V pondělí 4. července 2022 v odpoledních hodinách odstartovala druhá etapa jubilejního 30. Moravského ultramaratonu z Masarykova náměstí v Boskovicích. První etapa maratonu patřila Lomnici.

Oba starty ve 14 a 15 hodin odstartovala výstřelem z revolveru místostarostka města Michaela Žejšková. Výkonný ředitel závodu Adam Supík pro jistotu nachystal startovací gong, ale je vidět, že naše místostarostka to s palnými zbraněmi umí, a proto nebyl zapotřebí. A aby byla správně oblečená, dostala od pana Supíka triko Moravského ultramaratonu.

Letecký klub Letovice oslavil čtvrtstoletí.
Nebeské manévry ve stylu Top Gun: Letovický letecký klub oslavil čtvrtstoletí

V první i druhé vlně odstartovalo dohromady přes 100 závodníků, a to nejen z Česka, ale i ze Slovenska, Polska, Maďarska nebo Německa a dokonce až z Mexika. Trasa vedla po „staré Újezdské“ do Doubravice, Bořitova a Černé Hory aby skončila v Lomnici.

Následující den čekal závodníky běh z Blanska a v dalších dnech pak ještě z Tišnova, z Olešnice a z Bystřice. Všechny končí v Lomnici. Poslední závod se běží po tzv. Cimrmanově etapě, která tvoří okruh kolem Lomnice.

Oba starty a mezeru mezi nimi vyplnil svým moderátorským hlasem Erik Řezníček, který nemůže chybět při žádných závodech spojených s během či cyklistikou.

Monika Šindelková

Návštěvníci si při Zahradní slavnosti mohli zahrát pin-pong nebo šachy, střílet z luku, navštívit modelové kolejiště či si vytvořit v dílničce šperky.
Letovický Letokruh ukázal své šikuly. Předvedli parkour, workout i Králičí hop