VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seriály

1.2.2015

Myslivec zastřelil u hájovny záletného šafáře

Blanensko - V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu dělá manželka Lea a kamarádi.

31.1.2015

Plavec Milan Kučera sbírá medaile ve velkém

Olomučany - Jeden z nejlepších plavců republiky v kategorii jedenáctiletých. Takové označení si od trenérů za své výkony vysloužil Milan Kučera z Olomučan, který závodně plave za blanenský plavecký oddíl ASK Blansko. Nadějnému mladému plavci se věnuje další díl seriálu Blanenského deníku Rovnost Mladé talenty.

25.1.2015

Andělská Hora: kámen připomíná popravu

Blanensko /SERIÁL PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu dělá manželka Lea a kamarádi.

24.1.2015

Trtílek: Na zranění mám prostě velký pech

Blansko /SERIÁL MLADÉ TALENTY/ – Bleskurychlý náběh do vápna, klička, střela po zemi a gól. Za chvíli už mizí vytáhlý útočník v klubu oslavujících spoluhráčů. „Gól Blanska právě vstřelil Jan Trtílek," rozléhá se po stadionu FK Blansko z amplionu. Talentovaného fotbalistu z Blanska vyhlásili zástupci klubů v uplynulých dvou sezonách nejlepším hráčem okresu Blansko.

18.1.2015

Býkovice: tajemný kámen u opraveného mlýna

Blanensko – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

17.1.2015

Obrázek žiraf Lucie Šmídové zaujal i herce Jiřího Lábuse

Valchov – Poprvé v životě poslala svůj obrázek do významnější soutěže a hned ji vyhrála. Sedmnáctileté Lucii Šmídové z Valchova, která se svým pastelem žirafy a jejího mláděte loni na podzim zvítězila v celostátní výtvarné soutěži s názvem Boudo, budko, kdo v tobě přebývá?, se věnuje další díl seriálu Blanenského deníku Rovnost Mladé talenty.

15.1.2015

Freediving? Redaktorka vydržela pod vodou na jeden nádech přes dvě minuty

Brno – V sobotu ráno postává před potápěčskou prodejnou v areálu bazénu za Lužánkami skupina lidí. Někteří jsou upovídaní a uvolnění, jiní mírně nervózní a plní očekávání, k těm patřím já. Jako jeden z devíti účastníků se chystám absolvovat kurz freedivingu, tedy potápění na jeden nádech bez výstroje. V dalším díle seriálu Na den (s)…

11.1.2015

Havlíčkův Brod: zrádce Hnáta ukamenovali

Blanensko /FOTOGALERIE/ - V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

10.1.2015

Valnohová: V kapele Veka jsem si splnila sen

Skalice nad Svitavou /MLADÉ TALENTY BLANENSKA/ - Vendula Valnohová ze Skalice nad Svitavou je frontmankou folkové kapely Veka. Na pódiích za mikrofonem zpívá, hraje na flétnu a cajon. Talentované zpěvačce se věnuje další díl seriálu Blanenského deníku Rovnost.

21.12.2014

Sedm křížů: místo zajetí zvolili vojáci smrt

Blanensko – /SERIÁL PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

20.12.2014

Sbírkou básní pomůže David Knésl nemocnému chlapci

Rájec-Jestřebí /SERIÁL MLADÉ TALENTY BLANENSKA/ - Střípky lidské duše. Tak se jmenuje básnická sbírka Davida Knésla z Rájce-Jestřebí, která měla křest letos třiadvacátého listopadu v Rájci-Jestřebí. Obsahuje téměř šedesát básní a mladík na ní pracoval celý uplynulý rok. Vydáním knihy jeho tvorba nekončí, už totiž pracuje na další. Pětadvacetiletému básníku Davidu Knéslovi se věnuje další díl seriálu Blanenského deníku Rovnost Mladé talenty.

14.12.2014

Sedláka zabil infarkt. Vídal zjevení v černém

Blanensko /PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ - V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

13.12.2014

Volejbalista Janků: Sen je reprezentace a angažmá v cizině

Letovice, Karlovy Vary /MLADÉ TALENTY BLANENSKA/ - Sportovní dráhu Davida Janků od malička rozdělovala síť. Ať už tenisová, nebo volejbalová. Přes léto tenis, přes zimu volejbal. V patnácti se však z antukových dvorců natrvalo přesunul pod vysokou síť a začal se naplno věnovat volejbalu. Na postu přihrávajícího smečaře si u soupeřů díky tvrdým útokům brzy zjednal respekt.

7.12.2014

Kamenný kříž v Bartulovicích připomíná vraždu

Blanensko – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

6.12.2014

Publikum nadějného řečníka Vavrince dobíjí energií a zklidňuje

Velenov – Nijak se nepřipravoval, a přesto vyhrál. Školní, okresní i krajské kolo řečnické soutěže Young Demosthenes. V celostátním kole pak skončil na druhém místě. Přitom se za talenta nepovažuje. Studentovi boskovického gymnázia Matěji Vavrincovi se věnuje další díl seriálu Blanenského deníku Rovnost Mladé talenty.

4.12.2014

Výroba gumových medvídků? Nejprve kotel, pak cvrkání, zjistil redaktor Rovnosti

Rohatec – Jsou žlutí, červení oranžoví i zelení. Gumové medvídky zná snad většina dětí. Také dospělí se jejich chutí nechávají zlákat. Cestu želé výrobků a dalších sladkých bonbonů přicházím poznat do rohatecké společnosti The Candy Plus Sweet Factory, která v letošním roce oslavila deset let od doby, co na Slovácku započala s výrobou. Dnes se Candy Plus řadí mezi největší výrobce cukrovinek v České republice. V dalším díle seriálu Deníku Rovnost Na den (s) se v rohateckém závodě stávám jedním ze čtyř set zaměstnanců předákem varny licí linky.

30.11.2014

Po stopách smírčích křížů: U Dvořiska se myslivci zastřelili kvůli dívce

Blanensko – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

29.11.2014

Věnuje hře na klavír několik hodin denně. Noty se naučila dřív, než uměla číst

Šebetov – Eva Grundová ze Šebetova si zamilovala hraní na klavír už jako dítě. Na tento hudební nástroj hraje šestnáctiletá dívka jedenáct let. Noty se naučila ještě před tím, než uměla číst. V současnosti je klavír jejím největším koníčkem i předmětem studia. Mezi své největší úspěchy řadí třetí místo v krajské soutěži. Blanenský deník Rovnost jí věnuje další díl seriálu Mladé talenty.

22.11.2014

Jiří Štěpaník: Na cyklistice je nejlepší možnost být venku

Sloup /MLADÉ TALENTY BLANENSKA/ – Většinu svého volného času věnuje Jiří Štěpaník cyklistice. Vytrvat při několikahodinových trénincích téměř každý den mu pomáhají jeho velké ambice i podpora rodiny. Sedmnáctiletého cyklistu ze Sloupu, který letos na mistrovství republiky v cross-
country skončil na patnáctém místě, představuje další díl seriálu Blanenského deníku Rovnost Mladé talenty.

19.11.2014

Na posedu myslivec i přespí. Vzbudí jej pes, vyzkoušel si redaktor Rovnosti

Račice-Pístovice – Toulky lesem s věrným psem, slušivé zelené oblečení s kloboučkem, napínavé lovy a skvělé jídlo z ulovené zvěřiny. Tak nějak jsem si jako dítě představoval, že vypadá práce myslivce. Později mi samozřejmě bylo jasné, že toho obnáší mnohem více. Ale o tom, co všechno myslivec dělá, jsem měl jen mlhavé představy.

17.11.2014

V dětství ho plavání nebavilo, teď Vencel vyhrává závody

Blansko – Dvaadvacetiletý Jan Vencel tráví ve vodě většinu svého volného času. Týdně v bazénu trénuje více než osm hodin a naplave v průměru čtyřicet kilometrů. V současnosti mladík závodí za ASK Blansko.

15.11.2014

Lipůvka: kámen připomíná zločin tovaryše

Blanensko – /PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

9.11.2014

Pelhřimov: kameny stojí u kaple Panny Marie

Blanensko /PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ - V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi. Po stopách těchto památek se vydáme nejen na Blanensku, ale také v dalších okresech. „V dnešním díle se vypravíme za kříži a kameny do Pelhřimova," popsal následující putování Přibyl.

8.11.2014

Silák Šafařík: Snažím se ukázat divákům, že nepřišli zbytečně

Letovice /MLADÉ TALENTY BLANENSKA/ - Na mistrovství světa v silovém trojboji letos vytvořil světový rekord, na svačinu spořádá osm krajíců chleba se sádlem a jeho snem je cvičit celý život až do smrti. Šestnáctiletého mistra světa Vlastimila Šafaříka z Letovic představuje další díl seriálu Blanenského deníku Rovnost Mladé talenty.

1.11.2014

Chtěl být lékařem. Místo toho je Daniel jako doma na divadelních prknech

Olomučany – Dvaadvacetiletý Jiří Daniel z Olomučan chtěl být původně doktorem. Lékařskou kariéru ale vyměnil za svůj nejmilejší koníček. Nyní běhá z jedné divadelní zkoušky na druhou a hraje v muzikálech. Talentovanému umělci patří další díl seriálu Blanenského deníku Rovnost Mladé talenty.

26.10.2014

Opatovice: muži se postříleli kvůli nevěrnici

Blanensko /PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ - V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

25.10.2014

Veronika Matušů chce být herečkou. Na pódiu se cítí dobře

Velenov /SERIÁL MLADÉ TALENTY/– Od dětství si přeje stát se herečkou. Letos se dostala do celostátního kola soutěže v literárně-dramatickém oboru, kde získala čestné uznání. Patnáctileté Veronice Matušů patří další díl seriálu Mladé talenty Blanenska.

19.10.2014

Kryštofa Krause z Grotky zabili Tataři

Blanensko - V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

18.10.2014

Kateřina Reichová zpívá na koncertech, učí i fotí

Blansko /FOTOGALERIE/ - Dvaadvacetiletá Kateřina Reichová z Blanska zabrousila do téměř všech uměleckých odvětví. Vyzkoušela si herectví a dramaturgii, fotografování i hru na hudební nástroj. Nejvíce ji však zaujal sólový zpěv.

15.10.2014

Svaly zvládnout kovat nanejvýš šest hodin

Lovčičky /NA DEN S/ – Jak žhavé musí být železo, aby se ještě dalo kovat? Opravdu mají kováři jednu ruku silnější? Nejen na tyto otázky jsem se vydal hledat odpovědi za odborníkem na slovo vzatým. Za uměleckým kovářem Jiřím Simandlem z Lovčiček. V jeho ateliéru tak pokračuje seriál Deníku Rovnost Na den s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení