VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Blanensko

14.12.2016

Nesem vám noviny... Jižní Morava si zazpívá na 68 místech vánoční koledy

Jižní Morava /ANKETA/ – Zpříjemnit adventní čas si mohou lidé s Deníkem Rovnost již pošesté při zpívání pěti koled. Jihomoravané společně s dalšími tisícovkami nadšenců si na rekordních 783 místech po celé republice a 68 ve svém kraji společně vychutnají sváteční atmosféru. Ve středu od šesti hodin večer.

14.12.2016

376 milionů korun: Blansko schválilo pro příští rok vyrovnaný rozpočet

Blansko – Tři sta sedmdesát šest milionů korun. S takovou částkou budou Blanenští operovat příští rok v rozpočtu města. Ten bude vyrovnaný.

13.12.2016

Zákaz kouření nás poškodí, bědují hospodští na Blanensku

Blanensko – Dát si v restauraci pivo, povídat si s přáteli a u toho kouřit cigaretu. To bývala dosud zcela běžná věc v mnoha restauracích a dalších pohostinských zařízeních nejen na Blanensku. Od konce května příštího roku si ale štamgasti v restauracích nejspíš nezapálí. Protikuřácký zákon schválila minulý pátek poslanecká sněmovna, nyní míří k posouzení do senátu.

13.12.2016

Stavba 45 metrů vysoké rozhledny? V Kořenci shánějí peníze

Kořenec – Získat sponzora či investora pro pětačtyřicet metrů vysokou dřevěnou rozhlednu. To je jeden z cílů, který si pro příští rok dali v Kořenci na Blanensku. Na stavbu na kopci Paprč, která má stát kolem tří milionů korun, již mají Kořenečtí zpracovaný podnikatelský záměr.

13.12.2016

OBRAZEM: Otevřeli novou Nemocvičnu. Pro rehabilitacích poslouží pro cvičení

Blansko – Provoz nové Nemocvičny v pondělí slavnostně zahájili v Blansku. Zázemí na Smetanově ulici zřídila blanenská nemocnice, v níž se příští rok budou opravovat prostory rehabilitačního oddělení.

13.12.2016

Rozpočet Boskovic je schodkový. Naspořené peníze město utratí

Boskovice – S rozpočtem Boskovic pro rok 2017 nesouhlasili při jeho schvalování někteří opoziční zastupitelé. Nelíbilo se jim, že vedení města naplánovalo schodkový rozpočet. Ten počítá s kompletním utracením naspořených peněz ve výši pětašedesáti milionů korun. „Příjmy jsou ve výši přes 293 milionů korun a výdaje ve výši přes 358 milionů. Schodek ve výši 65 milionů korun je krytý přebytkem hospodaření z minulých let," uvedla vedoucí boskovického finančního odboru Dana Baláčová.

12.12.2016

Panský dvůr bude dál chátrat. Odbor památkové péče zamítl další návrh oprav

Boskovice – Památkově chráněný Panský dvůr v Boskovicích se oprav nadále nedočká. Úprava projektu nepomohla, boskovický odbor státní památkové péče rekonstrukci opět zamítl.

12.12.2016

Milionové dluhy obcí: Blansko splácí akvapark nebo Duklu, Petrovice obecní byty

Blanensko - Blansko splácí úvěry za desítky milionů. Půjčku na vybudování akvaparku umoří za dva roky. Koupi hotelu Dukla v roce 2019.

12.12.2016

Na olešnickém svahu už lyžují, v Hodoníně u Kunštátu chtějí začít o víkendu

Blanensko - Sněhovou peřinu si ve skiareálu v Olešnici užívají první lyžaři. V Hodoníně možná sezona začne o víkendu. Vznikají také dva nové okruhy pro běžkaře.

11.12.2016

Audit v boskovické nemocnici? Víc bude jasné až po projednání jeho výsledku

Boskovice – Jak dopadl audit v Nemocnici Boskovice? Tato otázka je zatím velká neznámá. V jeho pozadí je také anonymní trestní oznámení.

11.12.2016

Dárky pro chudé? Pomáhá výtěžek z kasiček, strom splněných přání i štrúdl

Jižní Morava - Zájemci, kteří před Vánoci chtějí pomoci chudým lidem, mohou přispět do kasiček Armády spásy nebo dárkem pod stromek.

11.12.2016

Opravy rehabilitace? V blanenské Nemocvičně budou lidé cvičit i rehabilitovat

Blansko – Rehabilitační oddělení blanenské nemocnice čeká v příštím roce oprava. Vedení hledalo náhradní prostory, kde by fyzioterapeuti mohli dále s pacienty pracovat. A vznikla Nemocvična. Tu slavnostně otevřou v pondělí v poledne.

