VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Blanensko

5.1.2017

Blanensko sevřou mrazy. Vodaři varují před haváriemi

Blanensko, Vyškovsko /INFOGRAFIKA/ – Stačí jen nedovřené okno do sklepa a majitel bude sčítat škody kvůli prasklému potrubí. I takový následek můžou mít silné mrazy, které na několik dní sevřou region. Vodaři vyzývají, aby lidé chránili své vodovodní přípojky. „V devadesáti procentech zamrznou v trvale neobydlené místnosti, kde lidé zapomenou zavřít okno," přiblížil ředitel společnosti Vodovody a kanalizace Vyškov Vladimír Kramář.

AKTUALIZOVÁNO
4.1.2017

Nadměrný náklad zůstává na Blanensku. Kvůli sněhu uvízl v Kunštátě

Kunštát /FOTOGALERIE/ – Willy Fog dokázal v kresleném seriálu podle románu Julese Verna procestovat svět za osmdesát dní. Nadměrný náklad z Ivanovic na Hané, který přes Blanensko míří do přístavu v Mělníku, ujel zatím jen několik desítek kilometrů. Trasu tři sta kilometrů měl přitom zvládnout za pět dní. Na cestě je ale už měsíc.

4.1.2017

Střevní viróza: lidi trápí průjmy, nemoc postihla i zdravotní sestry

Blanensko, Vyškovsko – Začíná to lehkou nevolností. Téměř z minuty na minutu se udělá pacientovi hůř a v mnoha případech stráví bezesnou noc na toaletě. Blanensko a Vyškovsko postihla střevní viróza.

4.1.2017

Stop vjezdu kamionů, požaduje Svitávka. Nákladní auta si přes obec krátí cestu

Svitávka, Rousínov – Řidiči nákladních aut si přes Svitávku krátí cestu z hlavního tahu I/43 na Boskovice či Brno. Podle místních jich obcí projedou denně desítky.

3.1.2017

OBRAZEM: Mráz vylákal sportovce na blanenskou Palavu, bruslí se i na Olšovci

Blanensko – Sníh sice zatím na Blanensku nenapadl, ale na bruslení pod širým nebem už jsou téměř ideální podmínky. Po několikadenních mrazech obsadili bruslaři například blanenskou přehradu Palava. Bruslí se i v sousedních Jedovnicích na rybníku Olšovci.

3.1.2017

Stotunový kolos opouští po měsíci Blanensko. Zbrzdily ho žádosti o nová povolení

Blanensko - Po měsíci čekání konečně na cestě. Ze Sloupu na Blanensku v úterý ráno vyrazil nadměrný náklad, který míří do přístavu v Mělníku. Jde o komponenty pro cementárnu. Přepravují je dvě soupravy o délce čtyřiadvacet metrů. Náklad váží 137 tun.

3.1.2017

Blanenští opraví azylový dům pro matky s dětmi. Za osmnáct milionů

Blansko – Nové pokoje, zateplená budova a opravené vnitřní prostory. Tak má v budoucnu vypadat Centrum „PRO" Blansko, které funguje v Sladkovského ulici. Spadá pod blanenskou charitu a na této adrese kromě dalších služeb provozuje azylový dům pro matky s dětmi. Budova patří městu. To ji charitě dlouhodobě pronajímá. Rekonstrukce má stát zhruba osmnáct milionů, zastupitelé na svém posledním jednání schválili, že letos požádají o dotaci.

3.1.2017

Plesová sezona odstartuje skautským bálem v Boskovicích. Ve stylu šedesátých let

Vyškovsko, Blanensko /INFOGRAFIKA/ – Plesovou sezonu na Vyškovsku i Blanensku zahájí v pátek tematický bál v boskovickém Zámeckém skleníku. Pořádají ho po loňském úspěchu tamní skauti. „Nyní na motivy filmu Rebelové. Připravíme doprovodný program a celovečerní hru. Lidé nepřijdou ani o předtančení a půlnoční překvapení," prozradil organizátor Václav Klíč s tím, že dress code bude zaměřený na styl 60. let. 

2.1.2017

První miminko roku 2017: Matěj z Letovic se narodil 81 minut po půlnoci

Boskovice – Z nového roku 2017 uplynula jedna hodina a jedenadvacet minut, když v boskovické porodnici přišel na svět Matěj Strýček. Je tak prvním miminkem, které se letos narodilo na Blanensku.

2.1.2017

V Moravském krasu skácejí 238 stromů. Kvůli bezpečnosti

Moravský kras – Desítky stromů v Moravském krasu nedávno padly k zemi nebo se do nich dřevorubci v nejbližší době pustí. Důvodem je jejich špatný stav. Kácí se v blízkosti turistických cest, aby nemocné stromy neohrožovaly návštěvníky chráněné krajinné oblasti.

1.1.2017

Silvestrovská noc: petarda poranila muži v Letovicích ruku

Blanensko – Už od silvestrovského odpoledne práskaly ve městech a obcích na Blanensku rachejtle a petardy. Ran s postupujícím večerem přibývalo. Mladému muži v Letovicích krátce po půlnoci bouchla pyrotechnika v ruce. Hasiči i zdravotníci ale jinak hodnotí oslavy přelomu let 2016 a 2017 na Blanensku jako poměrně klidné.

1.1.2017

Odvážlivci v ledové vodě. Ve Stvolové lidé slavili Silvestra koupáním v řece

Stvolová /REPORTÁŽ/ – Z prostor obecní knihovny ve Stvolové o silvestrovském odpoledni vychází neobvyklý průvod. Vede ho muž v modrobílých pruhovaných plavkách s bílým kloboučkem na hlavě. Většina dalších lidí s legračními pokrývkami hlavy si přes plavky přehodila aspoň župany. Bez velkého váhání je však po pár krocích sundávají a noří se do tůně v řece Svitavě. Odvážlivci se zúčastnili devátého ročníku Memoriálu Bohumíra Řehoře.

31.12.2016

Začala vařit kvůli dětem. Nyní patří mezi nejúspěšnější blogerky

Senetářov – Osmadvacetiletá Gabriela Sedláková ze Senetářova kdysi tvrdila, že vařit nikdy nebude. Měla v plánu najít si manžela, který se v kuchyni o všechno postará. Dnes nejen výborně vaří, ale provozuje na internetu také blog, kde radí ostatním. A to natolik dobře, že se letos i loni umístila mezi deseti nejlepšími blogery v republice zaměřenými na přípravu jídel.

31.12.2016

Nová vstupní budova do Punkevních jeskyní může získat prestižní mezinárodní cenu

Blanensko – Minimalistická. Tak se dá označit nynější podoba vstupní budovy do areálu Punkevních jeskyní v Moravském krasu. Stavba, jejímž autorem je brněnská architektonická kancelář Burian-Křivinka, je teď navržena na prestižní mezinárodní cenu Mies van der Rohe Award 2017.

31.12.2016

Příští rok už si Adamovští zaplavou. Dělníci se pustili do oprav koupaliště

Adamov – Nové hřiště na plážový volejbal, opravená fasáda bufetu. Odbagrovaná část svahu a nová opěrná zeď. Srovnaná plocha pro dětské hřiště. Tak to v těchto dnech vypadá v prostorách adamovského koupaliště v lokalitě Horka, kde se dělníci a těžká technika pustili do rozsáhlých oprav. Areál chtějí Adamovští otevřít příští rok.

30.12.2016

Lysičtí opravují radnici. Bude mít čekárnu i bezpečnější schodiště

Lysice – Ještě před koncem letošního roku začali Lysičtí s opravou budovy radnice na Horním náměstí. Po úpravách bude například bezpečnější chůze po tamním schodišti a přibude čekárna pro lidi, kteří si na úřad přijdou něco vyřídit.

29.12.2016

Nadměrný náklad opustí Sloup začátkem ledna

Sloup – Měsíc. Tak dlouho zůstal ve Sloupu trčet nadměrný náklad, který přes Blanensko mířil z Ivanovic na Hané do Mělníka. Jedná se o komponenty pro cementárnu. Přepravují je dvě soupravy o délce čtyřiadvacet metrů. Náklad má sto třicet sedm tun. Z obce v Moravském krasu vyrazí na cestu třetího ledna.

29.12.2016

Ostrovští mají novou hasičskou zbrojnici

Ostrov u Macochy – Ostrovští hasiči se radují z opravené hasičské zbrojnice. „Byla ve špatném stavu, rekonstrukce už byla potřebná," řekl starosta tamního sboru dobrovolných hasičů František Nejezchleb.

29.12.2016

Ceny energií na jižní Moravě: za pět let klesly, plyn dokonce až o třetinu

Jižní Morava – Ceny elektřiny i plynu ve srovnání s rokem 2012 klesly. Podle analytiků za to může propad na světových trzích nebo regulace.

29.12.2016

Oslavy Silvestra: lidé mohou jít na zámek nebo vylézt 168 schodů na rozhlednu

Blanensko – Vystoupat si poslední den v roce 168 schodů do výšky 32 metrů a rozhlédnout se po širokém okolí. Tento zážitek na Silvestra už tradičně umožňuje sdružení Veselická kaplička, které připraví program na rozhledně Podvrší u Veselice. Oslavy konce roku nemusí být jen o ládování se obloženými chlebíčky a popíjení šampaňského.

28.12.2016

Investice v roce 2017: města rozšíří školky, na Zborovce přibude míst pro auta

Blanensko – Přes tři sta sedmdesát pět milionů korun. Zhruba s tolika penězi budou v příštím roce hospodařit Blanenští. Ty největší investice plánuje město zaplatit pomocí dotací. Jako například výměnu technologie chlazení na zimním stadionu a vybudování sněžné jámy.

28.12.2016

Blanenští zastupitelé řekli znovu ne kasinu ve výškové budově

Blansko – Pozemky nesměníme. Kasino ve výškové budově nechceme. Postoj blanenského zastupitelstva k firmě LL Holding se nezměnil ani po roce. Tehdy zastupitelé zamítli společnosti udělit výjimku z vyhlášky, která ve městě zakazuje hazard. Na provoz kasina ve výškové budově na Wanklově náměstí, kterou firma vlastní. Dům je už několik let z velké části opuštěný a chátrá.

27.12.2016

Hrozba povodní? Jen prevence. V Lysicích čistí zanesené koryto potoka

Lysice – Koryto potoka protékajícího Lysicemi bylo zanesené různými usazeninami. Sice kvůli tomu přímo nehrozilo, že by městys postihla povodeň, přesto se ho správce rozhodl vyčistit. Práce začaly letos na podzim a budou pokračovat v příštím roce.

27.12.2016

Nočnímu silvestrovskému ohňostroji v Blansku dala zelenou nová vyhláška

Brno, Blansko – Pestrobarevné růžice světýlek a velké rány, které způsobují rachejtle a petardy mohou lidé přes celé vánoční svátky vidět denně. Pouštějí je děti i dospělí, často bez ohledu na denní dobu. Na noční výtržníky si pak lidé stěžují strážníkům. Často kvůli zvířatům.

26.12.2016

Pinkali si a pózovali divákům. Otužilci si užili Štěpánskou koupačku

Ostrov u Macochy /FOTOGALERIE/ – Na břehu davy lidí. V ledu vysekané velké okno a schody do vody ozářené dřevěnými pochodněmi. Tak to vypadalo v pondělní krátce před půl čtvrtou odpoledne u rybníka v Ostrově u Macochy. Konala se tam v pořadí už druhá Štěpánská koupačka. „Asi je hřeje ta slivovica, co si dali při převlíkání. Já bych tam nevlezla ani za nic," roztřásla se zimou starší paní v pletené čepici, která postávala na břehu.

25.12.2016

Polévka na náměstí chutnala. Boskovičtí vybrali na charitu přes 70 tisíc

Boskovice /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Kam vyrazit s rodinou na Štědrý den hodinu před polednem? Setkat se s přáteli, popřát si klidné svátky, pohodu do nového roku a ještě přispět na dobrou věc? Na to mají Boskovičtí už dvaadvacet let jednoduchou odpověď. Na Masarykově náměstí se v tuto dobu totiž podává Polévka pro chudé i bohaté, při které lidé přispívají na charitativní účely. Letos organizátoři ze stacionářů Betany a Emanuel navařili asi tři sta litrů hrstkové polévky. Vybrali za ni více než 73 tisíc korun.

24.12.2016

Hlaváčová jako dítě stopovala rodiče, kam dárky schovávají. Našla jich plnou loď

Blansko, Barcelona – Mnohanásobná rekordmanka v bazénovém i dálkovém plavání. Několikanásobná přemožitelka kanálu La Manche. Teď je z blanenské rodačky Yvetty Hlaváčové Yvette Tulip. Léta už žije v zahraničí. Závodní plavání pověsila na hřebík a ve španělské Barceloně se naplno věnuje mateřským povinnostem. Má dva syny. Toma a Matta. Vánoce podle svých slov prožívá stejně intenzivně jako v dětství.

24.12.2016

Vánoce očima dětí ze základní umělecké školy? Stromky, kapří a dárky pro všechny

Blansko – Balení dárků, příprava štědrovečerní večere, rozsvěcování stromečku. A také pouštění kapříků na svobodu nebo výlet do lesa s pamlsky pro zvířátka. Tak namalovaly děti ze Základní umělecké školy Blansko svůj pohled na Vánoce.

24.12.2016

Přejeme čtenářům, ať vplují do těch nejkrásnějších Vá­noc

Blanensko - Tým redakce a inzertního oddělení Blanenského deníku Rovnost se stará o to, abyste si každý den mohli přečíst aktuální a zajímavé zprávy v novinách i na internetových stránkách www.blanenskydenik.cz.

23.12.2016

Hektolitry hrstkové polévky na Štědrý den zahřejí i pomohou potřebným

Boskovice, Letovice - Pojíst na Štědrý den k obědu dobrou polévku a ještě tím pomoct potřebným. Polévka pro chudé i bohaté se v sobotu už podvaadvacáté od jedenácti do dvanácti hodin uskuteční na Masarykově náměstí v Boskovicích. Od dvanácti hodin se bude polévka nalévat i v Letovicích. Dobrovolné příspěvky pomohou potřebným.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies