Na unikátní představení hudební pohádky Naše princezna ze mlejna se už na tento pátek mohou těšit diváci v Blansku. Jedinečný umělecký projekt na motivy filmové pohádky Princezna ze mlejna režiséra Zdeňka Trošky se bude odehrávat v romantickém prostředí blanenského zámeckého parku přímo u zdejšího rybníčku.

V projektu nazvaném DĚTI – DĚTEM se představí celkem 135 účinkujících, jejich výkony v přirozeném amfiteátru podtrhne profesionální ozvučení i osvětlení. Chybět v Blansku nebudou ani představitelé krásné Elišky a pohledného Jindřicha z původní filmové pohádky Zdeňka Trošky, na představení totiž přijedou také jejich představitelé, herci Andrea Černá a Radek Valenta.

„V hudební pohádce hrají, zpívají a tancují děti pod vedením profesionálních umělců a pedagogů z Uměleckého centra ART-TEP a Základní umělecké školy Blansko. Věříme, že zhruba hodinové představení v přirozeném amfiteátru v exteriéru blanenského zámeckého parku se bude návštěvníkům líbit,“ doufá Petra Žerníčková, vedoucí Uměleckého centra ART-TEP, která spolu s kolegy ze Základní umělecké školy Blansko představení připravuje už několik posledních měsíců.

Představení, které začíná v pátek 10. června ve 20:30 hodin, doplní také čtvrteční dopolední představení pro děti z mateřských škol a v pátek dopoledne také představení pro základní školy.

Naladit se pohádkově ale zájemci mohou už nyní díky naučné šifrovací stezce Cesta do pohádky. Hra s pěti stanovišti, na nichž mohou děti luštit připravené otázky, provádí už od Muzejní noci v pátek 20. května zájemce krátkým okruhem zámeckým parkem od Základní umělecké školy Blansko až do zámku. Po úspěšném absolvování stezky a vyluštění šifry obdrží děti malé překvapení.

Součástí naučné stezky je také netradiční výstava dětských výtvarných prací žáků ZUŠ Blansko. Díla dětí posloužila jak podklady pro knihu, kulisy a také kostýmy pro „Naši princeznu ze mlejna“. Vytvořena byla také interaktivní dětská pohádková kniha, která bude v prodeji při premiéře pohádky.

Hudební pohádka se odehraje pod záštitou starosty města Blanska Jiřího Crhy a za finanční podpory města Blanska a Jihomoravského kraje. Projekt zastřešuje Umělecké centrum ART-TEP společně se Základní uměleckou školou Blansko ve

spolupráci s Kulturním střediskem města Blanska a Muzeem Blanenska. Cestu do pohádky společně připravili Základní umělecká škola Blansko, Muzeum Blanenska, Umělecké centrum ART-TEP a Skaut Blansko.

Vstupné je dobrovolné, délka představení je přibližně 60 minut. S sebou doporučujeme vzít deky nebo podsedáky.

Kartičky pro šifrovací stezku je možné si vyzvednout až do 10. června na těchto místech: - sekretariát ZUŠ Blansko - pokladna Muzea Blanenska - klubovna Skaut Blansko, Růžová 5, Blansko - Informační centrum Blanka - Farnost sv. Martina Blansko - restaurace Sýpka.

Pavla Komárková