Protože se koně během hašení požáru rozutekli po výběhu a okolním poli, hasiči je majiteli pomohli chytit a dovést knáhradnímu ustájení.

Požár hospodářského stavení u rodinného domu vDrnovicích byl operačnímu středisku HZS ohlášen v17.37 hodin. Na místo vyjelo šest požárních jednotek – profesionálních hasičů ze stanic vBlansku, Boskovicích a Kunštátu, a dobrovolné jednotky zDrnovic, Kunštátu a Lysic. Při jejich příjezdu byla celá střecha stáje o rozměrech zhruba dvanáct krát sedm metrů vplamenech. Hasiči proti nim nasadili několik vodních proudů. Kjejich zásobování zřídili kyvadlovou dopravu vody od čerpacího stanoviště u požární nádrže vobci. Požár, který vypukl vpřípravně krmiva, zasáhl strop a rozšířil se na celou střechu stájí, hasiči dostali pod kontrolu v18.45 hodin. Dohašování pokračovalo další téměř dvě hodiny, protože hasiči museli rozebírat prohořelé konstrukce stropu a střechy a způdního prostoru vybírali zásoby sena. Vpřípravně krmiva hasili i hořící zaparkované vozidlo Fiat Tempra. Po uhašení všech lokálních ohnisek byl požár likvidován ve 21.35 hodin.

Oheň zničil střechu a poškodil strop a zařízení přípravny krmiva. Vobjektu shořelo i uskladněné seno a krmivo, požár zničil také vozidlo Fiat zroku 1992. Příčina vzniku požáru je dosud všetření. Celkovou škodu způsobenou požárem vyšetřovatel předběžně vyčíslil na 450 tisíc korun, hodnotu uchráněné části objektu na 100 tisíc korun.