VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Politika

Krajští radní schválili převzetí muzeí v Blansku a Boskovicích

Blanensko - Převod Muzea Blanska a Muzea Boskovicka pod Jihomoravský kraj je zase o krok dále. Krajští radní totiž ve čtvrtek měli na programu právě sjednocení muzejní sítě v Jihomoravském kraji zřízením dvou příspěvkových organizací Muzea Blanska a Muzea Boskovicka. Doporučení rady ještě musí schválit krajské zastupitelstvo.

Podpora sportu v Blansku? Nová pravidla

Blansko – Nová pravidla. Průhlednější přerozdělení peněz z rozpočtu na činnost oddílů. Ale také fotbalové hřiště s umělou trávou, hlediště v hale v ulici Údolní nebo postupná oprava sportovišť v Blansku. To je vize současného vedení Blanska v otázce sportu ve městě. „Připravujeme nová pravidla pro financování sportu, kultury a zájmové činnosti. Nyní zpracováváme sportovní část. Jedním z klíčových bodů je úprava podmínek při žádání blanenských oddílů a klubů o dotace," uvedl místostarosta Blanska Jiří Crha.

Přesun muzeí pod kraj: blanenská a boskovická radnice ušetří miliony korun ročně

Blansko, Boskovice - Muzea v Blansku a Boskovicích se mají od ledna příštího roku stát majetkem kraje. Radnice tak ročně ušetří v rozpočtu miliony.

Budoucnost boskovické haly: opozice trvá na dostavbě, radnice zvažuje jiná místa

Boskovice - Na dostavění sportovní haly ve Slovákově ulici trvají opoziční zastupitelé z Boskovice. Radnice uvažuje i nad dalšími lokalitami.

Jihomoravští Starostové a nezávislí možná půjdou do krajských voleb bez TOP 09

Jižní Morava – Hnutí Starostové a nezávislí v Jihomoravském kraji možná pro krajské volby v příštím roce sestaví samostatnou kandidátku. V posledních volbách starostové kandidovali spolu s TOP 09, se kterou získali pět mandátů mezi pětašedesáti zastupiteli.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení