Při příchodu všechny vítala máma Anny a Elsy Iduna a předala dětem mapky s nálepkami. Děti měly za úkol navštívit stanoviště, splnit úkoly a vylepit nálepky podle postav, které na jednotlivých místech navštívily. Jako první se děti snažil oklamat skořápkář Vévoda z Kradákova, následovala zahřívací překážková dráha s Annou. Dále děti po cestě potkaly Kristoffa a pomohly mu nakrmit soba Svena mrkví.

Na další zastávce čekal veselý Olaf, kterému děti pomohly vytvořit rozkvetlou louku namalováním obrázků s květinami a přinést mu tak kousek jeho oblíbeného léta. Poté se potkaly se sněžným mužem Marshmallowem, který dětem předával balónky, jako sněhové koule. Předposlední stanoviště obsadil Hans z jižních ostrovů, který byl podle dětí neoblíbený. Na rozdíl od ostatních postav se s ním nikdo nechtěl fotit, ale aby se děti dostaly dál, musely složit skládačku a nalézt správnou odpověď na zábavné hádanky.

Deváťáci z Ostrova se loučí. Se slzami i s úsměvem na tváři
Deváťáci z Ostrova se loučí. Se slzami i s úsměvem na tváři

Na konci ledového pochodu už na děti čekala princezna Elsa, které pomohly vytvořit ledový palác z krabic. Elsa na oplátku jim předala zasloužené odměny. Magnetky s motivem pohádky a sladké dobroty. V cíli byly také pro všechny připraveny oblíbené pochoutky, jako párky v rohlíku, perníčky a samozřejmě čaj na zahřátí.

Jakub Kostka