VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Měšťan: U rybníka bude pořádek

Černá Hora – Na hladině rybníka se zrcadlí paprsky zapadajícího slunce a rybáři nehnutě číhají nad svými pruty. Lipová alej a blízký les krásně voní. Nádhernou kulisu procházky kolem Oborského rybníka navíc lemuje panorama černohorského zámku. Někteří z místních však tuto lokalitu, jež je častým cílem jejich vycházek, jako idylickou rozhodně nevidí.

8.6.2011 1
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Michaela Hlinková

Na březích rybníka a v jeho okolí jim vadí odpadky po rybářích či množství parkujících aut. A také řidiči, kteří nerespektují zákaz vjezdu. „Tyto připomínky samozřejmě řešíme. Chceme, aby okolí rybníka bylo i nadále klidovou zónou, kde je čisto. Na pravidelném úklidu odpadků jsme se již domluvili s lidmi, co mají rybník v pronájmu. Byl jsem tam již několikrát na kontrole a zatím je vše v pořádku,“ řekl starosta Černé Hory Ondřej Měšťan. Cestu v lipové aleji podle něj také zanedlouho orámují značky se zákazem vjezdu. Dodržování předpisů budou v okolí rybníka také častěji kontrolovat policisté.

Na nepořádek na březích rybníka a neukázněné řidiče si v minulosti stěžovalo více lidí. „Již delší dobu sleduji, jak vypadá okolí našeho rybníka. I přes zákaz vjezdu tam jezdí a parkují auta. Cesta je tu rozježděná i proto, že si tudy řidiči zkracují cestu do průmyslové zóny. Dřív tu byla klidná a odpočinková oblast k procházkám. A teď je to zóna plná odpadků a výkalů,“ stěžovala si před časem na obecních stránkách Černé Hory pisatelka pod jménem Černohoračka.

Alej bez aut

Na procházku k rybníku zajde i Petra Koutná z Černé Hory. Odpadky na březích občas viděla stejně jako auta projíždějící zákazem vjezdu kolem rybníka. „Po rybářích na břehu občas zůstaly nějaké plastové lahve a další odpadky. To mi samozřejmě vadí. Vím, že docela dost lidí chodí alejí pod zámkem na procházky. Tam jim vadilo velké množství parkujících aut. V aleji zatím zákaz vjezdu není, ale měl by tam být,“ řekla Koutná.

Rybník v Černé Hoře je mezi rybáři velmi oblíbený. Hlavně díky trofejním úlovkům, a proto jej lovci často navštěvují. Pavel Vágner, který má spolu s dalšími kolegy rybník v pronájmu a provozuje na něm komerční rybolov, považuje připomínky místních za zveličené. „Podle mě je to nafouknutý problém. Než se část břehů u rybníka upravila a vysekala tráva, tak v těch místech moc lidí nechodilo. Odpadky uklízíme vždy po víkendu, a když je potřeba, tak i častěji. Že by zde byly spousty odpadků, je nesmyl,“ řekl Vágner.

Zároveň však připustil, že po jednom ze břehů rybníka občas auta jezdila. I když je tam zákaz vjezdu a po cestě mohou jen pěší turisté a cyklisté. Průjezdu aut v minulosti bránily kameny. Ty ovšem někdo odstranil. Nyní jsou tam znovu. „Asi před čtrnácti dny se na cestu daly velké kameny a betonové zátarasy. Auto již tudy neprojede. Nechceme místním ani obci v žádném případě dělat potíže. Rozhodně si ale nemyslím, že když provozujeme komerční rybolov, tak někomu kazíme vycházky nebo okolí rybníka znečišťujeme,“ dodal Vágner.

Parkování a pohyb aut v okolí rybníka chce vedení Černé Hory v nejbližší době omezit. „Rybáři mají k dispozici parkoviště u blízkého fotbalového hřiště. Na začátek i konec lipové aleje dáme značky zákazu vjezdu. Tento úsek budou také více kontrolovat policisté,“ upřesnil Měšťan s tím, že nové značky by měly u aleje stát do čtrnácti dnů.

Autor: Jan Charvát

8.6.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Ilustrační foto.

V Lovčičkách našli stabilizátor dělostřelecké miny. Při kopání hrobu

Rekonstrukce nádraží odstartovala zmatky. Cestující hledali přesunuté zastávky

Blansko – V pondělí začala proměna zchátralého autobusového nádraží v Blansku v moderní terminál. Dělníci ho dokončí příští rok.

Za zamčenými dveřmi? Počítání hlasů si navzájem hlídáme, říká členka komise

Jižní Morava – Ve volebních komisích zasedá Monika Smetanová už asi šest let. „Prošla jsem už řadou obcí a v každé komise funguje trošku jiným způsobem. Vždy záleží na předsedovi, jak si vše zorganizuje,“ zmiňuje žena z Brna, která se ve členství v komisi dostala přes svou matku. Působí totiž v jedné z politických stran a svou dceru do komise při volbách nominuje.

Cesta do Brna bez zdržení v koloně? Cestující mohou vyměnit autobus 301 za vlak

Blanensko – Autobusy linky 301, které jezdí do Brna z Olešnice, Černé Hory, Lysic či Kunštátu, nabírají kvůli opravovanému mostu v Lipůvce velká zpoždění. To se v dohledné době nezmění. Oprava totiž potrvá do desátého listopadu. Společnost KORDIS JMK ve spolupráci s Českými Dráhami proto přišla s dočasným řešením kritické dopravní situace.

AKTUALIZOVÁNO

Zdrogovaný muž chtěl vyhodit benzínku do vzduchu. Pak boural v koloně

Blanensko /FOTO/ – Šok zažila v neděli odpoledne obsluha čerpací stanice v Černé Hoře na Blanensku. Starší muž si tam do kanystrů natankoval benzín a koupil zapalovače. „Všechno to tady zapálím a vyhodím do povětří,“ oznámil pak podle policistů pracovníkům benzínky. Měl prý vztek na policisty, se kterými měl nedávno konflikt.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení