VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Co se kde staví

Blanenské Poříčí: nové obchody obklopí víc zeleně

Blansko – Chtějí odstranit všechny překážky, které jim brání ve výstavbě. Tak lze popsat záměr společnosti M. S. Blanenská, která má v plánu v blanenské ulici Poříčí postavit místo zahradnictví se skleníky nové obchodní centrum. První zákazníci měli podle prvotních plánů v centru nakupovat nejpozději v roce 2018.

Výstavba domků v Benešově se zpozdí. Kvůli chybějící studii

Benešov – Již letos na podzim chtěli v Benešově na Blanensku zasíťovat pozemky pro výstavbu třinácti rodinných domů v lokalitě zvané Pastvisko. Na své vytoužené bydlení si však noví majitelé pozemků ještě počkají. Obec je začne připravovat až na jaře příštího roku. „Boskovický odbor výstavby chtěl, abychom ještě doložili studii zastavitelnosti. Proto se náš záměr trochu protáhl. Přes zimu chceme vše připravit především papírově a projekčně. Například požádat o stavební povolení," uvedl starosta Benešova Antonín Rus.

Ve Žlíbkách opraví rozbitou polní cestu. Chatařům chybí i kontejner

Blansko – Stačí jedna bouřka a dostat se po polní cestě do blanenské zahrádkářské kolonie Ve Žlíbkách je problém. Pěšky, natož autem. Voda tam vždy vymele hluboké rýhy. Město cestu nepravidelně opravuje navezením štěrku a stavebních zbytků, které ji mají zpevnit. To však vydrží do prvního většího deště, než vše voda spláchne pryč. Několikrát za rok. Zahrádkáři už léta na rozbitou cestu upozorňují.

Most přes řeku v roce 2020? Blansko finišuje s výkupy pozemků

Blansko – Když se řidič v dopravní špičce ocitne u železničního přejezdu na Staré Blansko, chce to pevné nervy. Kvůli značnému provozu na trati jsou závory spuštěné dlouhé minuty. Tvoří se před nimi kolony aut, které se táhnou až ke kruhovému objezdu v páteřní Svitavské ulici. „Kolikrát se mi stalo, že jely i tři vlaky za sebou a čekal jsem tam několik minut. Zvláště když se člověk potřebuje někam rychle dostat, je to o nervy. Přiznám se, že už jsem si v koloně párkrát i zanadával," sdělil v pátek odpoledne jeden z projíždějících řidičů Adam Novotný.

Kuřim a Lipůvku spojí cyklostezka. Někteří majitelé pozemků ale hrozí soudem

Kuřim, Lipůvka - Necelých šest kilometrů dlouhou trasu mezi Kuřimí a Lipůvkou na Blanensku musí zatím cyklisté překonat po rušné silnici. Brzy se jim možná uleví. Kuřimský odbor dopravy totiž vydal stavební povolení pro cyklostezku spojující obě obce. Proti rozhodnutí se však ozývají i protesty. Stavba se nelíbí vlastníkům některých pozemků podél plánované stezky.

Opravy blanenského sídliště Zborovce: nové hřiště i třicítka parkovacích míst

Blansko – Nová parkovací místa, chodníky, opravená hřiště a více zeleně. Investice za desítky milionů. Blanenští se pustí do opravy dalšího sídliště ve městě. Po Písečné a lokalitě Sever tentokrát přijde na řadu sídliště Zborovce, kde je zhruba tisícovka bytů.

Na Podlesí postaví nové dětské hřiště. S průlezkami a pískovištěm

Blansko – Ostatní blanenská sídliště dětská hřiště mají. Na Podlesí stojí jen zchátralé pískoviště. To se má na sklonku letošního roku konečně změnit. Mezi bytovkami přibude nové pískoviště a sestava herních prvků.

Blansko: na zimním stadionu vymění chlazení

Blansko – Čtyřicet let. Tak dlouho už funguje na zimním stadionu v Blansku chladicí zařízení na výrobu ledové plochy. Za pomocí toxického čpavku, kterého je v obřích nádrži ve strojovně stadionu několik tun v kapalném stavu. Blanenští chtějí tuto zastaralou technologii vyměnit a zároveň vybudovat sněžnou jámu, kde by rozpouštěli zbytky ledu. A také udělají na stadionu nové rozvody.

V komunitním domě postaví byty pro mladé rodiny i důchodce

Boskovice – Kdy se začne stavět komunitní dům v Havlíčkově ulici v Boskovicích, který má vzniknout v nevyužité budově bývalé oděvní školy? To je otázka, která zajímá některé obyvatele města. „Jak je možné, že téměř nikdo z obyvatel doposud neví o jeho výstavbě? Stavební odbor již vydává potřebné souhlasy s provedením prací. Samotná myšlenka na využití budov tímto způsobem je přijatelná," uvedla například Marie Bártová.

Boskovičtí postaví sněžnou jámu na zimním stadionu

Boskovice – Jeden milion šest set tisíc korun. Tolik peněz bude stát vybudování takzvané sněžné jámy v areálu zimního stadionu v Boskovicích. Zhruba polovinu nákladů uhradí dotace z ministerstva školství. „Nejpozději do poloviny listopadu obdržíme oficiální rozhodnutí. V prvním kole posuzování žádostí jsme nebyli vybráni, ale nakonec nám pomohlo naše apelování na ministerstvo," je ráda starostka Boskovic Hana Nedomová.

Stavba 65 metrů vysoké rozhledny? Velenka poslouží jako komunitní centrum

Velenov – Dětem z dětských domovů, samoživitelům, maminkám na mateřské dovolené, důchodcům, nezaměstnaným, dětem a mládeži nebo sociálně slabým rodinám. Těmto a mnoha dalším skupinám lidí všech věkových kategorií má sloužit komunitní centrum, které vznikne v prostorách rozhledny Velenka ve Velenově. Pětašedesátimetrové stavbě, která bude nejvyšší svého druhu v Česku, dali obyvatelé zelenou v referendu již předloni. Vedení obce však nechtělo zatížit obec úvěrem a shánělo na rozhlednu vhodnou dotaci. Teprve nyní to vypadá, že by ji mohlo získat.

Boskovičtí opravují letní kino. Už z něj odstranili půl století staré lavičky

Boskovice – Jako na staveništi to nyní vypadá v letním kině v Boskovicích. Dělníci tam z gruntu vzali rekonstrukci hlediště. Původní lavičky, které měly přes padesát let, začali odstraňovat začátkem října, hned po Husích slavnostech. „Už jsou všechny demontované. Stavební firma tam bude pracovat, dokud jí to počasí dovolí. I o víkendu, abychom byli v předstihu. Po rekonstrukci se kapacita amfiteátru zvýší na asi tři tisíce sedících diváků," popsal místostarosta Boskovic Petr Malach.

Těžké nákupy musíme tahat v rukách, vadí lidem prodloužení oprav Těchovské ulice

Blansko – Štěrk a bahno. Poházené dřevěné palety. Místo chodníků složené hromady dlažby. Bagr a další technika nemá v takovém terénu problém. Ale chodci? Z blanenské ulice Těchovská je staveniště. Už od března a opravy stále nejsou dokončené. Místním lidem dochází trpělivost.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení