Svitávecký jarmark
KDY: sobota 7. září od 14.00
KDE: park městyse, Svitávka
ZA KOLIK: zdarma

V programu se Svitáveckém jarmarku představí například dětský divadelní kroužek, Maroš Bango, taneční skupina Bami nebo revival Freddie Mercury Live Show. Hlavní hvězdou bude ale známý zpěvák Josef Vojtek, který vystoupí v osm hodin večer. Jarmark zakončí tancovačka s kapelou Prorock 2.

Hastrošfest
KDY: sobota 7. září od 18.00
KDE: U Hastrmana, Jedovnice
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Vystoupení dvou kapel nabídne sobotní Hastrošfest restauraceU Hastrmana, která se nachází u jedovnického rybníka Olšovec. Návštěvníkům zahraje uskupení Marešová Yasinski Razam a také skupina Lee banda. Vstupné na hudební vystoupení je dobrovolné.

Vernisáž v Galerii města Blanska
KDY: sobota 7. září od 17.00
KDE: Galerie města Blanska
ZA KOLIK: zdarma

Dvě nové výstavy zahájí vernisáž v Galerii města Blanska. S expozicí Pat a Mat: výběr z prací se představí Ivars Gravlejs. Hana Starová Kubešová nazvala svou výstavu Tenda. Výstava fotografa a vizuálního umělce Gravlejse rekonstruuje výjevy z animovaného seriálu A je to! Pro Hanu Kubešovou je nejpřirozenějším prostředkem výtvarného vyjadřování textil, který v galerii narůstá do sochařské hmoty.

Bleší trh
KDY: sobota 7. září od 9.00 do 16.00
KDE: Prostor, Panský dvůr, Boskovice
ZA KOLIK: zdarma

Různé předměty z druhé ruky a další zboží zájemci nakoupí na prvním bleším trhu v boskovickém Prostoru. Pokud počasí dovolí, akce se uskuteční venku v Panském dvoře, za deště se přesune dovnitř. Součástí bude dětský koutek či hudební doprovod.

Koncert kapely Slza
KDY: sobota 7. září od 20.00
KDE: Dělnický dům, Blansko
ZA KOLIK: 380 korun

V Dělnickém domě v Blansku vystoupí populární kapela Slza. Návštěvníci uslyší osvědčené hity i nové písně. Chybět nebude ani autogramiáda.

Pochod R43
KDY: sobota od 8.00
KDE: cíl na výletišti, Mladkov
ZA KOLIK: startovné 30 korun

Po desáté v sobotu odstartuje Pochod po dálničním tělese R43. Pěší i cykloturisté si mohou vybrat z několik tras v délce od čtyř do 41 kilometrů. Startuje se z několika různých míst, cíl pro všechny je na výletišti v Mladkově, kde zahraje kapela Trní na větvi. Každý účastník dostane v cíli pár ponožek s logem pochodu.

Přehlídka modelů lodí
KDY: sobota od 12.00 do 16.00
KDE: koupaliště, Boskovice
ZA KOLIK: zdarma

Na nesoutěžní přehlídce budou k vidění modely lodí. Divákům se představí na hladině koupaliště v boskovické Červené zahradě. Vstup do areálu pro návštěvníky bude zadním vchodem.