V prostorách galerie aktuálně najdete dvě nově zahájené výstavy. Na vernisáži se sešly absolventky ateliéru Tělového designu na VUT v Brně. Zavítají k nám ještě jednou na akci Předávání citlivosti, která se uskuteční dne 26. 10. Při té provedou současní studenti výstavou, na kterou budou následně reagovat jejím dotvořením. Fakulta tento rok slaví 30 let svého založení a výstava je ohlédnutím za jednou dekádou pedagogického vedení Lenky Klodové a Karolíny Kouhoutkové.

Země tisíců jezer a ostrovů přímo vybízí k vodním sportům. Studenti zkusili kajak i paddleboard. Otužilci ze čtyř různých zemí dokázali, že 12 stupňů Celsia je teplota naprosto dostatečná pro tyto vodní sporty, a dokonce i pro koupání.
Studenti z Rájce na cestách. Krásná příroda i nekonečné západy slunce ve Finsku

Vernisáže nových výstav byla přítomna i Isabela Grosseová, umělkyně a kurátorka projektu, dlouhodobě se věnuje fenoménu absolventů uměleckých škol, kteří se po studiích začali věnovat jinému zaměstnání. Na výstavě Kombinace citlivostí zadala Grosseová absolventkám vzpomenout na díla jejich spolužaček z dob studií. Umístění do výstavy bylo zase úkolem pro další z nich. Vytvořil se tak kruh, ve kterém se předávaly vzpomínky s novými významy.

Osmnáctý ročník Husích slavností v Boskovicích nabídl trh s lidovými řemesly, výstavy, výtvarné dílny i chovatelskou výstavu.
Husí slavnosti 2022: Boskovicemi to vonělo husí pečínkou. Ochutnalo tisíce lidí

V druhé výstavě využívají Jasmin Schaitl a Matěj Frank, umělci žijící střídavě ve Vídni a u Olomouce médium kresby, aby nám přiblížili výzvy a proměny v čase. Na vernisáži byla připravená hra pro návštěvníky, která pomohla přiblížit postup práce obou umělců. Do materiálu se otisklo momentální rozpoložení diváků, po dobu, co procházeli výstavu. Cvičení si můžete vyzkoušet i teď a porovnat své výtvory s ostatními.

Obě výstavy je možné navštívit až do 6. 11. 2022.

Galerie města Blanska