VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Politika

Dva měsíce do krajských voleb. Kandidátku podalo 21 politických uskupení

Jižní Morava /ANKETA/ – Šedesát dnů zbývalo v úterý do konání krajských voleb. Strany měly poslední šanci přihlásit svoje kandidáty do volebního boje. Jihomoravané k volbám půjdou v pátek sedmého a v sobotu osmého října. „Kandidátku pro krajské volby podalo celkem jednadvacet po­litických subjektů, zatímco při minulých volbách před čtyřmi lety to bylo o dva více," sdělila mluvčí krajského úřadu Eliška Holešinská Windová.

Vyzkoušeli si práci zastupitelů. Jedovničtí rozhodli o části rozpočtu

Jedovnice – Sto padesát. Tolik lidí dalo hlas pokračování úprav jedovnické obřadní síně a jejího okolí. V hlasování, do kterého se zapojilo přes dvě stě padesát místních, vybírali ze čtyř návrhů, jak vylepšit zázemí městysu. Za dvě stě tisíc z obecního rozpočtu. Jedovničtí už takto rozhodovali podruhé. „Lidé si vyzkoušeli práci zastupitelů, kteří musí rozhodnout o využití omezeného rozpočtu. Poprvé jsme takto hlasovali už loni," řekla jedovnická radní Lenka Šebelová.

Průzkum: volby vyhraje ČSSD, TOP 09 naopak bojuje o udržení v zastupitelstvu

Brno – Těsný boj o setrvání v krajském zastupitelstvu věští červnový průzkum agentury Phoenix, ve kterém odpovídalo před devět tisíc Jihomoravanů. O zastoupení může úplně přijít TOP 09, naopak by mandáty mohli získat dva nováčci.

Příjmy politiků v kraji? Rekordní měl loni náměstek primátora

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ – Pracuje v senátu, na krajském úřadě a kontroluje z dozorčí rady fungování brněnské městské firmy. Přesto se lidovec Stanislav Juránek odměn za funkce vzdát nehodlá. „Vždy jsem velkou část svých příjmů dával na charitu a nehodlám to měnit," sdělil. Za post senátora loni dostal víc než jeden a čtvrt milionu. Vyplývá to z jeho čestného prohlášení podle zákona o střetu zájmů.

Starostům patrně porostou platy. Až o tisíce korun

Blanensko – Zhruba deset tisíc korun. O takovou částku má podle návrhu vlády stoupnout plat například starostce Rájce-Jestřebí Romaně Synakieviczové. Místo nynějších sedmačtyřiceti tisíc korun by od roku 2018 mohla měsíčně pobírat něco přes sedmapadesát tisíc. Hrubého. Pokud novelu zákona, kterou schválila vláda, potvrdí i parlament, starostové si polepší.

AKTUALIZUJEME

Brněnští lidovci zamítli dohodu s ČSSD, projednají nabídku ANO

Brno – Městský výbor KDU-ČSL v Brně v pondělí pozdě večer po více než šestihodinovém jednání zamítl původní dohodu s ČSSD o hledání nových partnerů do koalice, která Brno povede. Podle předsedy brněnských lidovců Jiřího Miholy šlo nakonec o jednoznačné rozhodnutí. Prioritu má nyní nabídka ANO a jeho partnerů Žít Brno, Strany zelených a TOP 09 na vznik pětikoalice. V Brně se rozpadla městská koalice v dubnu.

Kritizují plán rozvoje města. Jsou to vyhozené peníze, tvrdí zastupitelé Letovic

Letovice – Z obecní pokladny vyčlenili Letovičtí dvě stě tisíc korun na plán rozvoje města. Aby měli jasnou vizi, jak se má město dále rozvíjet, na co se zaměřovat a také aby měli větší šanci získat dotace na různé projekty. Zpracovala jej soukromá firma. Zatímco radní plán přijali, zastupitelé jej smetli ze stolu. Je to paskvil a vyhozené peníze, myslí si zejména členové opozice.

AKTUALIZOVÁNO

Střídání stráží. Suchý vede čtyřiadvacetiletý starosta

Suchý /FOTOGALERIE/ – Do třetice všeho dobrého. Že je na tomto rčení kus pravdy, se v pondělí večer ukázalo v Suchém. Konalo se tam ustavující zastupitelstvo, kde všech sedm zastupitelů bez zbytečných průtahů jednohlasně zvolilo nového starostu. Stal se jím Jakub Hlubinka. Do funkce místostarosty zastupitelé vybrali Pavla Vybíhala. „Novému vedení Suchého přeji hodně úspěchů. Ať se obci daří a vše bez problémů funguje dál," popřál zastupitelům odcházející starosta Pavel Žilka, který zasedání vedl.

Krajské volby: TOP 09 jedná o podpoře se Žít Brno

Jižní Morava - Ještě půl roku mají politické strany na jižní Moravě, aby naplánovaly, jak získat voliče pro volby do krajského zastupitelstva. TOP 09 by se podle nejnovějších předvolebních průzkumů společnosti Sanep se ziskem pod pět procent do něj nepodívala. Nyní hledá podporu pro své kandidáty u hnutí Žít Brno.

Suchý: volby jsou platné. Nové vedení? Určitě se domluvíme, ujistil lídr vítěze

Suchý - Výsledky třetích voleb v Suchém u krajského soudu nikdo nenapadl. Dosavadní starosta Pavel Žilka nejspíš svolá ustavující zastupitelstvo na příští neděli.

AKTUALIZOVÁNO

Do třetice všeho dobrého? Volby vyhrálo SNK Suchý, získalo 64 procent hlasů

Suchý /FOTOGALERIE/ – Sobota se nejspíš zapíše do historie Suchého. Za uplynulý rok a půl tam obyvatelé již potřetí volili zastupitelstvo své obce. K urnám přišlo 76,65 % voličů. Volby s 63,61 % získaných hlasů na celé čáře vyhrálo sdružení SNK Suchý. V sedmičlenném zastupitelstvu získalo šest mandátů. Druhé z kandidujících sdružení, SNK Pro Suchý, se s 20,28 % umístilo na druhém místě. Obyvatelé Suchého mu dali jeden mandát.

V Suchém jdou v sobotu opět k volbám. Již potřetí za rok a půl

Suchý – Volební místnost se otevře v Suchém opět již v sobotu. Za uplynulý rok a půl tam lidé půjdou k volebním urnám už potřetí. Volit budou moci od sedmé hodiny ráno do deseti večer. Po prvních volbách trojice zastupitelů odstoupila po několika měsících kvůli problémům starosty Pavla Žilky s alkoholem. Podruhé zastupitelé rezignovali hned po volbách. Nebyli schopni se domluvit, kdo obec povede.

Kampaně před krajskými volbami: méně billboardů i koblih, strany chtějí šetřit

Jižní Morava – Usmívající se politici z billboardů, které hlásají úderná volební hesla, informační stánky ve stranických barvách a dárky pro potenciální voliče. Už za několik týdnů strany a hnutí v kraji zahájí kampaně pro podzimní krajské volby. Potřetí za sebou chce vyhrát volby sociální demokracie. Musí ale vyřešit problém s penězi. Celostátní vedení strany totiž potřebuje zaplatit 337 milionů korun po prohraném soudu s advokátem Zdeňkem Altnerem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení