VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seriály

16.7.2014

Z prasečí hmoty kouzlily jídelny i svíčkovou

Jižní Morava /LETNÍ RETRO/ - Hýčkat si svého řezníka, nerozházet si prodavačku v místních potravinách. Takové bylo před revolucí nepsané pravidlo Jihomoravanů. Nebo alespoň každého, kdo chtěl občas obohatit rodinný jídelníček o kus lepšího salámu nebo libový kus hovězího. Voňavému i tomu méně voňavému masu, řízkům a uzeninám, se věnuje další díl seriálu Deníku Rovnost Letní retro.

10.7.2014

Starat se o koně? Skoro hodinářská práce, říká Wasserburger

Bučovice /NA NÁVŠTĚVĚ U…/ - Jedenadvacet let pracoval u městské policie v Bučovicích na Vyškovsku, z toho devatenáct jí šéfoval. Pro třiašedesátiletého Jiřího Wasserburgera bylo minulé úterý výjimečným dnem. Odešel do výslužby. Otevřela se mu tak cesta k návratu k jeho velké zálibě. Koním. Po roce a půl, kdy mu pracovní vytíženost nedovolila jezdit, se chce vyšvihnout do sedla a zkusit si znovu zajet westernový závod.

22.6.2014

Kříž připomíná smrt řezníka. Zabil ho býk

Blanensko /SERIÁL PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, často na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

21.6.2014

Staníčková: Nejradši řežu do kytary a zpívám

Boskovice /SERIÁL MLADÉ TALENTY/ – Kytara, klavír a hlavně zpěv. Od romantické skladby až po hutný rockový nářez. Na pódiu za mikrofonem stojí Romana Staníčková. Talentovaná zpěvačka si píše vlastní texty i skládá hudbu. Věnuje se jí další díl seriálu Blanenského deníku Rovnost Mladé talenty.

14.6.2014

Na basu hraje dva roky a míří na konzervatoř

Mladkov /SERIÁL MLADÉ TALENTY/ – Kontrabas sedmnáctiletému Adamu Honzírkovi z Mladkova učaroval před necelými dvěma lety. Za relativně krátkou dobu toho už ale s tímto nástrojem stihl hodně. Umístil se jako druhý v celorepublikové soutěži, stal se členem kapely Kosher band a úspěšně složil přijímací zkoušky na brněnskou konzervatoř.

9.6.2014

V Osové Bítýšce kámen připomíná souboj

Blanensko – /SERIÁL PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, často na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

7.6.2014

Klára Spilková chce zpívat. A zároveň být dobrá psycholožka

Rájec-Jestřebí /MLADÉ TALENTY/ – Osmnáctiletá Klára Spilková ráda a dobře zpívá. Zaujala už v několika soutěžích. Po maturitě uvažuje o studiu muzikálu, ale byla by raději, kdyby jí vyšla psychologie.

2.6.2014

Lidé Jakuba díky jeho hlasu zastavují na ulici. On chce víc

Drnovice /MLADÉ TALENTY/ – Jmenuje se Jakub Nesnídal, je mu sedmnáct let a o své budoucnosti má jasno. Bude slavný. Největší předpoklady k tomu má díky svým pěveckým schopnostem. Jeho matka je učitelkou hudební výchovy a on odmalička zpívá v různých sborech. V poslední době se však prosazuje také sólově. Mnoho fanoušků získal díky účinkování v soutěži Hlas ČeskoSlovenska. Tentokrát se představuje v pravidelném seriálu Blanenského deníku Rovnost Mladé talenty.

25.5.2014

Blanice: rejdaři zabili kupce a ukradli zboží

Blanensko /PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, často na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

24.5.2014

Václav Liška krotí v dlaních metráky železa

Velké Opatovice /SERIÁL MLADÉ TALENTY/ – Padesátikilový pytel cementu hodit na záda a donést ho k míchačce. To dá zabrat. Václava Lišku z Velkých Opatovic by však takové břemeno za krkem spíš jenom pošimralo. Aby ne. Vždyť jednadvacetiletý vazoun je z posilovny zvyklý úplně na jiné zátěže. V silovém trojboji, kterému se věnuje od svých patnácti let, zápasí s metráky železa. Dokáže udělat dřep a zase se postavit, když má na ramenou činku o váze dvě stě sedmdesát kilo. „Osobák z tréninku mám dvě stě osmdesát," culí se rozložitý mladík, který pracuje jako údržbář v šamotce.

18.5.2014

Mladík zaujal porotu hnijícím jablkem i filmem z ostrova

Blansko /MLADÉ TALENTY BLANENSKA/– Celý měsíc dvakrát denně fotil, jak se proměňuje hnijící jablko. Z obrázků sestavil filmový snímek s názvem Plíseň, který před časem ocenila porota soutěže Zlaté slunce třetím místem v kategorii experimentálních filmů. Osmnáctiletému Jakubu Černoškovi věnuje Blanenský deník Rovnost další díl seriálu Mladé talenty.

17.5.2014

Kámen v Oslavanech připomíná smrt mladíka

Blanensko – /SERIÁL PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

11.5.2014

Smírčí kříž stál na místě, kde pytláka podle pověsti zardousil velký úhoř

Blanensko /PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

10.5.2014

Obliba akordeonu v Blansku roste. I díky Vojtěchu Fojtovi

Blansko /MLADÉ TALENTY/ – Nepatří mezi nejznámější hudební nástroje, přesto v Blansku zažívá nebývalý rozmach. Řeč je o akordeonu. K jeho popularitě přispívá také osmnáctiletý Vojtěch Fojt z blanenské části Těchov. Hraje na něj jedenáct let. Na tamní základní umělecké škole, pod vánočními stromy i na koncertech. Dnes se představuje v pravidelném seriálu Blanenského deníku Rovnost Mladé talenty.

5.5.2014

Sázava: kámen připomíná stříbrnou horečku

Blanensko /SERIÁL PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

3.5.2014

Musilová: Na dráze rozhoduje především hlava

Blansko – /SERIÁL MLADÉ TALENTY/ – Na kuželkářské dráze má už něco odházeno. A ve velkém stylu. V šestnácti nastoupila poprvé v reprezentačním dresu na mistrovství světa. A hned mezi dorostenkami vybojovala stříbro a bronz. Postupně přidávala z vrcholných akcí další medaile. V květnu může Zuzana Musilová z Blanska svou sbírku cenných kovů rozšířit na domácím světovém šampionátu v Brně. Mezi juniory. „Kuželky mě baví. Můj sportovní sen je zlato z mistrovství světa mezi jednotlivci. Ale když se daří celému týmu, je radost daleko větší, protože se o ni můžete podělit s více lidmi, " řekla Musilová.

26.4.2014

Nikola Šindelářová: Moderuji už od dětství

Blansko /MLADÉ TALENTY/ – Moderování společenských akcí, herectví, reportáže pro celostátní rádio a také podnikání. Nejen těmto aktivitám se věnuje čtyřiadvacetiletá Nikola Šindelářová, která vyrůstala v Ráječku. Už stihla také absolvovat akreditovaný moderátorský kurz v Praze a od září loňského roku studovala herectví ve Zlíně. Blanenští ji mohli vidět například jako moderátorku letošní valentýnské party pod šapitó v zámeckém parku. Blanenský deník Rovnost mladé umělkyni věnuje další díl seriálu Mladé talenty.

20.4.2014

Kámen připomíná vraždu. Zabíjel pytlák

Blanensko /PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

13.4.2014

V Libušíně zabila kdysi rána z pistole muže

Blanensko /PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

12.4.2014

Když Dominik Pernica nehraje na bicí, dbá na úrodu brambor

Horní Lhota /MLADÉ TALENTY/ – Většina lidí má nějakého koníčka. Mnoho z nich se věnuje více zálibám zároveň. Občas značně rozdílným. To je případ Dominika Pernici, žáka Základní umělecké školy Blansko, který bydlí v místní části Blanska Horní Lhota. Úspěchy slaví ve hře na bicí nástroje i jako nadšený zemědělec. Vydařené úrodě brambor dává dokonce občas přednost. Tentokrát se představuje v pravidelném seriálu Blanenského deníku Rovnost Mladé talenty.

6.4.2014

Kříž v Mořicích připomíná smrt dvou lidí

Blanensko – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

30.3.2014

V Zakřanech mají křížový kámen nešťastné lásky

Blanensko – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

23.3.2014

Českobudějovického mečíře Nitku zabili lupiči

Blanensko – /SERIÁL PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

16.3.2014

Pasáček se schoval do sena. Probodly ho vidle

Blanensko – /SERIÁL PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

12.3.2014

Nálezy v brněnském podzemí? Třeba sněhulák z jílu

Jižní Morava, Brno /NA DEN S…/ – Stát se na den bankovním lupičem prchajícím s naditými pytli peněz na Havaj. Nebo archeologem, který odkrývá stopy lidí, kteří už jsou dávno pryč. Takové představy se mi honily hlavou při domlouvání dalšího dílu seriálu Deníku Rovnost Na den (s). Z vůle šéfredaktora mě ale čeká den strávený v brněnském podzemí. S odborníkem a jedním z objevitelů řady podzemních památek, třeba známé Kostnice nebo Labyrintu pod Zelným trhem, Alešem Svobodou. Rozčarování dlouho nevydrží. Nakonec se totiž za jediný den přiblížím všem vysněným profesím.

9.3.2014

Křížový kámen je ve zdi kostela, dlouho ho kryla omítka

Blanensko /PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, téměř ke dvěma stovkám smír-čích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

8.3.2014

Martin Štěpánek koncertuje po celé republice. Ve čtrnácti letech

Horní Lhota /MLADÉ TALENTY BLANENSKA/ – Martin Štěpánek z Horní Lhoty je nadějným hudebníkem. Je členem několika hudebních kapel a bodoval i v soutěži RH Faktor.

5.3.2014

Jeden den biologem v Podyjí: za obnovou luk a vodních tůní

Jižní Morava, Podyjí /SERIÁL NA DEN …/ – Abnormálně suché dny končící zimy mohly ještě chvíli vydržet, i když příroda už tolik volala po opaku. Přesně to si trochu sobecky říkám, když stojím v úterý ráno po půl osmé u hlavní budovy Správy Národního parku Podyjí ve Znojmě. Prší, je sotva pár stupňů nad nulou a mě čeká vidina dne stráveného v hlubokých podyjských lesích. Kvůli dalšímu dílu seriálu Deníku Rovnost Na den (s) svolil biolog Správy Podyjí Robert Stejskal, že mu můžu jeden jeho pracovní den nahlížet přes rameno. „Počasí nám nakloněno příliš není, ale to nevadí. Za chvíli odjíždíme," vítá mě v teple budovy, a aniž na mé bundě stačí uschnout kapky deště, opět už vyrážím ven. Úkol pro tento den je jasný: zaměřit místa v národním parku, kde by se v blízké budoucnosti měly obnovit původní mokřady nebo menší vodní tůně. „Tyto prvky jsou v přírodě Podyjí velmi důležité, bohužel někde už zarostly anebo úplně zanikly," vysvětluje biolog.

2.3.2014

Úsov: smírčí kříž stál u kostela svatého Jiljí

Blanensko – /SERIÁL PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

1.3.2014

Jachtař Šebek: Závodit na moři je můj sen

Blansko – /SERIÁL MLADÉ TALENTY/ – Z přístřešku vytlačit vozík s lodí a připevnit ji k tažnému zařízení. Do auta hodit bágl s neoprénem a dalšími věcmi. Nasedat, vyráží se směr brněnská přehrada. Snad dnes bude pořádně foukat a loď pojede jako blesk. Tak nějak se chystá Martin Šebek z Blanska na jachtařské tréninky a také závody, kam ho doprovází často celá rodina. „Jachtaření mě chytilo hned od začátku, i když kromě dědy ho u nás v rodině nikdo nedělal. Jezdím asi pět let a pořád mě to baví. Můj sen je zazávodit si s jachtou na moři," hlásí patnáctiletý student Gymnázia Blansko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení