VYBRAT REGION
Zavřít mapu

S maturitou žáci Soukromé střední školy podnikání a managementu získávají i Euro

Boskovice /ZE ŠKOLNÍCH LAVIC/ - Soukromá střední škola podnikání a managementu v Boskovicích sází na individuální přístup ke studentům.

16.3.2013
SDÍLEJ:

SSPŠ Boskovice je jedna z nejmenších středních škol na Blanensku. Studentům nabízí rodinné prostředí a individuální přístup, ale i bohaté praxe získané ve fiktivních firmách. S nimi škola tento školní rok slavila velké úspěchy.Foto: archiv SSPŠ Boskovice

Soukromá střední škola podnikání a managementu v Havlíčkově ulici v Boskovicích je pravděpodobně nejmenší střední školou na Blanensku. „Je to malá škola rodinného charakteru, ve které momentálně studuje šedesát žáků. Tyto podmínky ale umožňují velmi individuální přístup k žákům při výchově a vzdělání. Prostředí je vhodné pro individuálně nadané žáky, ale také žáky s jakoukoliv poruchou učení, pro žáky ze sociálně slabšího prostředí a cizince," říká ředitel školy Jaroslav Kašpárek.

Svou činnost škola zahájila prvního září roku 1993 v reakci na vyšší poptávku po absolventech středních odborných škol s maturitou. Svůj současný název Soukromá střední škola podnikání a managementu škola získala v roce 2006. Počátkem školního roku 2007/2008 škola nabízí čtyřletý maturitní studijní obor s názvem ekonomika a podnikání. V něm si studenti mohou zvolit buď zaměření na management obchodu, nebo management informačních a komunikačních technologií.

Škola je v současné době zapojená do nejrůznějších projektů. „Mezi ty nejdůležitější patří projekt Moderní škola, do kterého jsme se přihlásili v červnu 2012. Tento projekt podporuje provázanost vzdělávání mezi odbornými předměty, výukou cizích jazyků a užitím moderních informačních a komunikačních technologií. Projekt také zajišťuje i velmi dobrou technickou vybavenost školy," říká Kašpárek.

Studenti na škole s maturitním vysvědčením získávají i mezinárodně uznávaný certifikát. „Je to takzvaný Europass uplatnitelný na trhu práce v Evropské unii," říká Kašpárek.

Bohatá praxe

Podle něj škola spolupracuje i s množstvím dalších škol. „Například máme smlouvu s jazykovou školou P. A. R. K. Naši studenti díky tomu mají možnost absolvovat mezinárodně uznávané a prestižní Cambridge testy na různou úroveň znalostí anglického jazyka. Velmi aktivně spolupracujeme i s VUT Brno a Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně," vyjmenovává Kašpárek.

Do dalších projektů se podle něj chce škola zapojit i v budoucnu. „Letos v únoru jsme si například podali žádost o finanční podporu projektu s názvem Jihomoravská Cloud Akademie, jehož součástí je i vzdělávání dospělých. Tento projekt by svou podstatou i technickým vybavením posunul školu o generaci dále v trendech dnešní doby a výhledem do příštích let," vysvětluje ředitel.

Znalosti získané při teoretické výuce si studenti mohou vyzkoušet už ve škole. „Naši žáci mají velký výběr ve volbě praxí jak individuálních, například v rodinných firmách, tak ve firmách a institucích ze státního i soukromého sektoru," popisuje ředitel školy.

K získání praktických zkušeností studentů využívá škola i takzvaných fiktivních firem. V nich jsou studenti boskovické školy velmi úspěšní. „Již čtvrtým rokem se žáci vždy se dvěma firmami aktivně zúčastňují mezinárodních veletrhů fiktivních firem v Rakousku a Maďarsku," říká Kašpárek.

Za mimořádný úspěch Kašpárek považuje i loňské umístění na rakouském veletrhu fiktivních firem. „V tomto školním roce v prosinci získala naše fiktivní firma druhé místo na mezinárodním veletrhu fiktivních firem v rakouském městě Neumarkt am Wallersee. Veletrhu se účastnilo třiatřicet firem," popisuje ředitel školy.

Z vědomostí a znalostí získaných na Soukromé střední škole podnikání a managementu v Boskovicích dodnes čerpá například absolventka školy Petra Koudelková. „Určitě využívám ekonomické znalosti a také znalosti jazyků. Škola mi ale mimo to dala i praktické zkušenosti do života, například umění se prosadit," říká Koudelková, která si v současné době mimo jiné dodělává doktorát na Vysokém učení technickém v Brně.

Autor: Eva Ondráčková

16.3.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Monika Smetanová už šest let dohlíží na volby jako členka okrskové volební komise.

Za zamčenými dveřmi? Počítání hlasů si navzájem hlídáme, říká členka komise

Ilustrační foto.

Cesta do Brna bez zdržení v koloně? Cestující mohou vyměnit autobus 301 za vlak

AKTUALIZOVÁNO

Zdrogovaný muž chtěl vyhodit benzínku do vzduchu. Pak boural v koloně

Blanensko /FOTO/ – Šok zažila v neděli odpoledne obsluha čerpací stanice v Černé Hoře na Blanensku. Starší muž si tam do kanystrů natankoval benzín a koupil zapalovače. „Všechno to tady zapálím a vyhodím do povětří,“ oznámil pak podle policistů pracovníkům benzínky. Měl prý vztek na policisty, se kterými měl nedávno konflikt.

Okresní derby skončilo podobně jako loni. V souboji s Boskovicemi uspělo Ráječko

Boskovice – Fotbalisté Olympie Ráječko splnili v Boskovicích roli favorita, ovšem s pojistkou až v poslední minutě.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

První školní tablo: představíme prvňáčky ze ZŠ Lipovec

Jižní Morava – Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka – pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic. Seriál s fotkami prvňáčků najdete ve středečním tištěném vydání Deníku Rovnost.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení