VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Školství a věda

Křtinská školka zrenovovala a rozšířila prostory. Nově pojme padesát dětí

Křtiny – Když se děti vrátí příští týden po prázdninách do mateřské školy ve Křtinách, budou nadšené. Najdou v ní nový nábytek, umývárny, záchody, úložné prostory, lehátka nebo jídelnu.

Adamovské baví kočka s piraňou. Obrázky dětí zdobí výrobní halu

Adamov /FOTOGALERIE/ – Ještě před nedávnem procházeli lidé kolem nové výrobní haly mezi Smetanovým náměstím a náměstím Práce v Adamově na Blanensku bez povšimnutí. Teď se však zastavují a zvědavě si prohlížejí několikametrové billboardy na stěnách budovy v bývalém areálu Adamovských strojíren. Nejsou na nich reklamy, ale barevné obrázky, které namalovali adamovští školáci.

Opatovický školní skleník je ve špatném stavu. S opravou čekají na dotace

Velké Opatovice – Skleník u základní školy ve Velkých Opatovicích slouží k výuce pracovních činností. Jeho konstrukce a celkový stav jsou však už velmi špatné a do budoucna by mohly být pro žáky i nebezpečné, kdyby uvnitř pracovali.

Projekt za 50 milionů. Boskovická střední škola chce vyměnit i staré stroje

Blanensko – Nové frézky, soustruhy a počítačem řízené obráběcí stroje. Upravené zelené plochy, nádvoří a také vylepšené toalety a sprchy. To vše za zhruba padesát milionů korun. Vedení boskovické Střední školy André Citroëna plánuje projekt, na jehož konci budou učebny vybavené modernějšími pomůckami a vylepšené zázemí školy. Pokud tedy Boskovičtí uspějí se žádostí o dotace z Evropských fondů.

Centrum polytechnické výchovy? Na zatloukání hřebíků je to drahé, vadí Pevnému

Boskovice – Vyrobit si třeba ptačí budku budou moci žáci boskovických základních škol v centru polytechnické výchovy. Opoziční zastupitelé by ale místo něj chtěli sportovní halu.

Zájem o lesní školky roste. Další vzniká v Blansku

Blanensko – Chtějí pro své děti něco víc než jen klasickou školku. Jejich cílem je, aby byly více spjaty s přírodou a aby v ní trávily co nejvíce času. Zároveň k nim přistupují individuálně a rozvíjejí jejich osobnosti. S těmito idejemi založili před časem někteří rodiče spolek Lesní klub Blansko. Na září už plánují otevření vlastní lesní mateřské školy Lezem lesem.

Mladý konstruktér z Boskovic si splnil sen. Okouzlil porotu vlastním dronem

Boskovice - Někdo touží po tom, že se stane ptákem a vzlétne, jiní se spokojí s tím, že na oblohu dostanou alespoň vlastnoručně vyrobený stroj. Takovým konstruktérem je i dvaadvacetiletý Ondřej Živný z Boskovic. Nedávno se svým dronem zabodoval v mezinárodně obsazené Olympiádě techniky Plzeň, určené pro studenty vysokých škol. „Soutěžil jsem v kategorii odborně-vědeckých prací a obsadil krásné třetí místo," upřesňuje Ondřej.

Prvňáků přibývá. Od září bude v družinách plno

Blanensko – Ve školní družině při Základní škole Letovice otevřou v září nové, už deváté oddělení pro děti, které tam budou trávit čas po vyučování nebo před ním. Hlavním důvodem je nástup silných ročníků do prvních tříd. K těmto dětem se přidají také ty, pro které dříve neměli ve družinách místo. „Nová třída bude určitě plná. Dávali jsme rodičům návratky, abychom už teď měli představu, kolik dětí na podzim do družiny nastoupí," uvedla vedoucí školní družiny v Letovicích Stanislava Brablecová.

Školky v letním provozu? Nahlášené děti přijmeme, vzkazují rodičům

Blanensko – Syn Heleny Mrázkové chodí do jedovnické mateřské školy i o letních prázdninách. „Jsem ráda, že to jde zařídit. Vymyslet hlídání pro dítě na celé dva měsíce je totiž těžké," řekla žena. Zatímco dveře základních a středních škol se pro tento školní rok ve čtvrtek uzavřou, mateřinky budou otevřené i přes prázdniny.

OBRAZEM: Malé indiány z mateřské školy v Drnovicích pasovali na školáky

Drnovice – Na zahradě mateřské školy v Drnovicích se v pátek až do podvečerních hodin konala zahradní slavnost. „Je to již tradiční událost, pro kterou si děti společně s našimi učitelkami připraví nějaké vystoupení pro rodiče. Letos se nesla v indiánském duchu. Vyvrcholením bylo pasování dětí z posledního ročníku na školáky. Dostaly od nás a zástupců obce stuhy a věcný dárek," vysvětlila ředitelka Miloslava Brachová.

Získal dotaci, odmítl ji. Nyní už je Kunštát na přístavbu školky připravený

Kunštát – Už dlouho chtějí v Kunštátu postavit přístavbu mateřské školy pro pětadvacet dětí. Radnice získala čtyřmilionovou dotaci z ministerstva školství, musela ji ale odmítnout. Protože hrozilo, že stavbu nestihne dokončit včas. Nyní už jsou Kunštátští připravení.

Maturitu řada zdravotnických asistentů nezvládla, zlobí se někteří rodiče

Blansko – Dejte svoji dceru studovat na Obchodní akademii a Střední zdravotnickou školu v Blansku. Čtyři roky bude snít o tom, že jako zdravotní sestřička bude pomáhat nemocným pacientům. Pak ale přijde hořké zklamání. Maturita se jí nepovede. Tak zní text anonymního dopisu, který redakce Blanenského deníku Rovnost obdržela tento týden od ženy, jejíž dcera na škole studovala obor zdravotnický asistent. „Někde se asi stala chyba. Tento problém se totiž týká dvou třetin studentek z jedné maturitní třídy. Neměl by se nad těmito čísly někdo zamyslet? Kdybych to předem tušila, dala bych svoji dceru studovat jinam," napsala žena.

Žáci ze základní školy v Ráječku se budou učit v nové přírodní učebně

Ráječko – Proměnit fádní školní zahradu v místo, kde bude pro žáky radost se učit. To má v plánu vedení základní a mateřské školy v Ráječku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení