VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seriály

25.4.2015

Výroba náušnic a hrnků? Pro Ivu Horákovou ten nejlepší relax

Závist /MLADÉ TALENTY BLANENSKA/ – Z drátků, korálků, kousků látky nebo třeba z plastu dokáže vykouzlit krásné náhrdelníky a náušnice. A hlína se v jejích rukou mění na tradiční venkovské výrobky, jaké měly na chalupě naše babičky. Vášní dvacetileté Ivy Horákové ze Závisti se stala výroba šperků a keramiky. Že se chce svému koníčku věnovat naplno, si uvědomila na tříměsíčním pracovním pobytu v Anglii, ze kterého se vrátila teprve nedávno. „S přítelem jsme odjeli do Birminghamu. Pracovala jsem tam pro jednu doručovatelskou společnost a zadávala zakázky do počítače. Zdokonalila jsem se tam v angličtině a poznala nový kus světa. Zároveň jsem ale pochopila, že stereotypní práce není pro mě. Potřebuji se plně věnovat něčemu tvůrčímu, za čím je vidět konkrétní výsledek. Jinak bych nebyla šťastná. Proto jsem si založila živnost," vysvětluje Horáková.

19.4.2015

Kříž u ašského muzea připomíná tragickou smrt ředitele

Blanensko /PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních šest let a za tu dobu už dorazil, často na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi. Po stopách těchto památek se vydáme nejen na Blanensku, ale také v dalších okresech. „V dnešním díle se podíváme do obce Polná na Chebsku a do Aše," přiblížil další zajímavé putování za kamennými památkami Zdeněk Přibyl z Ráječka.

18.4.2015

Koudelka: Živit se jako účetní? Doufám, že zůstanu u fotbalu

Suchý /MLADÉ TALENTY/ – Skóroval na mistrovství světa i na mistrovství Evropy. Odtud si navíc přivezl bronzovou medaili. V malé kopané se fotbalista Jan Koudelka ze Suchého svou dravostí, rychlostí a čichem na góly prodral až do reprezentace. Společně s dalšími spoluhráči z Blanenska Ondřejem Paděrou a Davidem Bednářem. Ve velkém fotbalu to talentovaný hráč dotáhl mezi muži zatím do třetí ligy, kde střílí góly za Prostějov a ještě vypomáhá o několik soutěží níž mateřským Boskovicím. „Nabídka z vyšší soutěže zatím nepřišla. Uvidím, co bude po konci sezony v Prostějově. Zatím to neřeším," říká Koudelka.

16.4.2015

Sladké bylo jako droga. Teď už na něj chuť nemám, říká účastnice Fit s Deníkem

Brno – Reality show Fit s Deníkem, ve které se ženy ze čtrnácti krajů snaží o životní proměnu, je za svou polovinou a jihomoravská soutěžící Adéla Procházková z Troubska na Brněnsku postoupila měření, aby zjistila, jak pokročila.

15.4.2015

K obzoru plynu vrtají stovky metrů. Dlátem

Valtice – Spousta oceli, speciální techniky a mně neznámých slov. Dostat se za přísných bezpečnostních předpisů k ložisku přírodního bohatství, které denně využívají lidé po celém světě, není jen tak. V seriálu Deníku Rovnost Na den (s) jsem si vyzkoušel práci vrtařů, kteří se snaží získat zemní plyn.

11.4.2015

Septimánka Látalová boduje ve francouzštině. Sama se naučila hindsky a švédsky

Boskovice – „Den lepší, den horší, nálada jakákoliv. I za tu dlouhou dobu ještě trochu obavy z přijetí, ale jsou hloupé. Přijímá mě. Rodina. V pořadí jen čistě abecedním – bratr, máma, Ondra, táta. Moje jistota. I ve chvílích, kdy je všechno kolem nejisté… nebo právě v nich. Nikdy od vás úplně neodejdu, ani kdybych chtěla. Domov. Boskovice." Autorkou tohoto úryvku je Kateřina Látalová, osmnáctiletá studentka septimy boskovického gymnázia. Ve sborníku textů ze Semináře tvůrčího psaní a kritického myšlení projektu T. A. L. E. N. T. takto píše o domovu.

5.4.2015

Kříž připomíná válku. Zemřeli švédští vojáci

Blanensko /PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ - V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních šest let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu dělá manželka Lea a kamarádi. Za kamennými památkami se turista z Ráječka vydává do různých koutů republiky. „V tomto díle se vypravíme do obcí Dudín a Jiřín na Jihlavsku," přiblížil nové putování Přibyl.

4.4.2015

Budoucí vychovatelka boduje ve hře na trubku

Valchov /MLADÉ TALENTY BLANENSKA/ - Hudba je její život. Dělá jí radost každý den. Když má důvod se usmívat, je díky ní ještě šťastnější. A když nevidí svět zrovna v růžových barvách a potřebuje povzbudit, pomáhá jí myslet pozitivně.

3.4.2015

Fit s Deníkem: Zhubla jsem do snubního prstýnku, raduje se Jihomoravanka

Jižní Morava – Už měsíc uplynul od začátku unikátní reality show Fit s Deníkem, ve které se čtenářky ze všech čtrnácti krajů republiky zaměřují na cvičení, zdravý životní styl a pozměňují jídelníček tak, aby v květnu dosáhly co nejvýraznější proměny. Jihomoravskou soutěžící Adélu Procházkovou čeká za dva týdny měření a vážení, kde zjistí, jak pokročila.

1.4.2015

Vidátoři: hrají si s ohněm a mají strach o návštěvníky

Brno /NA DEN S…/ – Nořím ruce do vany s vodou, aby žádný chloupek nezůstal suchý. Do dlaní nabírám bubliny z jaru, pak moje průvodkyně škrtá a já hořím. Plamen větší než já na mých rukou svítí, cítím obrovský žár. Trhám rukama a kůže je opět chladná. Rutinu vidátorů, průvodců Vida science centrem, jsem si vyzkoušela v seriálu Deníku Rovnost Na den (s).

29.3.2015

Zbilidy: kříž připomíná smrt pocestného

Blanensko /SERIÁL PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních šest let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu dělá manželka Lea a kamarádi. Za kamennými památkami se turista z Ráječka vydává do různých koutů republiky. „V dnešním díle se vypravíme do obcí Bílý Kámen a Zbilidy na Jihlavsku," přiblížil nové putování Přibyl.

28.3.2015

Dvořák: Vyhovuje mi, že běžím jen sám za sebe

Boskovice /SERIÁL MLADÉ TALENTY/ – Startovní výstřel. Z bloků vyrazí jako raketa a o chvíli později už protíná cílovou šachovnici. Tohoto chlapíka byste na tartanové dráze doháněli horko těžko. Vždyť stovku umí kolem jedenácti vteřin. Moc dobře to vědí i jeho protihráči na fotbalovém trávníku. Těm totiž Filip Dvořák taky často frnkne s míčem na noze a dá gól. „Atletika mě baví víc jak fotbal. Na dráze běžím sám, a když něco pokazím, tak se můžu zlobit jen na sebe," říká sedmnáctiletý sportovec z Boskovic. Nadějnému atletovi patří další díl seriálu Blanenského deníku Rovnost Mladé talenty.

25.3.2015

Rada za bar? Hlídat si záda a mít dobré boty, poznal redaktor Rovnosti

Brno - Každý si myslí, že práce za barem je naprostá pohodička. Jste u zdroje, kde si příjemně pokecáte, dáte drink a ještě možná někoho sbalíte. Tak to je velký omyl. Přesvědčil jsem se o tom v populárním Baru, který neexistuje. A to jsem se na míchání drinků jen díval. Staral jsem se hlavně o umývání nádobí a dolívání vody hostům. I tak jsem po dvanácti hodinách lehl do postele totálně hotový. Ale zážitek s výbornou partou lidí za to stál. Redaktor Brněnského deníku Rovnost Jaroslav Kára si vyzkoušel v pravidelném seriálu Na den… práci barmana.

23.3.2015

Šmídl: Volejbal je pro mě na prvním místě

Ostrava, Letovice /MLADÉ TALENTY BLANENSKA/ - Rána jako z děla a eso. Za chvíli další. Dvoumetrový čahoun s třináctkou na dresu otáčí tvrdým podáním téměř ztracený zápas. Osmnáctiletý volejbalista Matěj Šmídl odehrál první sezonu v extralize mužů. A vůbec ne špatně. V týmu Ostravy na sebe upozornil na postu univerzála. Nejen svou výškou, ale hlavně výkony. „Volejbal je pro mě na prvním místě. Chci, aby to bylo mé povolání, a udělám pro to maximum. Sen je samozřejmě zahraniční angažmá a také dostat se do nároďáku mezi muži," říká Šmídl, který už od mládežnických kategorií hraje v reprezentačních výběrech.

21.3.2015

Bořetice: o pouti se střílelo. Zemřel muž

Blanensko /PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ - V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních šest let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu dělá manželka Lea a kamarádi. Za kamennými památkami se turista z Ráječka vydává do různých koutů republiky. „V dnešním díle se vypravíme do Bořetic na Břeclavsku a také do obce Smrčná v okrese Jihlava," přiblížil další putování.

15.3.2015

Sokolnice: kříž údajně připomíná masový hrob

Blanensko – /FOTOGALERIE/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu dělá manželka Lea a kamarádi.

14.3.2015

Kamila Hrnčířová z Boskovic skládá písničky a boduje i ve volejbalu

Boskovice /MLADÉ TALENTY BLANENSKA/ – Hraje na kytaru, zpívá, skládá melodie i texty písniček, je členkou prvoligového volejbalového týmu, píše povídky, láká ji divadlo, zájemcům vytvoří na hlavě dredy. Studentka druhého ročníku boskovického gymnázia Kamila Hrnčířová toho v sedmnácti letech zvládá hodně. „Asi bych se měla rozhodnout, čemu se naplno věnovat. Mám pocit, že toho dělám dost, ale nic pořádně," říká dívka. Blanenský deník Rovnost jí věnuje další díl seriálu Mladé talenty.

8.3.2015

Křenovický smírčí kříž: splašený kůň zabil dívku při sečení trávy

Blanensko /PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu dělá manželka Lea a kamarádi.

7.3.2015

Dvanáctiletý Matyáš Hökl sbírá úspěchy ve hře na bicí. Trénuje hodinu denně

Letovice /MLADÉ TALENTY/ - Dvanáctiletý Matyáš Hökl z Letovic hraje na bicí už šest let. Je členem skupiny Jazzulátka a obsadil třetí místo v celostátní soutěži.

4.3.2015

Úspěšně obhajovat klienta? Musí mi říct pravdu, jinak to nejde, říká právník

Brno – Velký mahagonový stůl, kouř z doutníku, který se rozléhá po celé místnosti. V koženém křesle sedí právník v kravatě, který zběsile listuje v trestním zákoníku. Tak nějak si podle filmů představuji práci právníka. Je to ale skutečně tak? V dalším díle seriálu Na den (s) si vyzkouším práci právničky.

AKTUALIZOVÁNO
4.3.2015

Fit s Deníkem: jihomoravská reprezentantka neváhala s přihlášením ani chvíli

Jižní Morava /FIT S DENÍKEM/ – Když se devětadvacetiletá Adéla Procházková dočetla o projektu Fit s Deníkem, ani chvíli neváhala. „Jakmile jsem viděla přihlášku, zabavila jsem tchyni noviny a hned jsem odepsala," říká usměvavá žena. Postoupila jako reprezentantka Jihomoravského kraje do finále dvouměsíční unikátní reality show, ve které se ženy ze čtrnácti krajů republiky zaměří na cvičení, zdravý životní styl a pozmění svůj jídelníček tak, aby v květnu dosáhly co nejvýraznější proměny.

1.3.2015

Kámen poblíž křižovatky vypráví příběh řezníka, kterého zabil rozzuřený býk

Blanensko /PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu dělá manželka Lea a kamarádi.

28.2.2015

V patnácti letech zvládá hrát na tři nástroje. Na saxofon i mezi profesionály

Svitávka - Patnáctiletá Veronika Dražková ze Svitávky je nejmladší členkou orchestru RH Big Band. Hudba je největším smyslem jejího života.

22.2.2015

Masivní latinský kříž stojí na místě střetu švédských a rakouských hlídek

Blanensko – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu dělá manželka Lea a kamarádi.

21.2.2015

Výškařský supertalent z Bořitova se blíží k dvoumetrové hranici

Bořitov, Brno - Sto devadesát jedna centimetrů. Výška urostlého muže. Přidat pár centimetrů a jste na horní hraně futer u dveří. Laťku v této výšce už atletka Michaela Hrubá z Bořitova přeskočila. Když se štíhlá blondýnka s dynamitem v noze odrazí, dokáže se bez problémů zhoupnout na obroučce basketbalového ko­še.

AKTUALIZOVÁNO
18.2.2015

Vlekař na sjezdovce? Všeuměl s vysílačkou

Hodonín u Kunštátu /NA DEN S…/ – Obloha bez mraků. Mírně pod nulou, upravená sjezdovka zalitá sluncem. Na čerstvém vzduchu, kafíčko, pokec s vyfintěnými lyžařkami. Pohoda. Je to opravdu tak? V dalším dílu seriálu Na den (s) si vyzkouším práci vlekaře. Jediné, z čeho mám hrůzu, je moje zručnost. Ta začíná a končí u výměny žárovky nebo namontování garnýže v pokoji.

15.2.2015

Tišnov: primátor zemřel při půtce s rejtary

Blanensko – /SERIÁL PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu dělá manželka Lea a kamarádi.

14.2.2015

Brázdí vodu na jachtě. A patří mezi nejlepší

Boskovice /SERIÁL MLADÉ TALENTY/ – Do plachet jachty se opírá vítr a loď ladně pluje po vodní hladině. Vypadá to jednoduše a elegantně, ale ten, kdo jachtu řídí, musí mít sílu a odvahu a respektovat vodu i vítr. Jak s tím jde dohromady útlá dívka? V případě devatenáctileté Terezy Šamšulové z Boskovic víc než skvěle. Jednu z nejlepších současných českých jachtařek v lodní třídě Laser 4.7 představuje další díl seriálu Blanenského deníku Rovnost Mladé talenty.

8.2.2015

V Křižanově jsou hned tři křížové kameny

Blanensko /PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ - V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu dělá manželka Lea a kamarádi.

7.2.2015

Mladý fotbalista válcuje na turnajích soupeře

Vavřinec - Prestižní fotbalové kluby by měly zbystřit. Na Blanensku se nejspíš rodí nová vycházející hvězda. Alexandr Rek z Vavřince bude možná jednou slavný jako Santi Cazorla, Pedro nebo Toni Kroos. Ve svých třinácti letech umí kopat stejně levou jako pravou nohou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení