VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zdravotnictví

Psychické týrání často děti nesou hůř, říká vedoucí Linky bezpečí

Jižní Morava /ROZHOVOR/ – Facky, kopání i odepírání jídla. Na Linku bezpečí se podle vedoucího Petera Porubského obracejí denně přibližně tři děti, které jsou doma fyzicky týrané. „Česká společnost je k tělesným trestům velmi benevolentní, což považujeme za velké riziko," podotýká.

Poselství v příběhu. Rakovina otevře lidem oči, říkají vyléčení

Jižní Morava - Nemáme třeba práci, potýkáme se s neplodností nebo se zrakovým postižením. Přesto stále žijeme, rakovina se dá vyléčit. Takové je poselství projektu Daruj příběh i ty, který odstartoval na Klinice dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno. Vyléčení pacienti ho chtějí předat nemocným. Jednou z nich je Zuzana Wimmerová.

Babybox na Blanensku chybí. Jednají o něm v okresním městě

Blanensko – Čtyři kila, dvě stě gramů. A padesát centimetrů. Chlapečka zabaleného do několika hadříků našli začátkem týdne lékaři z vyškovské nemocnice v tamním babyboxu. Novorozenec dostal jméno Antonín Pondělek. Antonín podle pondělního jména v kalendáři a příjmení podle dne nálezu.

V blanenské nemocnici dosluhuje CT i rentgen. V případě poruchy už ho neopraví

Blansko – Zlomená ruka, naražená noha, zvrtnutý kotník. Jedny z mnoha zranění, která může vyslechnout pacient po návštěvě rentgenu. Zařízení, bez něhož se nemocnice neobejdou, teď v Nemocnici Blansko dosluhuje.

Jihomoravské nemocnice: Za úspěch považujeme každého nového dárce

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ – Dárcovství krve, kostní dřeně, vajíček i orgánů. Většinou bezplatné darování části lidského těla pro záchranu života jiného člověka je na jižní Moravě stále rozšířenější. Přesto jsou nemocnice za každého nového dárce vděčné a aktivně je prostřednictvím různých kampaní vyhledávají.

Rakoviny v kraji přibývá. Podíl zemřelých pacientů se ale snižuje, uvádí lékaři

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ – Starší muž stojí ve frontě na kontrolu znamének. Problémy nemá, jen chce zjistit, jestli je v pořádku. Po rychlé prohlídce doktorky mu ale přistaví auto a odvezou ho do nemocnice. Nádor kůže zachytili včas. Na nezbytnost prevence v tomto týdnu upozorňoval Český den proti rakovině prodejem žlutých květin.

Nechoďte do lesů, radí zdravotní ústav. Aktivita klíšťat je na nejvyšším stupni

Jižní Morava – Používat repelent, nevstupovat do lesů, chodit po zpevněných cestách a po procházce si vždy večer a ráno prohlédnout tělo. Pro aktivitu klíšťat nyní platí nejvyšší, tedy desátý stupeň, a lidé by měli dodržovat tato doporučení.

Rakovina kůže? Nejčastější druh. Lékaři ji ročně odhalí u stovek lidí v kraji

Brno - Lékaři v pondělí lidem v Brně prohlédnou znaménka. Loni pomohli stovkám zájemců, jde o jeden z nejčastějších druhů rakoviny.

Pomoc má být blíž a dostupnější. Kraj pořídí čtyřicet nových defibrilátorů

Jižní Morava - Na ulici zkolabuje člověk. Nedýchá, jeho srdce nebije. Kolemjdoucí volají sanitku, operátor tísňové linky zatím radí, jak zahájit resuscitaci. Do pěti minut přibíhá ochranka z blízkého obchodního centra s defibrilátorem, poté přijíždí i záchranka. Do pěti minut má být pomoc dostupná komukoli v celém kraji, aspoň podle plánů jihomoravských záchranářů.

OBRAZEM: Výstava v nemocnici představuje 10 let jednotné záchranné služby

Blansko – Jednotná zdravotnická záchranná služba v Jihomoravském kraji letos slaví deset let. Od roku 2006 je její součástí i územní oddělení v Blansku, které sídlí v areálu blanenské nemocnice. Ve vestibulu budovy B je od čtvrtka k vidění výstava připravená k tomuto výročí.

Lůžka v krajských nemocnicích zastarávají. Až polovina z nich potřebuje vyměnit

Jižní Morava – Staré postele a matrace, které potřebují vyměnit a mnohdy slouží i desítky let. Takový problém trápí jihomoravské nemocnice. Krajská rada schválila za patnáct milionů korun pořízení prvních více než čtyř set lůžek.

Otec u porodu? Podle soudu jedině zadarmo

Boskovice, jižní Morava – Přítomnost otců u porodů již nemocnice nemohou zpoplatňovat. Rozhodl o tom Ústavní soud. V nemocnici v Boskovicích s tím ale nesouhlasí.

Boskovice: Lékařům vadily změny v nemocnici

Boskovice – Vyhrocená situace byla na sklonku loňského roku v Nemocnici Boskovice. Rada města, která je zároveň valnou hromadou, odvolala z funkce jednatele Dana Navrátila. Krátce nato musel z nemocnice odejít i její ekonomický náměstek a exministr zdravotnictví Tomáš Julínek. Dostal výpověď pro nadbytečnost. Oba muži se se svými posty museli rozloučit i přesto, že se pod jejich vedením nemocnici dařilo a vykazovala zisk.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení