Nejen účastníci kurzu, ale také veřejnost dostávají možnost se zapojit do městské komunity podnikavců. Díky ní pod vedením odborníků mohou dlouhodobě rozvíjet vlastní podnikání a budovat cenné kontakty. Prostřednictvím komunitních aktivit získávají občané možnost pracovat na svých podnikatelských projektech v Boskovicích bez nutnosti dojíždět za cenným know-how daleko.

Do podzimního kurzu Podnikni to! se registrovalo bezmála 30 občanů. Jejich zájem dokazuje, že i přes krizové období je třeba rozvíjet praktické podnikatelské know-how a zvyšovat tak svou hodnotu na trhu práce a tedy i schopnost zlepšit svůj příjem a nezávislost. 

Kurz absolvovali obyvatelé města i okolních obcí, začínající i pokročilí podnikatelé. Každý v aktuální fázi svého podnikání hledal cesty jak začít, jak odbourat překážky a obavy, získat informace, nový vítr do plachet nebo nový pohled na věc. 

Účastnice programu Podnikni to! Lucie a Veronika hodnotí: 

“Kurz byl velice užitečný, dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací. Rozhodně bych ho doporučila lidem, kteří už mají nějaký nápad nebo jsou na začátku svého podnikání, ale i zaběhlým podnikatelům. Pomohl mi nebát se mluvit o svém projektu a určit si svůj “minimální produkt”.

“Kurz mi pomohl víc, než jsem čekala, děkuji! Ujasnila jsem si, co chci dělat, urovnala si myšlenky a projekt rozjela”.

Absolventi pokračují v rozvíjení sebe a svých projektů v navazující komunitě Klubu podnikavců. Klub je otevřen nejen jim, ale všem zájemcům z města a okolních obcí, kteří mají chuť získat nové aktuální informace a budovat efektivní a funkční podnikání.

Vyzkoušet komunitní setkání mohou i podnikaví občané, kteří se kurzu nezúčastnili. Stačí se nezávazně připojit na nejbližší Sraz podnikavců, který se koná 14. 12. na Radnici, Masarykovo nám. 3.

Komunitní setkání probíhají zpravidla jednou měsíčně a jejich součástí jsou diskuze projektů členů, jsou zváni hosté a experti na různá podnikatelská témata. Členové boskovického Klubu podnikavců získávají postupně kontakty na další podnikatele po celé republice, mentory a odborníky z inovačních center a podnikatelských inkubátorů. 


„Každé podnikání se skládá z toho, že člověk potřebuje po čase řešit marketing, finance a dostává se do různých oborů a odvětví,” říká člen komunity Jaroslav, „Klub mi pomáhá v tom, že se můžu zeptat ostatních podnikatelů, jak řeší například sociální sítě, finance nebo účetnictví a můžu tak získané informace rychleji využít pro sebe a vlastní podnikání.”


Díky oficiální záštitě a podpoře města Boskovice a Jihomoravského kraje mají zájemci první návštěvu komunitního setkání zcela zdarma.

Pokud vás zaujala komunita podnikavců v Boskovicích a máte zájem přijít na setkání, podívejte se na nejbližší plánované akce na https://klubpodnikavcu.cz/, kde najdete i konkrétní termíny.

Veronika Vymazalová