VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seriály

26.2.2014

Den s hasiči: Vyjet k požáru pod dvě minuty? Nejlépe po namydlené tyči

Jižní Morava /SERIÁL NA DEN …/ – Jako nešikovný kocour v botách se závažím na zádech. Nějak tak teď určitě vypadám, pomyslím si, zatímco se oblečená do minimálně o tři čísla větší hasičské uniformy a osmikilové vesty se vzduchovou lahví a dvěma hadicemi na zádech snažím dostat do čtvrtého patra domu. „Hadici musíš hodit do bytu tak, aby se rozvinula a mohla jí proudit voda," poučuje mě můj "kolega" Jiří Buček. Smotanou ji hodím s bídou metr před vlastní nohy. Musím znovu. Neřekla bych, že to bylo o moc lepší, ale na další reparát není čas. Už mám v ruce spouštěč vody a mířím na cvičný oheň. Takovým tempem bych mnoho lidských životů nezachránila, říkám si. O tom, že být hrdinou není žádný med, mám po celém dni jasno. V dalším díle seriálu Deníku Rovnost Na den (s) jsem se stala hasičkou na stanici Lidická v Brně.

23.2.2014

Osmnáctiletá grafička má doma Belmondův autogram

Letovice /SERIÁL MLADÉ TALENTY BLANENSKA/ - Veronika Válová se zajímá o výtvarné umění od dětství. Letos bude maturovat. V kariéře chce pokračovat v Brně. 

22.2.2014

Nikolčice: smírčí kříž připomíná vraždu posla

Blanensko /SERIÁL PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

19.2.2014

Den preventistkou: Patnáct kilometrů v nohách a jedno napadení

Brno /SERIÁL NA DEN …/ – Je šedivé ráno, chvíli před sedmou hodinou. Stojím před budovou Dopravního podniku města Brna v Novobranské ulici a čekám na c. „Dobré ráno. Přišla jste dost nalehko. Máte pod tím kabátem alespoň svetr a termoprádlo? Většinu času totiž strávíte čekáním na zastávkách," vítá mě energický muž. Jako koordinátor na preventisty dohlíží a jejich působení pak vyhodnocuje. Když jsou linky městské hromadné dopravy plné, pomáhá jim s kontrolou cestujících. Preventisté jsou novou skupinou pracovníků dopravního podniku. Zajišťují bezpečnost a pořádek ve spojích a také kontrolují jízdenky. V linkách jezdí od začátku února. A já se v dalším díle seriálu Deníku Rovnost Na den (s) stávám jednou z nich.

17.2.2014

Sedmnáctiletý Vojtěch Ráčil je vicemistrem republiky ve skeetu

Boskovice /SERIÁL MLADÉ TALENTY/ – Už od patnácti let má zbrojní pas. Sedmnáctiletý Vojtěch Ráčil z Boskovic totiž závodně střílí. Brokovou kozlicí ráže 12 v disciplíně zvané skeet. Daří se mu. Blíže ho představuje další díl seriálu Blanenského deníku Rovnost Mladé talenty.

15.2.2014

Malá Lhota: obchodníka s dobytkem zabili lapkové sekerou

Blanensko /PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

12.2.2014

Jeden den v ringu: dřina, pot a velká bolest

Brno /SERIÁL NA DEN…/ - Sportovní redaktor Deníku Rovnost okusil, jak vypadá tréninkový den brněnského profesionálního thajboxera Tomáše Hrona. Přežil. 

10.2.2014

Nadaná šachistka v osmi letech získala bronz na mistrovství ČR

Adamov /MLADÉ TALENTY BLANENSKA/ - Je jí teprve dvanáct let a už má na kontě řadu sportovních úspěchů. Mimo jiné i ocenění Nejlepší sportovec roku 2009 města Adamov. A to navíc v ne úplně tradiční sportovní disciplíně. Petra Masáková z Adamova totiž od svých čtyř let hraje šachy. Blanenský deník Rovnost jí věnuje další díl seriálu Mladé talenty.

9.2.2014

Drásov: křížové kameny ukazují hroby vojáků

Blanensko /SERIÁL PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

5.2.2014

Den v lesní školce: Teploty pod nulou dětem nevadí. Pořád běhají

Jižní Morava /SERIÁL NA DEN …/ – Na vyšlapané cestě v zasněženém lese leží klacek. „Hele, meč," jásá malý Filip a zvedá svoji novou zbraň do vzduchu. Chvíli s ní šermuje a pak začne rýt v zemi. „Hledám poklad, musím ho vykopat lopatou," vysvětluje. Za jedno dopoledne se kus dřeva mění ještě ve štětec, zapalovač nebo jelení paroh. „Děti mají neuvěřitelnou fantazii," vysvětluje předseda sdružení Jinou cestou Zdeněk Maděra. Svolil, že mě zasvětí do své práce. V dalším díle seriálu Deníku Rovnost Na den (s) se stávám vychovatelkou v Dětském lesním klubu Cestička Brno, který je jednou z brněnských lesních mateřských škol.

2.2.2014

Hoštice: kámen stojí na bývalém popravišti

Blanensko /PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

1.2.2014

Mladý baseballista Michal Prudil je mistrem Evropy

Blansko /MLADÉ TALENTY/– Sedmnáctiletý Michal Prudil z Blanska žije baseballem. Na hřišti je výborným nadhazovačem. Trénuje a hraje za Olympii Blansko. Několikrát se blýskl v české reprezentaci, kam se poprvé dostal už ve dvanácti letech. Je mistrem i vicemistrem Evropy a loni se svým týmem skončil na mistrovství světa na jedenáctém místě. Nadaného mladíka představuje další díl seriálu Blanenského deníku Rovnost Mladé talenty.

29.1.2014

Chovatelkou v zoo? Dostat se lachtanovi na první metu trvá asi týden

Brno /SERIÁL NA DEN S…/ – Na zemi za mřížemi v budově veteriny leží obrovská hromada peří. Chvíli se vrtí, potom z ní vykoukne jedno oko, druhé a postupně se vysouvá dlouhatánský krk, až přede mnou sedí kasuár, jeden z největších nelétavých ptáků. Nalepená na mřížích pozoruji tu opeřenou hromádku neštěstí a přemýšlím, proč nemůže být ve výběhu zoologické zahrady s ostatními ptáky. „Měl nějaké záchvaty, ale už se lepší," vytrhává mě ze zamyšlení chovatel Milan Šebesta. Právě on svolil, že mě do své práce zasvětí. Rychle zjišťuji, že mazlit se celý den se zvířaty mi neprojde. Je potřeba uklízet výkaly, opravit bazén a zlámat vaz několika desítkám myší. V dalším díle seriálu Rovnosti Na den (s) se tak stávám chovatelkou v brněnské zoo.

26.1.2014

Křížový kámen v Bukovici u Tišnova připomíná souboj

Blanensko /SERIÁL PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Po stopách těchto památek se vydáme nejen na Blanensku, ale také v okolních okresech. „V dnešním díle se vypravíme do Žernovníku na Blanensku a do Bukovice v okrese Brno-venkov nedaleko Tišnova," říká Přibyl.

25.1.2014

Kouzelník Vylíčil: I balíček karet ukrývá světové kouzlo

Blansko /SERIÁL MLADÉ TALENTY/ – Na stole leží na černé podložce balíček karet. Za chvíli si ho berou do parády velmi obratné prsty. „Balíček zamícháme. Vyberte si jednu kartu. Zapamatujte si ji a vložte zpět. Opět zamícháme. Vyzkouším vaši pozornost. Kolik jsem teď otočil karet? Jednu? Kdepak čtvrt balíčku. A vida, jedna karta nám zezelenala. Piková dvojka? Je to vaše karta?" ptá se mladý kouzelník. Ano, byla to piková dvojka.

19.1.2014

Lačnov: kříž rozbil buldozer. Při hrnutí sněhu

Blanensko /PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ - Syna sedláka Josefa Hainische z Hradce nad Svitavou ubili dva lačnovští pacholci. Tak popisuje smírčí kříž v Lačnově farní kronika.

15.1.2014

Na den hodinovým manželem: ruce od lepidla a den bez oběda

Brno /SERIÁL NA DEN S… /– Lepidlo na obklady se mi překvapivě lepí na ruce. Opatrně manipuluji s kachličkou a pokládám důležité otázky. Po jedné z těch nejchytřejších se dozvídám, že to, co držím v ruce, je špachtle. Odpovídá mi pětatřicetiletý Pavel Ryšánek z Brna, který měl tu odvahu, že mě vzal s sebou do práce. V dalším díle seriálu Deníku Rovnost Na den s… se tak stávám hodinovým manželem.

8.1.2014

Na den s dispečery: Odtlačování nepojízdné tramvaje i zkoušky na alkohol

Jižní Morava /SERIÁL NA DEN S …/ – Fabia s modrými majáčky a houkačkou si razí cestu tmou k Semilassu. Narazí na zhasnutou tramvaj linky jedenáct, hned za ní stojí osmička. Není ani tři čtvrtě na pět ráno a dispečeři dopravního podniku už jsou na své první středeční akci. Den s nimi si vyzkoušel také redaktor Brněnského deníku Rovnost Petr Jeřábek. Na videu si o povolání povídá s Martinem Juračkou. Deník Rovnost tak začíná s novým seriálem, v němž redaktoři a reportéři každý týden přiblíží lidem jedno zajímavé povolání. V reportážích se podělí o své pocity, proberou se zaměstnanci-profesionály jejich zajímavosti z práce a ukáží, že každé povolání má svou jedinečnost. První díl otevírá povolání dispečera dopravního podniku.

7.12.2013

Výhru z talentové soutěže věnuje Jan Souček potřebným

Olomučany /MLADÉ TALENTY BLANENSKA/ - Jan Souček z Olomučan hraje v kapele Prorock a vystupuje s divadelním souborem Kolárka. Dřív se vrcholově věnoval také biatlonu.

23.11.2013

Mladý hokejista Tomáš Kubíček bruslí už od dvou let

Blansko /MLADÉ TALENTY BLANENSKA/ - Jedenáctiletý Tomáš Kubíček z Blanska hraje hokej už sedmým rokem. Nyní je kapitán týmu HCM Warrior Brno.

16.11.2013

Dvacetiletý David Jeřábek zaujal modelem imaginárního auta

Letovice /MLADÉ TALENTY BLANENSKA/ – Dvacetiletý David Jeřábek letos maturoval na Vyšší odborné škole ekonomické a zdravotnické a Střední škole Boskovice. I když už pracuje jako informatik pro Kulturní zařízení města Boskovice, před třemi týdny sklízel vavříny, které zasel ještě jako student oboru informační technologie. Jeho ročníková práce totiž byla oceněna druhým místem v celorepublikové soutěži 3D modelování SolidWorks. Blanenský deník mladíkovi z Letovic věnuje další díl seriálu Mladé talenty.

11.11.2013

Chodí do sedmé třídy a žije fotbalem. I po zranění

Rájec-Jestřebí /MLADÉ TALENTY BLANENSKA/ - Fotbalisté jsou na změnu klubů zvyklí. I v útlém věku. Třináctiletý David Prudil z Rájce-Jestřebí však přestoupil z brněnské Zbrojovky do tamní Sparty nedobrovolně. Vinou zranění. Dosud svým nadřízeným jejich rozhodnutí neodpustil. Ale dál na sobě pracuje. A střílí góly. Nedávno se mu povedlo vsítit jeden, na který je obzvlášť pyšný. Dnes se představuje v dalším dílu pravidelného seriálu Blanenského deníku Rovnost Mladé talenty.

3.11.2013

Závodní kariéru Tomáškové odstartoval karambol. Do vrat

Svatá Kateřina /SERIÁL MLADÉ TALENTY/ - Řev motorů a vůně spáleného benzínu. Asfalt na závodním okruhu vibruje pod koly motorek. Mezi nimi se do čela závodního pole postupně probíjí žíhaná oranžovožlutá Honda s číslem sedmnáct. V sedle ukazuje soupeřům záda drobný jezdec. Šachovnicový praporek, cíl. Přilba dolů. Dlouhé blonďaté vlasy a rošťácký úsměv. Vždyť je to holka.

13.10.2013

Mladý atlet Hrdina che chce být v cíli první. Užívá si potlesk

Doubravice nad Svitavou /MLADÉ TALENTY BLANENSKA/ - Třináctiletý atlet slaví úspěchy ve sprintu, skoku do výšky i do dálky. V budoucnu se ale chce věnovat počítačům.

5.10.2013

Devítiletá basketbalistka střílí s osmičkou na dresu. Koše i góly

Blansko /MLADÉ TALENTY BLANENSKA/ – Finta, krátký únik a střela. Míč se odráží o desku a propadá obroučkou basketbalového koše. Číslo osm dává další dva body. Střih. Klička a brankář se už jen bezmocně dívá, jak se míč kutálí za jeho záda do sítě. Skóruje opět osmička. Zuzana Křížová.

28.9.2013

Nadané sestry cvičí aerobik od školky

Blansko /MLADÉ TALENTY BLANENSKA/ – Dvanáctiletá Kristýna a desetiletá Tereza Musilovy z Blanska se už osmým rokem věnují aerobiku. Koníček je chytnul natolik, že na tréninky chodí i čtyřikrát týdně a mají za sebou již řadu úspěchů ze soutěží po celé České republice.

21.9.2013

Třináctiletý Filip Král z Blanska je nadějným hokejistou

Blansko /SERIÁL MLADÉ TALENTY/ - Filipa Krále z Blanska přihlásil ve čtyřech letech do hokeje jeho tatínek, který se sám tomuto sportu dříve věnoval jako hráč a trenér. „Přijde mi, že se syn s hokejkou narodil. Odmala běhal s vařečkou a střílel jako hokejista," směje se Filipova máma Pavla Králová Chroustová.

14.9.2013

Adam Kolář s kamarády daroval Blansku úsměv

Blansko /MLADÉ TALENTY BLANENSKA/ -  Adam Kolář z Blanska moderuje, hraje, zpívá. V jednom projektu se s kamarády snažili rozesmát lidi v Blansku.

29.6.2013

V blanenské škole Salmova dbají na zdraví svých žáků

Blansko /ZE ŠKOLNÍCH LAVIC/ - Základní škola Salmova Blansko se řídí projektem Zdravá škola. Klade důraz na pohodu prostředí i zdravé učení.

23.6.2013

Pavel Svoboda je v Blansku uznávaným knihovníkem i galeristou

Blansko  /SERIÁL CENA MĚSTA BLANSKA ZA KULTURU/ – V prosinci 2012 převzal Cenu města Blanska za kulturu dlouholetý knihovník okresní, později knihovník Městské knihovny v Blansku, Pavel Svoboda.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení