VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Politika

Premiér vlády Sobotka při návštěvě na Blanensku slíbil peníze na sociální služby

Blanensko - Výstavba rychlostní silnice R43. I o tomto tématu mluvil v úterý na Blanensku premiér.

Před opakovanými volbami je 
v Suchém dusno. Leták píše o starostovi a alkoholu

Suchý – Nelíbilo se jim, jak obec funguje a jakým směrem se ubírá. A tak si tři opoziční zastupitelé ze Suchého letos v květnu řekli dost a složili své mandáty. V původně sedmičlenném zastupitelstvu zůstali jen čtyři lidé a přestalo být usnášeníschopné. Ministr vnitra proto musel v obci vyhlásit nové volby. Podle volební koordinátorky Evy Sychrové z Krajského úřadu Jihomoravského kraje tam půjdou obyvatelé opět k urnám v sobotu šestadvacátého zá­ří.

Krajské volby 2016: o křeslo hejtmana může usilovat i brněnský primátor Vokřál

Jižní Morava – Vokřál, Hašek a Juránek. Mezi těmito jmény se mohou už za zhruba patnáct měsíců rozhodovat jihomoravští voliči. Ačkoli strany ještě lídry kandidátek do krajských voleb v příštím roce zveřejnit nechtějí, podle zjištění Brněnského deníku Rovnost je možné, že souboj o hejtmanské křeslo mezi sebou svedou právě tito tři muži.

Domy nebo solární panely. Úředníci a starostové zveřejnili svůj majetek

Blansko, Boskovice – Solární elektrárna na střeše domu, pozemky, domy. Překlady, lektorská školení, nákup a prodej zboží nebo poradenství. Příjmy z činnosti právnických osob za statisíce korun. Ale také dluhy. To vše uvedli v čestných prohlášeních o jiných činnostech, získaném majetku a příjmech za loňský rok podle zákona o střetu zájmů veřejní funkcionáři z Blanska a Boskovic.

Místo haly chtějí lidé ve Slovákově ulici v Boskovicích kurty nebo dětské hřiště

Boskovice – Sportovní hale ve Slovákově ulici v Boskovicích definitivně odzvonilo minulý týden. Zastupitelé na svém zasedání výstavbu zastavili. Stavební firma IMOS tak začne příští týden staveniště vyklízet. „Ve středu jsme obdrželi ukončení smlouvy o dílo. Odvezeme si zelené staveništní buňky, které sloužily jako zázemí pro dělníky. Možná tam kvůli bezpečnosti ponecháme oplocení. Na konkrétních podmínkách se ještě budeme domlouvat s městem," sdělil stavbyvedoucí Radek Voráč. Velká jáma a hromady hlíny však na Slovákově prozatím i nadále zůstanou.

Boskovice: nové odbory mají šéfy

Boskovice – Větší personální změny se udály na městském úřadě v Boskovicích. Od prvního července se po letech ve dveřích své kanceláře neobjevila Eva Siverová, která šéfovala Odboru sociálních věcí, zdravotnictví a školství. A ani vedoucí majetkového odboru Pavel Musil. Oba totiž letos v dubnu dostali výpovědi. Rozhodla o tom rada města. „Oba odbory byly zrušené. To s sebou přineslo i zánik funkce jejich vedoucích," vysvětlil tajemník boskovické radnice David Škvařil.

Pryč ze svazkuvodovodů a kanalizací? Bude to těžký úkol

Blanensko - Nové stanovy schválil Svazek vodovodů a kanalizací. Mimo jiné proto, aby předcházel soudním sporům s městy a obcemi.

Voděrady mají nového starostu. Lepka chce dokončit modernizaci kulturního centra

Voděrady – Ve Voděradech je dobojováno. V polovině června se v obci konaly opakované komunální volby. Po sčítání hlasů bylo jasné, že lidé si přejí změnu. A jejich vůli zohlednilo i ustavující zastupitelstvo, které se konalo v pondělí večer. Novým neuvolněným starostou se tak stal lídr Sdružení nezávislých kandidátů Voděrady všem Lubomír Lepka.

První on-line přenos ze zasedání zastupitelstva měl chyby

Boskovice – Zasedání boskovického zastupitelstva mohli tento týden lidé sledovat živě na webu Boskovic. Historicky první on-line přenos přilákal k monitorům mnoho lidí. I proto, že zastupitelé měli vynést konečné rozhodnutí ve věci rozestavěné sportovní haly ve Slovákově ulici. Někteří však důležité jednání, při kterém došlo k definitivnímu stopnutí stavby, vůbec neviděli. Ačkoliv chtěli. Vysílání totiž na takový zájem nebylo připravené a selhalo.

AKTUALIZOVÁNO

Volby ve Voděradech vyhrálo sdružení Voděrady všem

Voděrady - Lidé ve Voděradech chtějí změnu ve vedení obce. Potvrdily to výsledky sobotních opakovaných voleb. V nich vyhrálo Sdružení nezávislých kandidátů Voděrady všem s pětapadesáti procenty hlasů a získalo čtyři mandáty v sedmičlenném zastupitelstvu. Nejvíce absolutních hlasů dostal stejně jako na podzim lídr sdružení Lubomír Lepka.

Kdo jak hlasoval? Jednání boskovických zastupitelů lidé uvidí online

Boskovice – Jak který zastupitel hlasuje, o čem představitelé města diskutují či jak se jednání zastupitelstva vyvíjí. To vše budou moci sledovat Boskovičtí nejen přímo v tamním Zámeckém skleníku, ale i prostřednictvím on-line přenosu. Poprvé to bude v úterý třiadvacátého června.

Voděradští jdou znovu volit. Volby začínají v sobotu v sedm ráno

Voděrady, Suchý – Voděradský kulturní dům bude v sobotu otevírat nezvykle brzo. Už v sedm hodin ráno. Místní si totiž po osmi měsících v tamním sále zopakují volby do obecního zastupitelstva. Volební místnost se zavře v deset hodin večer. Výsledky budou známy ještě před sobotní půlnocí. „Já k volbám určitě půjdu. Ale komu dám hlas, si nechám pro sebe. Nové zastupitelstvo se po minulých volbách rozpadlo, obec funguje v rozpočtovém provizoriu a to není dobré," uvedl Karel Konečný z Voděrad.

Vanovičtí se vyjádří k rozvoji obce. Díky dotazníku

Vanovice - Jaké služby vám v obci nejvíce chybí? Na takovou a mnohé další otázky v těchto dnech odpovídají Vanovičtí v dotazníku. Vedení vesnice totiž chystá plán rozvoje obce a zapracovat do něj chce i odpovědi, návrhy a připomínky těch, kteří dotazník vyplní a odevzdají.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení