VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA ŠTÉGNEROVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Dětské hřiště nebo rodinný dům. Lidé mohou hlasovat o dřevěnou stavbu roku

Lazinov, Rousínov - Hřiště, konstrukce, stavby. Všechno vyrobené ze dřeva. V anketě Nadace dřevo pro život se lidem představují i dětské hřiště v Rousínově na Vyškovsku a rodinný dům v obci Lazinov na Blanensku.

Průjezd Dukelskou? Autobusem nebo na povolenku. Do října ji budou opravovat

Boskovice - Blíží se uzavírka hlavní výpadovky z Boskovic na Vyškov nebo Olomouc. Vedení města bude vydávat povolenky pro místní, stavbaři se ale obávají, aby za provozu stihli všechny práce včas.

Autem za nákupy do Brna? Na motoristy číhá nebezpečí. Důvod? Padající kameny

Blanensko, Vyškovsko – Výlet za nákupem nebo zábavou do Brna se mohl změnit v adrenalinový zážitek, při kterém jde o život. Jak už Deník Rovnost informoval, na silnici mezi Adamovem na Blanensku a Bílovicemi nad Svitavou na Brněnsku padaly o víkendu kameny ze srázu. Cesta už je průjezdná, silničáři budou o řešení problému jednat s majiteli pozemků.

Černou Horu ucpe 15 tisíc aut denně. Kvůli předčasné uzavírce nebezpečného mostu

Černá Hora /FOTOGALERIE/ – Most u Černé Hory dosloužil. V pondělí odpoledne ho silničáři s definitivní platností uzavřeli. Pravidelné kontroly podepřeného mostu potvrdily, že jeho stav se neustále zhoršuje. Neprospěla mu ani letošní zima se spoustou srážek a velkými teplotními rozdíly.

Sníh na silnici posílal auta do příkopu. Mimo silnici uvízl i autobus

Blanensko - Sníh, který se začal sypat v sobotu večer, zkomplikoval dopravu na silnicích na Blanensku. Před šestou hodinou ranní přijeli do Vavřince autobus, kterému zadní kola uvízla mimo silnici, vyprostit blanenští hasiči. „V autobuse cestovalo šest lidí. Nikomu se nic nestalo,“ informoval mluvčí krajských hasičů Filip Venclovský. Žádná škoda podle něj nevznikla ani na vozidle. 

Zapálená banda uspěla. Ochotníci z Kunštátu zvedli diváky ze židlí

Kunštát /FOTOGALERIE/- U Kulturního domu v Kunštátu v pátek večer nezbylo jediné místo k parkování. Ze sálu se ozývají výbuchy smíchu. Publikum baví ochotníci z Kunštátu a Drnovic. Říkají si Zapálená Umělecká Banda Jany Bočkové.

Zkamenělá sůl? Pro lesní zvěř pochoutka, nebezpečné můžou být kaštany

Blanensko – Je zima a krajinu zasypal sníh. Leckoho napadne, jestli zvěř v lese nestrádá hladem. Na to, čím srnám nebo divokým prasatům přilepšit, by se ale měli lidé raději zeptat odborníků.

Cesta hrůzy. Dělníci na silnicích nepracují, omezení ale nekončí

Blanensko, Vyškovsko /FOTOGALERIE/ – Opravované úseky silnic na Blanensku a Vyškovsku přes zimu většinou dělníci opustili. Řidiči přesto narazí na řadu omezení.

Šli po průvanu. Amatérští jeskyňáři objevili v Moravském krasu Elfí domeček

Blansko /FOTOGALERIE/ - Pod nohama i nad hlavou turistů, kteří obdivují krásy Moravského krasu, se skrývají mnohá tajemství. Už dlouhá léta nedají spát desítkám nadšenců. Nedávno amatérští speleologové objevili novou jeskyni. Dali jí jméno Elfí domeček.

Na letní tábor děti láká věda i detektivka. Místa rychle mizí

Vyškovsko, Blanensko – Střediska v regionu spustila zápisy na letní a příměstské tábory. Zájem je velký, míst tak rychle ubývá. Nebezpečná džungle plná hmyzu, divokých zvířat a podivných rostlin. Na první z letních táborů vyškovského střediska Maják nazvaného Jumanji zbývá posledních devět míst. Na koho se nedostane, může si vybrat z dalších nabídek. Rodiče však nesmí příliš váhat.

Celý život znali jen tmu a klec. Zubožení psi z množírny našli azyl v hospici

Bukovinka – Psí hospic v Bukovince se nyní stará o týrané psy z množírny na Vysočině. Zubožená zvířata se už pomalu začínají zotavovat.

Vzkřísili kino, pořádají plesy. U zrodu oživení společenského života stálo pivo

Olešnice - Na začátku bylo pivo. Přesněji debaty party kamarádů nad sklenicí tohoto zlatavého moku. Od nich už chyběl jen krůček k jasnému činu. Před sedmi lety tak vznikl Spolek přátel piva, který roztáčí společenský život v Olešnici na Blanensku. „Začalo to mladickou nerozvážností,“ směje se předseda spolku David Mareček.

Nové kamery v Jedovnicích už usvědčily vandaly. Další odradí, věří strážník

Jedovnice – Už měsíc dohlížejí na dění v Jedovnicích na Blanensku bezpečnostní kamery.

Maturita nebo výuční list? Deváťáky z Blanenska nejvíc lákají gymnázia

Blanensko, Vyškovsko - Většinu žáků z regionu devátých tříd čeká osudové rozhodnutí. Do prvního března musí odevzdat přihlášku na střední školu.

První košt pálenek v Petrovicích měl úspěch. Kořalky příště doplní i koláče

Petrovice /FOTOGALERIE/ - Je sobotní podvečer. Okna Kulturního domu v Petrovicích svítí do tmy. Koná se tam první ročník koštu pálenek.

Řidička dostala smyk, auto skončilo na střeše. Z nehody vyvázla bez zranění

Jedovnice – Řidičům jedoucím v neděli hodinu před polednem po silnici z Jedovnic do Křtin zatrnulo při pohledu na hasiče, policisty a záchranáře, kteří obklopili auto v příkopu. „Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Řidička osobního auta dostala smyk, auto skončilo na střeše mimo silnici,“ sdělila policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Posledního půl roku čtu hlavně stohy zákonů, vypráví šéf knihovny Dlapa

Blansko - Už šestý měsíc má blanenská knihovna nového šéfa. Čtenáři si už zvykli na novou otevírací dobu nebo na to, že si tam kromě knih můžou půjčit i brýle. „Začínáme od drobností,“ říká nový ředitel Městské knihovny Blansko Lukáš Dlapa.

Další odklad. Most v Rájci-Jestřebí otevřou až na konci dubna

Rájec–Jestřebí – Oprava mostu na obchvatu Rájce – Jestřebí na Blanensku se protáhne. Práce měly původně skončit zkraje dubna.

Zrezavělá, vydrolený beton. Začala oprava tribuny u fotbalového hřiště

Blansko – Ve středu obyvatelé blanenského sídliště Písečná sledovali jeřáb, který usazoval buňku k tribuně na fotbalovém hřišti v Údolní ulici. „Asi konečně začnou s opravou tribuny, už je to potřeba, je na spadnutí,“ myslí si třeba Jitka Nečasová z Blanska, která chodí pravidelně na fotbal.

V Rudici postaví čtrnáct pečovatelských bytů. Nahradí starou kovárnu

Rudice - Nové byty s pomocí pro starší lidi vyrostou v Rudici na Blanensku. Nahradí starou kovárnu. O stavbu se postará soukromá společnost.

V zámeckých sklenících rozjasní zimu květy kamélií

Rájec-Jestřebí – Už od zítřka se lidem na dva měsíce otevřou skleníky zámku Rájec nad Svitavou na Blanensku. „Návštěvníci uvidí víc než čtyři stovky odrůd kamélií a můžou si i nějakou koupit. S pěstováním jim poradíme,“ lákal zahradník Evžen Kopecký.

