Měli jsme opravdu štěstí na výborné počasí, které přálo celému průběhu soutěže. Slunečné nebe a příjemná teplota přispěly k hezké atmosféře a umožnily soutěžícím plně se soustředit na své výkony. Navíc, na rozdíl od minulého ročníku, nás tentokrát šetřil silný vítr, který by mohl ztížit situaci proudařům.

Nejvíce napínavou a dramatickou kategorií byla ta mužská. Zvítězil tým Plumlov, který předvedl úžasný výkon, dosahující času 16,17 na prvním terči, a dokonce neuvěřitelných 15,62 na druhém terči! Jejich precizní práce a rychlost při provedení útoku byla opravdu ohromující. Na stupních vítězů se k nim přidala družstva Pasohlávek s časem 16,46 a Sychotína A s časem 16,55.

Velká cena Blanenska: Soutěžící hasiče i pořadatele potrápila zásadní závada
Velká cena Blanenska: Soutěžící hasiče i pořadatele potrápila zásadní závada

Ženská kategorie nezůstala pozadu. Přes problémy se strojem dokázaly holky ze Senetářova vybojovat první místo s časem 17,20. Na druhé příčce se umístily holky z Lysic s časem 17,81 a třetí místo obsadily holky ze Žernovníka B s časem 19,29.

Veteránská kategorie, i přes malý počet přihlášených týmů, přinesla zajímavou podívanou. První místo získalo družstvo Hluboké a druhé místo patřilo týmu ze sousedních Petrovic. Je skvělé vidět, jak se vášeň pro požární útok udržuje i mezi veterány.

Velké cena Blanenska v útoku: Ženy v Sychotíně se postaraly o neuvěřitelný čas
Velká cena Blanenska v útoku: Ženy v Sychotíně se postaraly o neuvěřitelný čas

Dorostenecká kategorie více a více ukazuje, že o kvalitní požární útoky na Blanensku snad do budoucna nebude nouze. Mladí soutěžící rozhodně nepodlehli tlaku a pro soutěžení jsou doslova zapálení. Dorostenci ze Senetářova se opět dokázali vyšvihnout na první místo, čímž jen dokazují, že chtějí celý seriál vyhrát bezkonkurenčně i letos. Na druhém místě se umístili dorostenci z Ostrova u Macochy a na třetím místě skončili dorostenci z Bořitova.

Celkově lze konstatovat, že závod ve Žďáře byl skvělým zážitkem. Soutěžící týmy předvedly kvalitní výkony a prokázaly svou vášeň a dovednost v této disciplíně. Velká cena se tímto závodem přehoupla do její druhé poloviny a začíná se pomalu rýsovat i celkové pořadí. Již teď se těšíme na další závod v rámci ligy, který se bude konat v Paměticích dne 23. 7. 2023 na velmi těžké dráze.