Výstava Zdeňka Táborského
KDY: sobota od 10.00
KDE: Galerie města Blanska 
ZA KOLIK: bez vstupného

Výstava vznikla ve spolupráci s Táborského rodinou a obyvateli města, kteří na výstavu zapůjčili autorovy obrazy. K vidění budou převážně krajinomalby, portréty a zátiší. Výstava potrvá do 15. března. Spolu s obrazy Zdeňka Táborského galerie zahájí také výstavu kreseb a maleb blanenského umělce Tomáše Malíčka.

Opatovské šmajd
KDY: sobota od 6.00
KDE: Sokolovna, Velké Opatovice, restaurace ČD, Letovice
ZA KOLIK: startovné 30/50 korun

Pětadvacátý ročník má před sebou turistický pochod Opatovské šmajd. Pro účastníky pořadatelé připravili okruhy od dvou do šedesáti kilometrů krajinou Malé Hané. Startovat se bude ze sokolovny ve Velkých Opatovicích a z restaurace ČD v Letovicích. Cíle je ve Velkých Opatovicíh.

Košt slivovice
KDY: sobota od 16.00
KDE: Sokolovna, Lipovec
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Ochutnat a zhodnotit domácí pálenku mohou návštěvníci sokolovny v Lipovci, která hostí šestnáctý košt slivovice. Vzorky o objemu půl litru mohou soutěžící přinést od devíti do jedenácti hodin dopoledne. Degustace kořalek a ocenění vítězů se koná odpoledne..

Čtení ke kafi
KDY: sobota od 17.00
KDE: Löw-Beerova vila, Svitávka
ZA KOLIK: 150 korun

V pásmu nazvaném Čtení ke kafi zazní fejetony Daniely Zbytovské. Přednesou je členky divadla MaléHry.

Velký dětský karneval
KDY: neděle od 15.30
KDE: Sokolovna, Boskovice
ZA KOLIK: 30 korun, děti do jednoho roku zdarma

Na šášu Viktora se mohou těšit malí i dospělí návštěvníci Velkého dětského karnevalu v boskovické sokolovně. Na programu budou také soutěže, hry a tanečky pro děti i jejich doprovod.

Ochotnické divadlo
KDY: neděle od 16.00
KDE: Kukturní dům, Šebetov
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Známou hru autora Ladislava Smočka Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho předvedou tuto neděli v šebetovském kulturním domě členové Divadelního spolku z Knínic. Diváci se mohou těšit na groteskní komedii. Výtěžek ze vstupného pořadatelé věnují na charitativní účely.