Nejen účastníci kurzu, ale také veřejnost dostávají možnost se zapojit do městské komunity podnikavců. Díky ní pod vedením odborníků mohou dlouhodobě rozvíjet vlastní podnikání a budovat cenné kontakty. Prostřednictvím komunitních aktivit získávají občané možnost pracovat na svých podnikatelských projektech v Boskovicích bez nutnosti dojíždět za cenným know-how daleko.

Do podzimního kurzu Podnikni to! se registrovalo bezmála 30 občanů. Jejich zájem dokazuje, že i přes krizové období je třeba rozvíjet praktické podnikatelské know-how a zvyšovat tak svou hodnotu na trhu práce a tedy i schopnost zlepšit svůj příjem a nezávislost. 

Kurz absolvovali obyvatelé města i okolních obcí, začínající i pokročilí podnikatelé. Každý v aktuální fázi svého podnikání hledal cesty jak začít, jak odbourat překážky a obavy, získat informace, nový vítr do plachet nebo nový pohled na věc. 

Příjemná zábava čekala návštěvníky Podzimní zabijačky na Zlobici.
Přírodní areál Zlobice ožil zabíjačkovými hody. Po jídle zahrála country kapela

Účastnice programu Podnikni to! Lucie a Veronika hodnotí: 

“Kurz byl velice užitečný, dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací. Rozhodně bych ho doporučila lidem, kteří už mají nějaký nápad nebo jsou na začátku svého podnikání, ale i zaběhlým podnikatelům. Pomohl mi nebát se mluvit o svém projektu a určit si svůj “minimální produkt”.

“Kurz mi pomohl víc, než jsem čekala, děkuji! Ujasnila jsem si, co chci dělat, urovnala si myšlenky a projekt rozjela”.

Absolventi pokračují v rozvíjení sebe a svých projektů v navazující komunitě Klubu podnikavců. Klub je otevřen nejen jim, ale všem zájemcům z města a okolních obcí, kteří mají chuť získat nové aktuální informace a budovat efektivní a funkční podnikání.

Vyzkoušet komunitní setkání mohou i podnikaví občané, kteří se kurzu nezúčastnili. Stačí se nezávazně připojit na nejbližší Sraz podnikavců, který se koná 14. 12. na Radnici, Masarykovo nám. 3.

Pianistka Kristina Barta s kapelou rozvlnila Boskovice.
Krásná a talentovaná Kristina Barta zahrála se svým kvartetem v Boskovicích

Komunitní setkání probíhají zpravidla jednou měsíčně a jejich součástí jsou diskuze projektů členů, jsou zváni hosté a experti na různá podnikatelská témata. Členové boskovického Klubu podnikavců získávají postupně kontakty na další podnikatele po celé republice, mentory a odborníky z inovačních center a podnikatelských inkubátorů. 


„Každé podnikání se skládá z toho, že člověk potřebuje po čase řešit marketing, finance a dostává se do různých oborů a odvětví,” říká člen komunity Jaroslav, „Klub mi pomáhá v tom, že se můžu zeptat ostatních podnikatelů, jak řeší například sociální sítě, finance nebo účetnictví a můžu tak získané informace rychleji využít pro sebe a vlastní podnikání.”


Díky oficiální záštitě a podpoře města Boskovice a Jihomoravského kraje mají zájemci první návštěvu komunitního setkání zcela zdarma.

Pokud vás zaujala komunita podnikavců v Boskovicích a máte zájem přijít na setkání, podívejte se na nejbližší plánované akce na https://klubpodnikavcu.cz/, kde najdete i konkrétní termíny.

Veronika Vymazalová