VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Letovičtí zvolí deset problémů města

Letovice – Největší problémy města na veřejném fóru vybírali předevčírem Letovičtí. Problémy hledali v sedmi oblastech. Jako ten nejpalčivější zvolili potřebu zachování výkonu státní správy v Letovicích alespoň v současném rozsahu. O pořadí vybraných problémů budou v následujících týdnech ještě rozhodovat obyvatelé Letovic v anketě.

23.5.2013
SDÍLEJ:

Zámek v Letovicích i s přilehlým parkem - ilustrační foto.Foto: Petr Švancara

10 P – Desatero problémů Letovic Letovičtí hledají každým rokem. „Okruhy, ve kterých společně problémy hledáme jsou veřejná správa, zdravý životní styl a aktivní odpočinek, vzdělávání, kultura a společnost, životní prostředí, zemědělství a venkov, sociální problematika, podnikání a cestovní ruch a doprava a bezpečnost. Nejpalčivější problémy pomáhá hledat i letovická mládež, která může navrhnout problémy z kteréhokoliv okruhu," vysvětlil ředitel Národní sítě Zdravých měst ČR Petr Švec, která 10 P – Desatero problémů Letovic zaštiťuje.

Z každého okruhu navrhli Letovičtí na veřejném fóru problémů hned několik. „Ve veřejné správě považujeme za největší problém Letovic to, aby se nám podařilo zachovat v Letovicích výkon státní správy alespoň v současném rozsahu. Za druhý problém, na který bychom se měli zaměřit je zajištění sociálního bydlení," řekl místostarosta Letovic Jiří Palbuchta.

Za zdravý životní styl Letovičtí vybrali čtyři problémy. Z nich jako dva největší označili chybějící cyklostezku, která by spojovala Moravu a Čechy a také Letovice se Zboňkem a Skrchovem. Druhým největším problémem v oblasti zdravého životního stylu je podle účastníků občanského fóra chybějící hřiště pro mládež, která není organizovaná v žádném sportovním oddíle.

Za okruh vzdělání, kultura a společnost Letovičtí vybrali jako největší problém podporu kvalitních aktivit dětí od dvanácti do dvaceti let. „Důležité je také podpořit školství v Letovicích," řekla ředitelka letovického domu dětí a mládeže Ivona Kubíková.

Zaměřit se Letovičtí chtějí také na znovuobnovení návštěvního řádu na letovické přehradě Křetínce a vyřešení zeleně na tamním hřbitově.

Podle Věroslava Kyjovského z letovického centra sociální péče je také zapotřebí udržet a rozšířit terénní pečovatelskou a ošetřovatelskou péči v Letovicích. „Dále chceme podpořit zřízení nové sociální služby, a to služby Zvláštní režim v centru sociálních služeb Letovic. Tato služba je určená pro lidi s demencí," vysvětlil Kyjovský.

Návrhy padaly i v oblasti podnikání a cestovního ruchu. „Bylo by dobré v Letovicích rozšířit či vytvořit průmyslové zóny kvůli vytvoření nových pracovních míst," řekl ředitel letovického Městského kulturního střediska Jiří Palán.

„Řešit musíme také organizaci dopravy na zadní části náměstí a změnit tamní křižovatku. S tím souvisí také zrušení pronájmu zahrádky restaurace Karlov. Dalším problémem je vybudování přestupního uzlu IDS," navrhla Daniela Ottová.

Budou hlasovat

Ke slovu se dostala také mládež. „Nejdůležitější je podpořit střední školu v Letovicích. Bez ní by Letovice jako město ztratily význam," řekl Pavel Horáček z Letovic.

Ze všech navržených problémů účastníci občanského fóra hlasováním vybrali deset, které považují za ty nejpalčivější. „Tento výběr ale ještě zdaleka není konečný. Nyní totiž uděláme ještě anketu, ve které o pořadí problémů budou rozhodovat všichni Letovičtí. Zastupitelstvo poté řešením jednotlivých problémů pověří své členy," vysvětlil Bohuslav Kuda, který má projekt v Letovicích na starosti.

Autor: Eva Ondráčková

23.5.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Václav Kolář biketrial

V prvním závodě jsem nervil, říká čtyřnásobný biketrialový mistr světa Kolář

Ilustrační foto.

Zvýšené nebezpečí vzniku požárů končí. Hejtman výstrahu odvolal

Rys Kryštof loví srnce v Moravském krasu. O kořist se dělí

Blanensko /FOTOGALERIE/ – Jsou to dva měsíce, co vědci rysu ostrovidovi v Moravském krasu nasadili telemetrický obojek. Slibovali si od toho hlavně informace o jeho pohybu a každodenním životě. Sledování je zatím naplánované na rok. Už teď přineslo zajímavá zjištění.

Opatření proti žloutence v Brně trvají dál, konec epidemie je v nedohlednu

Brno, jižní Morava – Stále řádí. I když nových pacientů nakažených žloutenkou typu A od minulého týdne nepřibylo, hygienici varují před velkým optimismem. Podle nich zatím nic nenaznačuje, že epidemie v Brně a okolí končí. 

Smrt na přejezdu: policie dál vyšetřuje. Zraněná dívka je stabilizovaná

Znojemsko /ANKETA/ - Čtyři mrtví, šest zraněných, z toho čtyři děti. Jak už Deník Rovnost informoval, dvě tragické víkendové nehody se staly nedaleko Znojma v rozmezí osmačtyřiceti hodin.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení