Koledování dechovky
KDY: sobota 21. prosince od 8.00
KDE: obce na Malé Hané
ZA KOLIK: bez vstupného

Kapela Malohanačka vystoupí na třech místech ve Velkých Opatovicích. Muzicírování začne v Zádvoří pod lipou. Koledy a další vánoční písně pak uslyší v podání Dechového orchestru Malá Haná lidé v Borotíně, ve Vanovicích, ve Světlé, v Cetkovicích a ve Vískách.

Advent na zámku
KDY: sobota 21. prosince od 10.00
KDE: Muzem Blanenska
ZA KOLIK: na dílnu vstupné dobrovolné/divadlo 40 korun

Dopoledne se v Muzeu Blanenska uskuteční tvořivá dílna pro děti, ve které si vyrobí odlévané svíčky. Od dvou hodin odpoledne se koná divadelní představení nazvané Vánoční pohádka aneb O Vánocích a zakleté čepičářce.

Koncert Trní na větvi
KDY: sobota 21. prosince od 19.00
KDE: Zámecký skleník, Boskovice
ZA KOLIK: 150 korun

Nejen folková muzika rozezní zámecký skleník v Boskovicích. Na sobotním koncertu zahraje domácí kapela Trní na větvi. Návštěvníkům se představí také Radim Zenkl & Europick. V jejich podání zazní vánoční písně a skladby z Česka, Slovenska, Irska nebo Anglie.

Artjarmark
KDY: sobota 21. prosince od 11.00
KDE: Centrum prostor, Boskovice
ZA KOLIK: bez vstupného

Předvánoční trh v centru Prostor v Boskovicích nabídne originální módu, šperky, doplňky nebo keramiku od místních tvůrců.

Adventní koncert
KDY: neděle 22. prosince od 18.00
KDE: Evangelický kostel, Boskovice
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Poslední adventní koncert hostí evangelický kostel v Boskovicích. Představí se na něm Ensemble Opera Diversa, brněnská hudební společnost, která se již dvacet let věnuje především soudobé hudbě.