„Na festival jsem jezdil se sestrou jako teeneger,“ vzpomíná jeden z návštěvníků Tomáš. „Dnes jsem přijel i s dětmi hlavně kvůli divadlu,“ doplňuje a přitom hledí na své děti, které si nadšené hrají na hřišti u zámeckého skleníku. Tomáš se s rodinou usídlil, tak jako stovky dalších návštěvníků v kempu, který se nachází v centru Boskovic.

Je sobota dopoledne a u zámeckého parku v Boskovicích se začínají scházet lidé. Někteří obchází stánky s rukodělnými výrobky, jiní si dávají kávu, další si rozprostřeli deku na trávě a snídají, další dávají přednost posezení u stolu při hraní šachů. 

Program boskovického festivalu v prostorách u zámeckého skleníku otevírá Ondřej Kyas. Boskovický rodák, hudební skladatel, muzikant, a dvorní autor Ensemble Opera Diversa přilákal k hledišti několik desítek lidí. Svým vystoupením příjmeně naladil posluchače na večerní vystoupení, kdy za klávesami v kapely Květy hudebně doprovodil Lenku Dusilovou.

Třicátý ročník akce Boskovice, festival pro židovskou čtvrť nabízí koncerty, divadelní představení, autorská čtení, výstavy a mnoho dalších překvapení.
Festival pro židovskou čtvrť ovládl Boskovice. První den patřil hudbě a filmu