10.12.2016

Nová atrakce pro děti. U baseballového stadionu vyroste obří kopací míč

Blansko – Kopačák. Obří herní prvek z modřínového a dubového dřeva doplněný kovovými částmi. Na nové atrakci v podobě poloviny fotbalového míče si děti mají hrát ještě letos před Vánocemi. Dělníci herní prvek namontují na Sportovním Ostrově Ludvíka Daňka.

10.12.2016

Ve dvoře olešnické fary vystavují stovku betlémů. Některé jsou rodinné památky

Olešnice – Ve velkém koši na brambory, ale i ve skořápce z ořechu. Ze dřeva, ze skla, modrotisku nebo z vlny. Na sto rozmanitých betlémů je k vidění v kamenném prostoru hospodářské budovy, která se nachází ve dvoře opravené fary v Olešnici. Zájemci si je tam mohou prohlédnout do konce příštího týdne.

10.12.2016

OBRAZEM: Desítky balónků ve vzduchu. Děti poslaly Ježíškovi svoje vánoční přání

Adamov - Desítky balónků poslaly děti k nebi v pátek odpoledne v Adamově. S přáním Ježíškovi.

10.12.2016

Vánoční jarmark: vládu nad městem na dva dny převzal Ladislav Velen Boskovický

Boskovice /REPORTÁŽ/ - Lidé nakupovali svým blízkým ručně vyrobené dárky pod stromeček, s přáteli pili svařené víno nebo se kochali historickým průvodem. I takový byl devatenáctý vánoční jarmark v Boskovicích.

9.12.2016

Žádosti o kácení vzrostlých stromů úředníci obvykle vyhoví

Blansko – Stíní a nepouštějí do bytu světlo. Jsou staré, poškozené nebo už příliš velké a zabírají místo. Řeč je o vzrostlých stromech. Ty mohou způsobit problémy poblíž rodinných nebo bytových domů. Od začátku listopadu do konce března je období vegetačního klidu. V tomto termínu mohou lidé žádat o povolení k pokácení stromů a keřů, které rostou mimo les.

9.12.2016

Centrum vzdělávání dostává obrysy. Náklady? Podle odhadů 75 milionů

Boskovice – Kolik peněz bude stát centrum polytechnické výchovy v boskovické Slovákově ulici? Když radnice nezíská dotaci, postaví jej z rozpočtu? Opoziční zastupitelé měli k plánované stavbě při zasedání tento týden řadu otázek. „Slyšel jsem, že když město dotaci nezíská, bude se snažit centrum postavit z vlastních peněz, což může být pro rozpočet velká zátěž. Také míra finanční spoluúčasti může být příliš vysoká," uvedl zastupitel Jiří Pevný.

9.12.2016

Nové nádraží v Letovicích? Firma čeká na dohodu s krajem

Letovice /FOTOGALERIE/ – Projet letovickou Nádražní ulicí je peklo. A zaparkovat? Téměř nemožné. Na úzké silnici před vlakovým nádražím zastavují autobusy, auta a mezi nimi se proplétají davy lidí, kteří spěchají na vlak nebo právě na autobus. „Dopravní situace před nádražím je katastrofální. Už asi deset let a je to rok od roku horší. Aut přibývá, parkují u chodníku, protože jinde není místo, a autobusy mají problém tudy projet," řekl Jan Hrdý z Letovic.

8.12.2016

Dělníci v Adamově zajistí svah u dráhy. Železničáři plánují opravu nádraží

Adamov, Blansko /FOTOGALERIE/ – Řev motorových pil, pálení klestí, cinkání krumpáčů. A dělníci v reflexních vestách s helmami zavěšení na lanech. Do oranžových plastových rour sypou desítky kubíků zeminy a kamení. Tak to nyní vypadá v příkrém skalnatém srázu nad kolejemi nedaleko vlakového nádraží v Adamově. „Ze srázu nad opěrnou zdí padaly do kolejiště kameny a sesouvala se půda. Bylo to nebezpečné. Ve stráni jsme vyřezali náletové dřeviny, odstranili zvětralé části skály a přebytečnou hlínu s nánosy. Zatím jsme odvezli zhruba dvě stě kubíků zeminy a kamenů," popsal postup prací stavbyvedoucí z firmy na výškové práce Petr Hamáček.

8.12.2016

Boskovická sokolovna již patří městu. Chtějí z ní udělat centrum kultury

Boskovice - Je rozhodnuto. Bezplatný převod sokolovny v Boskovicích na město koncem listopadu posvětilo vedení Sokola v Praze a tento týden jej schválilo boskovické zastupitelstvo. Budova se tak stává majetkem města od ledna příštího roku.

8.12.2016

Letovičtí studenti zabodovali. S mostem ze špejlí

Letovice – Dva balíčky špejlí. A z nich postavit most, který překlene mezeru pětasedmdesáti centimetrů. Zároveň musí být co nejlehčí a zvládnout co nejvyšší zatížení. Trojice studentů z Masarykovy střední školy Letovice to zvládla parádně. Vyhrála totiž jednu z kategorií na soutěži Bridge Builder Contest v Brně.

8.12.2016

Studie sportovního areálu Červená zahrada je pod palbou opozice

Boskovice – Je to jako chtít jezdit v luxusním autě, na které nemáme. Je to megalomanský návrh, kterým se radnice chytla do pasti. I takovými bonmoty častovali boskovičtí opoziční zastupitelé studii sportovního areálu Červená zahrada. Vedení města ji předevčírem představilo na jednání zastupitelstva. Někteří se obuli do toho, že neexistuje ani orientační rok, kdy se areál začne měnit v ucelený sportovní komplex nebo kde na to město vezme peníze. „Chybí mi jasný termín, kdy jeden z vybraných návrhů budeme dělat. Můžeme se tady klidně bavit o dalších deseti, dvaceti či více letech. A co když nakonec sportovci řeknou, že jim ani jeden z těchto návrhů nevyhovuje? Nejdřív mělo město jednat s nimi. Pak to budou vyhozené peníze za tuto studii a můžeme začít od začátku," uvedl zastupitel Radek Mazáč.

7.12.2016

Jízdní řády se od neděle mění. Trať na Chornice po pěti letech znovu ožije

Blanensko – Nově pojede osobní vlak z Brna do Blanska v pracovní dny také ve 14:44. Vlak z Blanska v 17:10 bude protažen až do Rájce-Jestřebí. I to jsou pozitivní změny v dopravě na Blanensku, které začnou platit od této neděle. „Změna jízdních řádů bude celoevropská. V dopravní špičce, tedy přibližně od jedné hodiny odpoledne do šesté večer budou osobní vlaky z Brna na Blansko jezdit každých patnáct minut. Dříve byly spoje časově rozházené, jezdily převážně každou půlhodinu. Chceme, aby se cestující nemuseli striktně řídit jízdními řády. Aby jen přišli na nádraží a vlak jim za pár minut jel," popsal mluvčí Kordisu Květoslav Havlík.

7.12.2016

Boskovice ovládne vánoční jarmark. Už po devatenácté

Boskovice – Nakoupit něco pěkného blízkým pod stromeček. S přáteli si dát svařené víno, podívat se na historický průvod nebo si poslechnout koncert. Na to všechno se mohou těšit návštěvníci boskovického vánočního jarmarku, který se koná na Masarykově náměstí před radnicí. Boskovičtí ho pořádají už po devatenácté.

7.12.2016

OBRAZEM: České vánoční tabule prostřeli studenti v Blansku. Nabízejí i punč

Blansko – Do historie i současnosti českých vánočních tabulí mohou ještě ve středu nahlédnout návštěvníci blanenského Dělnického domu. Studenti Střední školy technické a gastronomické Blansko tam přibližují, jak vypadal vánočně prostřený stůl v různých obdobích. „Ukázky připravili žáci prvních až třetích ročníků oboru kuchař-číšník," uvedla vedoucí odborného výcviku Markéta Sedláčková.

6.12.2016

Na blanenské lince důvěry lidem opět pomůžou nonstop

Blansko - Skoro každý člověk se občas ocitne v situaci, kdy už neví kudy kam. Přišel o práci, prý pro nadbytečnost, s partnerem si nerozumí, syn bere drogy. Navíc se blíží Vánoce. Mít možnost si v takových případech popovídat s někým, kdo skutečně naslouchá, nehodnotí, nekritizuje, může dotyčnému někdy dokonce zachránit život. Blanenská linka důvěry nyní nabízí tuto službu nepřetržitě. Čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu.

6.12.2016

Boskovice mají novou místostarostku. Vítkovou vystřídá Hamalová

Boskovice – Boskovičtí zastupitelé v úterý odpoledne zvolili novou místostarostku města. Od ledna příštího roku Jaromíru Vítkovou nahradí dosavadní ředitelka Muzea regionu Boskovicka Dagmar Hamalová (KDU-ČSL).

6.12.2016

Adamovští pokáceli břízy. Vysází jeřáby

Adamov - Ostrou zatáčku u silnice do adamovského sídliště Ptačina léta lemovalo několik bříz. Ve stoupání v ulici Fibichova nad hasičskou zbrojnicí, kde stojí garáže, je však nedávno pokácela pracovní četa zaměstnanců města. „Břízy svým vzrůstem, nevhodným tvarem a umístěním ohrožovaly bezpečnost silničního provozu. A také funkčnost sítě kabelů elektrizační soustavy, které jsou položeny pod zemí," uvedl vedoucí odboru správy majetku města Adamova Radek Malý.

6.12.2016

Drnovičtí vylepšili hasičskou zbrojnici. Hotová bude ještě letos

Drnovice – Z nové hasičské zbrojnice se budou už brzy radovat hasiči v Drnovicích. Do finále totiž míří její celková rekonstrukce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies