branky vstřelil Gabriel Holý. Poté následovalo měření sil těch, kteří se běžně označují jako „staří páni“, což je ale jen slovní hříčka. Na hřišti šel věk stranou a hrálo se jako o skutečné soutěžní body. Slavnostní výkop tohoto utkání provedl nestor jedovnické kopané Jaroslav Janda. V úvodu jsme symbolickou minutou ticha uctili památku všech, kteří tohoto dne už nemohli být s námi a přitom k jedovnickému fotbalu neodmyslitelně patří.

„Modří“ zvítězili nad „bílými“ 5:2 brankami Broňka Formánka, který se trefil třikrát, Petra Kouřila a Pavla Pernici. Za bílé snižovali Lukáš Kunc a Jaroslav Šíbl. V tomto utkání ale nešlo ani tak o výsledek, jako o setkání těch, kteří v minulosti na tomto hřišti hrávali a rádi si tyto chvíle připomněli. Vyvrcholením sobotního programu bylo podvečerní utkání jedovnického „áčka“ s fotbalisty týmu Petra Švancary (bývalé Zbrojovky), kdy v brněnském dresu nastoupili takové legendy jako Karel Jarůšek, Patrik Siegl, Josef Hron, Milan Pacanda a další.

Petr Švancara si v tomto utkání, kterému přihlíželo několik stovek diváků, samozřejmě zahrál. Sám si ho ale také vtipně okomentoval a bavil tak všechny, kteří přišli v mnoha případech právě kvůli tomuto spíkrovi. Jedovnice, i když podaly výborný výkon, podlehly ostříleným ligovým Zbrojovákům 3:5. Za naše barvy skóroval Viktor Pernica a dvakrát Jenda Sedláček.

SK Jedovnice je klub, kterému patří „věkově“ třetí příčka na okrese. Už z tohoto důvodu máme velkou radost, že se tato akce povedla. Byla to oslava fotbalu v tom nejlepším slova smyslu. U příležitosti tohoto výročí byl vydán také almanach a spousta upomínkových předmětů, které bylo možné si tady pořídit. Poděkování patří všem pořadatelům, hráčům a také tomu množství návštěvníků, kteří k nám našli cestu. Pro nás, SK Jedovnice, je to ta nejlepší odměna a hlavně ta nejlepší tečka za uplynulými sto lety.

Jedovnickému fotbalu, stejně jako jeho příznivcům a vlastně všem fanouškům tohoto krásného sportu, bych chtěla popřát hodně zdraví a spokojenosti do dalších let.
Za SK Jedovnice, Jitka Koutná