Hrdinou komiksu školáků je kočičí monstrum. Ze soutěže si přivezli druhé místo

Olešnice /FOTOGALERIE/ - Městem se šíří strach. V ulicích řádí monstrum v barvě jahodové marmelády. Naštěstí se najdou odvážlivci, kteří spojí síly a obrovskou příšeru přemůžou. Žáci základní školy v Olešnici na Blanensku nakreslili soutěžní komiks s názvem Marmel a ze slavnostního vyhlášení výsledků v Praze si odvezli druhé místo.

Drak princezny nesežral. V boskovické Sokolovně tančily masky

Boskovice /FOTOGALERIE, VIDEO/ – V neděli odpoledne je v boskovické Sokolovně živo. Na pódiu tančí havajské tanečnice. Na parketu se vlní princezny, víly, supermani i krokodýli. Mateřské centrum Paleček pořádá dětský karneval.

Nová kavárna v centru? Vznikne podle ceny

Blansko – Oddychová zóna v centru Blanska je otevřená už od podzimu. Místo, kde má vyrůst nová kavárna, stále zůstává prázdné. O stavbu měla zájem pouze jedna firma. A chtěla podstatně víc peněz, než jsou Blanenští ochotní zaplatit. „V rozpočtu máme připravených pět milionů korun. Nabídka firmy byla o téměř 1,7 milionu vyšší,“ uvedl místostarosta Jiří Crha.

Památník holokaustu spolkl sto milionů korun. A zůstává zavřený

Hodonín /FOTOGALERIE/ – V sobotu si celý svět připomene oběti holokaustu, na toto datum totiž připadá osvobození nacistického koncentračního a vyhlazovacího tábora v Osvětimi Rudou armádou. Brána památníku romských obětí nacistického teroru v Hodoníně nedaleko Kunštátu na Blanensku ale zůstane zavřená. Nová budova stojí, ale expozice zeje prázdnotou. Novému správci chybí šest milionů korun.

Muchova opona je v dílně restaurátorů

Boskovice – Už v loňském roce měla návštěvníky Muzea regionu Boskovicka ohromit nově zrestaurovaná opona. Pro divadelní ochotníky z malého městyse Doubravice nad Svitavou na Blanensku ji měl namalovat Alfons Mucha. Na obnově díla však stále pracují odborníci. „Restaurátorské práce jsou poněkud delší, než se původně předpokládalo. Vystavená určitě nebude ani letos,“ sdělil ředitel muzea Roman Malach.

Bufet u Punkevních jeskyní: zatím jen párek, později i gril

Blansko – Hladoví a žízniví turisté, kteří přijedou do Moravského krasu navštívit Punkevní jeskyně, se zase občerství. Okenice nového bufetu se zhruba po čtyřech letech nedávno otevřely.

Střecha Nahulváta unesla pětadvacet kilo

Letovice /FOTOGALERIE/ – Demoliční četa a Nahulváta. To nejsou poutavé názvy metalových kapel, ale dvou tříčlenných týmů středoškoláků z Letovic na Blanensku. Studenti a studentky tamní Masarykovy střední školy bodovali na celostátní soutěži Hala roku. Patří jim druhé a osmé místo.

Na silnicích na Blanensku loni zemřelo osm lidí

Blanensko – Při šesti tragických nehodách na Blanensku přišlo loni o život osm lidí. Nejvíce obětí si vyžádalo předjíždění v Černohorských lesích.

AKTUALIZOVÁNO

Smrtelná nehoda: v Závisti kamion zdemoloval auto, řidič podlehl zraněním

Závist /FOTOGALERIE/ – Vrtulník přistával v pondělí u vážné dopravní nehody v Závisti na Blanensku. Krátce před devátou hodinou ráno se na silnici I/43 čelně srazil kamion s osobním autem. Zranili se dva řidiči, osmašedesátiletý muž, který řídil osobní auto, podle policie po převozu do nemocnice zemřel. Tah mezi Brnem a Svitavami byl v místě nehody neprůjezdný zhruba dvě hodiny. Provoz pak policisté omezili i odpoledne.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT