V nováčkovské sezoně v Národní basketbalové lize byl Svoboda jedním z hlavních píseckých tahounů. Na jihu Čech zářil natolik, že jej Česká basketbalová federace vybrala do nejlepší pětky dosavadní části ročníku. „V play-off nás čeká velmi důrazný a fyzický tým Děčína, a právě Martin je schopen vyrovnat se s tímto stylem hry. Zároveň je i talentovaný na útočné polovině, což dokazoval celou dosavadní sezonu,“ podotýká generální manažer Basketu Roman Marko.

Příchodem Svobody Brno získalo výraznou posilu pod koš, kde se doposud pohybovali především zahraniční hráči jihomoravského týmu. „Greg Lee a Terrell Brown-Soares získali individuální ocenění v kategorii nejlepší zahraniční pětka NBL, za což bych jim chtěl pogratulovat. Přesto jsme se rozhodli podkošovou sestavu posílit,“ nastiňuje Marko.

Dvaadvacetiletý pivot si drží průměr přes dvacet nastřílených bodů na zápas, blýskl se i v listopadovém utkání, ve kterém Písek zvítězil v Brně 84:71. Svoboda si připsal pětadvacet bodů a osm doskoků. „Věřím, že do mladého týmového kolektivu zapadnu a že se v play-off probojujeme co nejdál,“ doufá pivot.

Brněnští basketbalisté (v bílém) na závěr nadstavbové části podlehli doma Děčínu 77:79.
FOTO: Basket zná soupeře pro čtvrtfinále. Na závěr se rval s Děčínem, těsně padl

Na sehrání s novými spoluhráči má Svoboda čas do příštího úterý, kdy na děčínské palubovce Basket startuje čtvrtfinálovou sérii. „Myslím si, že i přes toto doplnění kádru je Děčín favorit série, ale zároveň věřím, že budeme konkurenceschopní,“ doplňuje Marko.

Svoboda se na jih Moravy přesouvá jen do konce ročníku, následně se vrátí do Písku, kterému už sezona skončila. V Brně bude pivot nosit dres s číslem 71.