Valentýnské kamélie
KDY: sobota a neděle od 9.00 do 16.00
KDE: Zámek, Lysice
ZA KOLIK: 30 korun

Návštěvníky čekají prohlídky zámeckých skleníků a oranžérie, kde jsou unikátními stromy kamélie japonské. Prohlídku mohou absolvovat se sklenkou sektu v ruce.

Matějská výstava králíků
KDY: sobota od 9.00 do 17.00, neděle od 9.00 do 12.00
KDE: Farní zahrada, Lysice
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Desítky králíků různých plemen si návštěvníci prohlédnou a nakoupí na Matějské výstavě králíků v Lysicích. Akci v sobotu a v neděli pořádá tamní svaz chovatelů. Vystavená budou zejména plemena belgický obr, francouzský beran, velký světlý stříbřitý, český albín, kalifornský a další. Pořadatelé připraví i tombolu.

Přednáška
KDY: neděle od 17.00
KDE: KD, Jedovnice
ZA KOLIK: neuvedeno

Do Levanty – oblasti s tisíciletou historií popisované ve Starém i Novém zákoně, s antickými památkami i připomínkami křižáckých válek se vydají návštěvníci nedělní besedy v Jedovnicích. O minulosti, současnosti i konfliktech tohoto regionu na Blízkém východě bude mluvit Pavel Huňka.

Recykliteratura
KDY: neděle od 17.00
KDE: Prostor, Boskovice
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Centrum Prostor v Boskovicích hostí podvečerní workshop nazvaný Recykliteratura. Návštěvníci na něm budou tvořit koláže ze starých fotografií a plakátů v kombinaci s texty z knih, časopisů, příruček. Vstupné je dobrovolné. Pořadatelé návštěvníkům doporučují, aby si přinesli vlastní nůžky.