Díky kvalitnímu překladu bratrů Medkových si knihy stále nacházejí mezi českými čtenáři své místo a dokonce se dostávají i mezi doporučenou/povinnou četbu. Za neutuchající oblibou napříč generacemi se skrývá relativně jednoduchý příběh boje dobra a zla. Hlavní postavou celé série je na první pohled normální chlapec, sirotek, vychovávaný strýcem a tetou, s důvěrně známými problémy ve škole či v rodině.

Ve stopách filmařů za příběhem Harry Pottera. Ve filmech si zahrálo i nádraží King Cross s legendárním nástupištěm 9 3/4.
Dvacet let s filmy o Harry Potterovi. Podívejte se na známá filmová místa

Do srdcí čtenářů a později i diváků se však zapsal svým nevšedním osudem, v němž i obyčejný, bezvýznamný človíček může stát výjimečným hrdinou. Díky tomuto chlapci se uvědomíme, že vedle našeho světa existuje i svět divů, čar a kouzel, kde se prohánějí fantastická zvířata, že rodina, přátelství a láska jsou nejdůležitější, a že Temná strana zla nikdy nevyhraje, dokud budeme bojovat. A proto všichni pořád čekáme na dopis z Bradavic, abychom mohli vyrazit z nástupiště 9 ¾ King Cross na cestu za dobrodružstvím…

Ivana Šrámková

Knihovna Karla Dvořáčka Vyškov