Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy blanenské výtvarnice Evy Juračkové-Molkové, na které, jak napovídá název „JAMAIS VU“, můžete vidět nikdy neviděné… Vernisáž výstavy se uskuteční v Městské knihovně Blansko již tento pátek 28. 1. 2022 v 18:00 hodin. Samotná výstava potrvá až do 25. 2. 2022.

Opusťte na chvíli všední realitu a ponořte se do snového světa netradičních velkoformátových akvarelových a inkoustových kreseb známé autorky – výsledku experimentů barvy, vody a netradičního materiálu. Inkoust a množství vody pracovaly po svém a autorka také. V modravých monochromních skvrnách může divák rozpoznávat květiny. Najdeme zde autorčin nezaměnitelný rukopis a nekonečnou lásku k přírodě. Zahlédneme tu plamének, kopretiny, zvonky a zvonečky, vlčí máky… To vše však jako mihotavé odlesky nám známé a hmatatelné reality. 

Seminář Naslouchejte koňské duši se v nejbližších dnech dočká opakování.
Vzhůru do sedla! Ve Westernovém městečku se lidé učili porozumět koním

,,Jde o trochu jinou tvorbu než jakou znali návštěvníci mých výstav z dřívější doby. Jde o akvarely. Technika, kterou mám strašně ráda a vlastně ji stále  používám.", poodkrývá výtvarnice Juračková.  Dle ní tato technika neustále překvapuje svou proměnlivostí. ,,Práce, kterou nakreslíte - vidíte a druhý den přijdete a vidíte trochu jinou práci.Je tam i lehká koketérie s kaligrafickými prvky -  jednoduché tahy štětcem, zkratky květin, znalost habitu a jeho rychlé zachycení," doplňuje paní Juračková.

Výstavu slovem uvede Lubomír Buš, můžete se těšit na hudební doprovod v podání Dominika Pernici.

Výstava potrvá do 25. 2. 2022 a k vidění bude v běžné otevírací době knihovny.

Lukáš Dlapa

Městská knihovna Blansko