VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Blanensko

23.12.2016

Žloutenková epidemie řádí i před Vánoci. Hlavně v rodinách

Jižní Morava – Přípravy na Vánoce některým Jihomoravanům znepříjemňuje stále trvající žloutenková epidemie. Za poslední týden přibylo v kraji dalších osm nakažených. Od počátku roku onemocnělo infekční žloutenkou typu A 438 lidí, mezi nimi dvacet dětí ze školních kolektivů.

23.12.2016

Hrdinové mezi námi: dívka zachránila svého bratra trpícího anémií

Sychotín /ANKETA/ – Když patnáctiletý Matěj Válek ze Sychotína na Blanensku onemocněl těžkou aplastickou anémií, neváhala jeho sestra Milena ani vteřinu a darovala mu kostní dřeň. Jejich sourozenecká láska dojala lidi z České republiky, dívka zvítězila v anketě Dětský čin roku 2016 v kategorii za záchranu lidského života.

23.12.2016

OBRAZEM: Studenti na náměstí přiblížili scénu narození Ježíše

Blansko – Povídání a písničky věnované narození Ježíše v Betlémě si připravili studenti blanenského gymnázia. Svůj program předvedli ve čtvrtek na náměstí Republiky v Blansku.

22.12.2016

OBRAZEM: Děti muzicírovaly v kostele svaté Barbory. Na vánočním koncertu

Adamov – Prostory adamovského kostela svaté Barbory rozezněly ve středu vánoční skladby. Nástrojů se chopili žáci Základní umělecké školy Adamov. Pyšní rodiče, dědečkové i babičky dojatě sledovali, jak jejich děti a vnoučata bravurně ovládají flétny, klávesy a kytary.

22.12.2016

Blansko chce centrální vytápění ve své režii

Blansko - Levnější topení už příští rok. A soustava Centrálního zásobování teplem (CZT) zcela ve vlastnictví a v režii města. Blanenští zastupitelé rozhodli, že předčasně splatí investorovi innogy Energo sedmadvacet milionů za provedené opravy rozvodů a technologií kotelen v Blansku z roku 2002. S ním má Blansko smlouvu do roku 2018. Stejně jako se současným provozovatelem sítě kotelen blanenskou společností ZT energy.

21.12.2016

Žáci si z košů dělají popelníky. Při přesunu blíž k škole může ředitel zasáhnout

Boskovice - Některým lidem z Boskovic se nelíbí, že studenti kouří u odpadkových košů na tamním náměstí 9. května. Chtějí, aby je město odstranilo.

21.12.2016

OBRAZEM: Ježíšek se v jesličkách narodí na Štědrý den

Blansko – „Děti, víte, proč tu ještě není Ježíšek?" ptá se průvodce v blanenském kostele svatého Martina u tamního betléma. „Protože se narodí až na Štědrý den," vědí děti. V kostele je betlém k vidění až do čtvrtka. Jeho prohlídku doprovází vyprávění o tom, jak Josef s Marií putovali do města Betléma a proč v něm zatím není malý Ježíšek.

20.12.2016

Osm termínů, kdy se hudba ztiší až ráno. V Blansku nově zkrátili noční klid

Blansko – Blanenští zastupitelé schválili novou vyhlášku. O vymezení kratší doby nočního klidu. Zahrnuli do ní osm termínů v roce, kdy je možné porušit zákonem stanovenou obvyklou dobu nočního klidu. Ten začíná v deset večer a končí v šest hodin ráno.

20.12.2016

Na Blanensku začal prodej kaprů. K mání jsou i sumci či štiky

Blanensko /FOTOGALERIE/ – Většina obvyklých prodejců v pondělí začala na Blanensku prodávat kapry na štědrovečerní stůl. Někteří nabízejí i jiné druhy ryb. Ceny jsou stejné nebo jen mírně vyšší jako loni. Ryby budou k dostání až do pátku.

19.12.2016

Garáže v městské památkové zóně na prodej? Boskovická radnice nemá zájem

Boskovice – Dvě garáže v proluce na ulici Plačkova v Boskovicích nabízeli k odkupu jejich majitelé. Za sto padesát tisíc korun. Nacházejí se v městské památkové zóně a stojí na městském pozemku. A podle zákona má vlastník parcely, na kterých se stavba nachází, předkupní právo. „Žádosti jsme posoudili a radě města doporučili nabídku odmítnout, protože město nemá v této lokalitě zpracovaný žádný záměr," uvedla vedoucí odboru správy majetku Gabriela Šmerdová.

19.12.2016

Štědrovečerní menu? Na stůl se hodí kaviár, rum nebo teplý bramborový salát

Jižní Morava /ANKETA/ - Štědrovečerní tabule se dá pojmout nejen klasicky. Na sváteční stůl se hodí i luxusní gurmánské pokrmy, stejně jako netradiční přípitek.

19.12.2016

Lidé na Písečné nejsou v bezpečí. Chybí tam přechod pro chodce

Blansko – Křižovatka blanenských ulic Čapkova, Sušilova a Jasanová. Místo na okraji sídliště Písečná je podle místních velmi nebezpečné pro chodce. Chybí tam přechod. Přitom tudy chodí kromě dospělých i děti do školy. „Přejít zde silnici je opravdu o strach i pro dospělého. Natož pro děti, které těmito místy chodí do školy. Aby toho nebylo málo, je zde několikrát denně porušován zákaz vjezdu do ulice Čapkova převážně auty taxislužeb. Ta si tudy zkracují cestu mezi náměstím Míru a Písečnou," upozornil na webu města na problémy v této lokalitě jeden z místních Lukáš Nečas.

18.12.2016

Muzikanti z dechového orchestru Malá Haná objížděli vesnice a koledovali

Vanovice, Světlá /REPORTÁŽ/ – Lidé v hloučku u budovy záložny ve Vanovicích v neděli kolem jedenácté hodiny netrpělivě vyhlížejí autobus. „Už jedou," ozývá se. Vzápětí se z autobusu hrne více než dvacítka muzikantů. Členové dechového orchestru Malá Haná přijeli na tradiční předvánoční koledování.

18.12.2016

Otužilci si zaplavali v zatopeném lomu v Blansku. Je už napůl zamrzlý

Blansko /FOTOGALERIE/ – Uprostřed léta není u zatopeného lomu na okraji Blanska k hnutí. Průzračná voda láká k osvěžení stovky lidí. Ale týden před Štědrým dnem? Co se tam na břehu převléká za blázny do plavek? Dva kolemjdoucí pejskaři si v neděli o půl jedenácté dopoledne poťukávají na čelo. Půlka lomu je totiž pod ledovým škraloupem a mrzne. „Hej Andreji, jdeš nějak na lehko, není ti zima?" vítá muž ve sportovním dalšího příchozího. „Já se pořádně oblékám až od mínus dvaceti," hlásí Andrej Dzuba ze Šošůvky.

18.12.2016

Úřady mění mezi svátky otevírací dobu

Blanensko - Cestovní doklady, občanské a řidičské průkazy. Nebo zapsání auta do registru vozidel. To vše si mohou lidé vyřídit na odboru vnitřních věcí na městském úřadě v Blansku. Pokud chtějí zájemci tyto služby nutně využít, neměli by návštěvu úřadu nechávat na konec roku.

18.12.2016

Málo míst ve školce? Pomohou skupiny, díky dotacím jich přibude

Blanensko - Většina školek na Blanensku je beznadějně plných. A navíc přednostně přijímají děti od tří let. Ale co když maminky mladších dětí potřebují pracovat? V takových případech jim může pomoci dětská skupina. Například synovi Veroniky Přikrylové z Blanska je dva a půl roku. Od září navštěvuje blanenskou dětskou skupinu Malíček, která je součástí Mateřského centra Veselý Paleček. „V únoru bude mít tři roky, tak ho dám do státní školky. Skupiny jsou velkou pomocí zejména pro maminky malých dětí, které se potřebují z finančních nebo jiných důvodů vrátit do práce," uvedla Přikrylová.

17.12.2016

Blanenská nemocnice opraví vodoléčbu. Za více než dvacet milionů

Blansko – Dvacet čtyři milionů. Zhruba tolik má stát kompletní rekonstrukce prostor vodoléčby v Nemocnici Blansko. Do práce se dělníci pustí v polovině příštího roku. „Vodoléčbu představuje vodoléčebný sál, kde je k dispozici velký bazén s masážními tryskami a protiproudem. Dále pak vířivý bazén, perličkové, přísadové, uhličité, končetinové a šlapací koupele, rašelinové obklady a masáže. Je zde i sauna," popsala prostory mluvčí Nemocnice Blansko Kateřina Ostrá.

17.12.2016

V Hodoníně se za pár dní začne lyžovat

Hodonín, Olešnice - Na lyžařskou sezonu se intenzivně připravují v lyžařském areálu v Hodoníně na Blanensku. Bedlivě sledují počasí, a když to jen trochu jde, dvě sněžná děla a tři tyče chrlí na svah sněhové vločky.

17.12.2016

Stotisícové dluhy po sportovcích v Blansku? Nedobytné

Blansko – Kde nic není, ani smrt nebere. Když před třemi lety zkrachovala největší tělovýchovná organizace na Blanensku, TJ ČKD Blansko, dlužila městu bezmála půl milionu korun za dvě půjčky. Dalšího téměř půl milionu pak městské společnosti Služby Blansko za pronájem sportovišť. Už tehdy zástupci města tvrdili, že dostat peníze od sportovců zpět bude nemožné. Neměli totiž žádný majetek. To se nakonec potvrdilo.

