Kromě zápasů s vrstevníky z Německa a Itálie měli v plánu také návštěvu Allianz Areny, sídla mnichovského fotbalového klubu.

„Turnaje se zúčastnilo přes sto týmů z celé Evropy, v naší věkové kategorii hrálo celkem 16 týmů. Náš knínický fotbalový klub jako jediný reprezentoval Českou republiku,“ uvedl trenér klubu Jiří Podzimek, který si od turnaje slibuje hlavně zážitek pro mladé fotbalisty.

Muzeum Blanenska ožilo tradiční velikonočními výstavou.
Muzeum Blanenska ožilo tradiční velikonočními výstavou. Podívejte se

„Když se ke mně dostala možnost přihlásit naše družstvo na tento turnaj, neváhal jsem. Chci, aby kluci měli zážitek na celý život a aby si vyzkoušeli jiný, evropský fotbal. Bylo to pro nás hlavně srovnání. Přípravám na tento turnaj jsme věnovali celou zimu, kdy jsme absolvovali mimo obvyklých tréninků ještě jedenáct přípravných turnajů po celé naší republice a k tomu ještě dva mezinárodní turnaje v Bratislavě,“ doplnil Jiří Podzimek.

Trenér už ví, že jeho svěřence čekají na turnaji zápasy v základní skupině s mladými Italy a Němci. „Větší obavu jsme měli z Němců,“ doplnil Podzimek.

Vzpomínka na legendární Tatru 111. Jako autobus vytáhl kolegy z pole plné bahna
Vzpomínka na legendární Tatru 111. Jako autobus vytáhl kolegy z pole plné bahna

„Beru jako obrovskou výhru, že kluky fotbal baví a že chtějí hrát. Začínali jsme s devíti kluky a teď jich u nás v malé obci hraje devatenáct. Není naším cílem vychovat profesionální fotbalisty, ale vést děti k lásce ke sportu a že za úspěchem je i dřina. Ty nejlepší pak rádi posuneme do Akademií. A velké díky patří samozřejmě i rodičům, kteří je ve fotbale podporují,“ dodal Jiří Podzimek.

Bayern Trophy Mnichov se koná od roku 2007 v Mnichově a pořádá jej společnost Euro-Sportring.