VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Co se kde staví

Adamovští rozšíří nebezpečnou silnici pod kostelem

Adamov – Průjezd zatáčkou pod adamovským kostelem svaté Barbory patří z pozice řidiče k jednomu z nejrizikovějších míst ve městě. Ve zmíněném úseku je totiž velmi úzká silnice.

Novou sportovní halu ve Svitávce chce využívat 21 oddílů s patnácti sty členy

Svitávka - Svitávečtí podali žádost o dotaci na výstavbu nové sportovní haly. Budou ji využívat i sportovci z okolí. Halu chtějí příští rok stavět také v Šebrově.

Stavba parku v místě po zbouraném hotelu Dukla má zpoždění

Blansko – Kdo v těchto dnech prochází kolem prostranství po zdemolovaném hotelu Dukla na náměstí Republiky v Blansku, může pozorovat řadu dělníků s technikou při práci. Ačkoliv to vypadá, že práce na stavbě parku pokračují podle plánu, není tomu tak. Nové místo ke sportovnímu vyžití a především relaxaci se tam pomalu rýsuje od začátku září a hotové mělo být do konce listopadu. Některé práce na výstavbě parku po zbouraném hotelu Dukla se ale protáhnou do příštího roku. Stavba se navíc prodraží.

Starou ubytovnu Blanenští přestaví na klubovny

Blansko – Vlhko a stísněné prostory. Atleti, kteří trénují na stadionu na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka v Blansku, nemají zázemí. Stavební buňka u tribuny jim slouží jako klubovna a sklad zároveň. „Dřív jsme měli věci ve fotbalových kabinách. Tam však po jejich rekonstrukci a stavbě hřiště s umělou trávou budou fotbalisté. Nové zázemí bychom určitě uvítali. To chce město pro nás i další sportovce udělat místo ubytovny, která stojí při vstupu na stadion," řekl trenér atletů Jiří Ošlejšek.

Blanensko: pozemky jdou na dračku

Blanensko – Najít na Blanensku vhodný pozemek pro stavbu rodinného domu je pro zájemce o bydlení těžkým oříškem. Nabídek je málo, a pokud už nějaké jsou, je o ně boj.

Architekti v dopisu boskovickým radním: Plánujte lépe stavby a informujte lidi

Boskovice – Není nám lhostejné, jakým způsobem probíhá plánování významných architektonických akcí. Myslíme si, že některé kroky by bylo vhodné dělat profesionálněji. I těmito slovy začíná dopis, který přednedávnem obdržela radnice v Boskovicích od trojice architektů, kteří z města pocházejí. Ti upozorňují na to, že v Boskovicích postrádají ucelenou myšlenku urbanistického a architektonického rozvoje města. „V úvahách o budoucích stavbách nám schází jasně definovaný stavební program. Prezentace projektů na veřejnosti by měla být prvním bodem, díky kterému by se předcházelo mnoha dezinterpretacím," píší ve svém dopisu.

Ve Křtinách dokončují nové moderní sportoviště. S kluzištěm

Křtiny – Za budovou základní školy ve Křtinách nyní pilně pracují dělníci. Do konce roku tam vznikne nové zázemí pro atletiku a míčové sporty. V zimě se tam počítá i s kluzištěm.

Letovičtí se pustí do další části oprav radnice

Letovice – Budova letovické radnice postupně prochází opravami. Má novou půdní vestavbu, opravenou střechu, vestavěný výtah i nové podlahy ve třetím patře. Nyní je potřeba opravit stropy, prostory prvního patra i přízemí a také vstup do budovy.

Divadlo v centru Blanska? Radní návrh projektu stopli

Blansko – V novém parku v centru Blanska budou důchodci na lavičkách rozebírat počasí. Maminky s kočárky proberou rodinné trable a příští rok si vypijí kávu v nové kavárně. Suterénní prostory možná zabere nějaký noční podnik. Divadlo na ploše po zbouraném hotelu Dukla však určitě nebude. Návrh projektu, se kterým před časem přišel spolek Circulus, pod nímž funguje divadelní skupina Kolárka, stopli blanenští radní.

Děti si budou hrát na cvrčkovi i hnízdě

Blansko – Kdy přibudou další herní prvky na dětském hřišti na sídlišti Zborovce v Blansku? To je otázka, která zajímá Petra Tomáška. „Když toto hřiště srovnám s tím na sídlišti Sever, tak je na prvky opravdu chudé," napsal muž na webové stránky Blanska. Investiční referentka Leona Mazourková z blanenské radnice uvedla, že postavit na Zborovcích nové hřiště má město v plánu v příštím roce.

Fotbalisté stále čekají na dokončení hřiště. Na umělé trávě v Blansku netrénují

Blansko – Začátkem října byla na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka velká sláva. Blanenští otevírali fotbalové hřiště s umělou trávou, které nahradilo původní škvárovou plochu. Otevření nového areálu za čtyřiadvacet milionů korun však provázely také velké rozpaky a rozčarování. Stavební firma měla totiž skluz s dokončením prací a odstraněním vad.

Na cyklostezce kolem Svitavy přibudou odpadkové koše a lavičky. Příští rok

Blansko – Po cyklostezce kolem řeky Svitavy vedoucí od blanenského autobusového nádraží po park v ulici Svatopluka Čecha se denně pohybuje hodně lidí. Co však když si chtějí na chvíli odpočinout nebo vyhodit třeba papírový kapesník? Mají smůlu. Na několikasetmetrovém úseku od supermarketu Billa po autobusové nádraží totiž chybí lavičky a hlavně odpadkové koše.

Tři varianty boskovického Sportovního areálu Červená zahrada: i s bouráním mlýna

Boskovice – Tři varianty studie, které řeší sportovní areál Červená zahrada, představila boskovická radnice. Díky úpravám za desítky milionů má být v lokalitě například velký počet parkovacích míst.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení