Již po jedenácté si dali sraz fanoušci filmů v Boskovickém Letním kině. Tentokrát pořadatelé z ČSFD přivezli filmy jako například Bullet Train, Divocha, nebo nového Thora a několik dalších novinek promítaných letos v kinech.

Ručního vytrhávání invazního druhu jednoleté rostliny netýkavky žláznaté se zúčastnili dobrovolníci z řad ochránců přírody i veřejnosti.
Spolek Okras vyburcoval dobrovolníky. Při Netýkavkobraní zatočili s plevelem

V rámci víkendu pořádali v sobotu 6.8.2022 v Panoramě filmový kvíz a speciální promítání hororu Sirotek: První oběť. Nemohly chybět filmové plakáty k rozebrání a tombola. Mimořádnou událostí bylo netradiční požádání o ruku své dívky jednoho z návštěvníků Filmového víkendu. Po kterém následovala ohnivá show skupiny Novus origo – Společenstvo meče a ohně z Vysočiny, kterou jste mohli v Letním kině vidět loni na Silvestra.

Ubytování bylo tradičně zajištěno v kempu v podzámeckém parku. Sobotní večer se pak nesl v duchu REALMI, kde zástupkyně distributora předala jako hlavní výhru v tombole jejich telefon. Mezi Thorem a Top Gunem navíc vystoupila v rámci doprovodné akce Hanácká vodka taneční skupina Artefact Praha. Po oba dva večery zajistila občerstvení hospůdka a rumový bar Punqa.

V rámci vstupného byl opět zvýhodněn vstup na věž a sleva na koupaliště Červenka, ale jelikož si vody užili návštěvníci k ránu na sobotu, tak tu druhou možnost moc nevyužili. Oba dva večery moderovali a tombolu losovali Martin Pomothy a Adam Švancara. A spolu s nimi celou akci zajišťovali zaměstnanci z KZMB.

Monika Šindelková