16.12.2016

Reakce na kritiku plánování staveb: Boskovice zváží institut hlavního architekta

Boskovice – Dopis architektů, podle kterých se v Boskovicích nedostatečně plánují stavby, obdrželo vedení města. To bude uvažovat o zřízení institutu hlavního architekta.

16.12.2016

OBRAZEM: Děti z adamovské školky bavily rodiče. Na vánoční besídce

Adamov – Třída plná dětí a rodičů. Kamery, tablety, mobilní telefony a fotoaparáty v pohotovosti. V jednom z oddělení adamovské mateřské školy Ptačina začíná vánoční besídka. Děti a učitelky ze třídy Veverek si připravily pásmo koled, básniček a tanečních vystoupení. I s hudebním doprovodem.

16.12.2016

Hasiči v Blansku mají nový zvon Florián a zásahové auto. Požehnal jim páter

Blansko /FOTOGALERIE/ – Třiatřicet centimetrů a jedenatřicet kilogramů. To jsou míry kovového zvonu, který ve čtvrtek dopoledne na požární stanici slavnostně odhalili blanenští hasiči. Pojmenovali ho po svém patronovi svatém Floriánovi.

16.12.2016

Umělá tráva? Penále za zpoždění je 350 tisíc

Blansko – Dvacátého září, přelom října a listopadu, patnáctého listopadu. Ani v jednom z těchto termínů nestihla firma Ekkl, a. s., dokončit fotbalové hřiště s umělým povrchem na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka v Blansku. Město nový fotbalový stánek převzalo až na konci listopadu. Do čtvrtka měla firma čas na to, aby odstranila drobné nedodělky. Blanenští jí za skluz napočítali penále tři sta padesát tisíc korun. „Hřiště s umělou trávou už město převzalo. Zbývalo dodělat jen drobnosti, nic závažného. Něco v nových šatnách a také terénní úpravy," uvedla Leona Mazourková z blanenského investičního oddělení.

15.12.2016

Boskovice chtějí nabídnout mladým rodinám cenově dostupné bydlení. Za nemocnicí

Boskovice – Zájem lidí se středními příjmy o cenově dostupné bydlení v Boskovicích roste. Vedení města jim chce vyhovět v lokalitě za nemocnicí. Pozemky město získalo zpět od společnosti Reko, která tam před časem chtěla stavět byty. Jenže byla krize a nebyl o ně zájem.

15.12.2016

Blansko mění pozemky kvůli mostu na Staré Blansko. Jedná ještě s osmi majiteli

Blansko – Blanenští zastupitelé schválili další směnu pozemků města za soukromé v části Staré Blansko. V této lokalitě chce radnice ve spolupráci s krajem vybudovat nad železnicí silniční most, který má zlepšit dostupnost do této části města a také ulevit dopravě v centru.

15.12.2016

Pryč ze stísněných prostor. Nové ARO boskovické nemocnice nabídne špičkovou péči

Boskovice - Anesteziologicko-resuscitační oddělení ve středu otevřeli ve čtvrtém patře Nemocnice Boskovice. Má devět lůžek a je vybaveno špičkovými přístroji.

14.12.2016

Vánoční koledy si na Blanensku zazpívala asi tisícovka lidí. Na dvanácti místech

Blanensko – Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Veselé vánoční hody, Pásli ovce valaši, Vánoce, Vánoce přicházejí. Tyto a někde i další koledy zněly ve středu večer na dvanácti místech Blanenska. Stovky lidí se tak připojily k tradiční akci regionálního Deníku Česko zpívá koledy. V celé republice se zpívalo na téměř osmi stovkách míst.

14.12.2016

Restaurátoři odvezli náhrobky z psího hřbitova v Kunštátě. Vrátí je na jaře

Kunštát – Vedle zámku v Kunštátě se nachází nejstarší dochovaný psí hřbitov ve střední Evropě. Na náhrobcích jsou napsána jména zvířat a rok jejich úmrtí. Nyní ale náhrobky zmizely. Projdou totiž po mnoha letech opravami a na své místo se vrátí až příští rok v dubnu.

14.12.2016

Oprava kostela v Sebranicích bude stát ještě miliony. Nejdráž vyjde obnova báně

Sebranice – Venkovní odvlhčení, zajištěná statika budovy, opravená střecha presbytáře a také omítky. Tyto úpravy v posledních letech prodělal farní kostel Nanebevzetí Panny Marie v Sebranicích na Blanensku. Čekají jej ale další opravy.

14.12.2016

Blansko nabídne plakátovací plochy. Předchozí firma dostala výpověď

Blansko – Plakátovací plochy v Blansku ve vlastnictví města má nově na starosti Kulturní středisko města Blanska. Ale jen dočasně, než úředníci vyberou novou firmu, která bude výlep plakátů zajišťovat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies