VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seriály

24.1.2016

Dobráci roku: Bukovina: hlavně díky hasičům to v obci žije

Bukovina /DOBRÁCI ROKU/ – Život přináší cokoliv, ale pokud to jen trochu jde, vždy je lepší to brát s humorem. Alespoň to tvrdí členové Sboru dobrovolných hasičů z Bukoviny na Blanensku, kteří v roce 1997 zasahovali při povodních v Adamově. Když pomáhali odstraňovat následky vodní smršti, přímo v centru města jim zkřížil cestu asi čtyřkilový kapr. „Pracoval jsem tehdy v Adamově, a když jsem vyšel ven, plaval přede mnou. Tak jsem ho ulovil," říká s úsměvem náměstek bukovinských hasičů Zdeněk Opletal.

24.1.2016

Boskovická synagoga léta sloužila jako sklad

Boskovice /HISTORIE OD PODLAHY/ – Klenby a stěny bohatě zdobené rostlinnými motivy a hebrejskými texty, svatostánek na uschování tóry, vyvýšené řečniště, galerie pro ženy. To nabízí pohled do dnes už jediné zachované synagogy v Boskovicích. Její prohlídka láká české i zahraniční turisty, konají se tam i komorní kulturní akce. Synagoze maior věnuje Deník Rovnost další díl seriálu Historie od podlahy.

23.1.2016

Gymnazista přiměl trpaslíka, aby se rozhodoval. A vyhrál programátorskou soutěž

Olomučany /MLADÉ TALENTY BLANENSKA/ – Když se řekne jméno Bill Gates, snad každý na světě ví, o kom je řeč. Spoluzakladatel společnosti Microsoft začal programovat již na střední škole. Málokdo však zatím ví, že počítačový talent žije i na Blanensku. Středoškolské úspěchy patnáctiletého Adama Hlaváčka z Olomučan lze totiž srovnat s těmi, které v jeho letech slavil dnes jeden z nejbohatších lidí světa. Možná i jeho jméno se ve světě počítačů stane pojmem. Deník Rovnost mu věnuje další díl seriálu Mladé talenty.

3.1.2016

Narozené dítě už motá hadici. Každý třetí obyvatel Sychotína je totiž hasič

Sychotín /DOBRÁCI ROKU/ – O Sychotíně na Blanensku se říká, že když se tam narodí dítě, už motá hadici. Být dobrovolným hasičem je tam totiž téměř povinné. V obci se dvěma sty čtyřiceti osmi obyvateli patří mezi „dobráky" pětasedmdesát z nich – mužů, žen i dětí. Ti svůj volný čas s chutí věnují požárnímu sportu a je-li potřeba, jsou připraveni pomáhat.

26.12.2015

Čtveřice v pruhovaných tričkách dobývá pódia

Boskovice /MLADÉ TALENTY BLANENSKA/ – Koncertují, sbírají hudební ocenění, ale hlavně hrají pro radost. Sobě i druhým. „Hudba nás baví," prohlašuje bez zaváhání dvanáctiletý Jirka Krajíček, jeden ze zakládajících členů dětské hudební skupiny Pružiny z Boskovic. Ta v současné době hraje ve složení dvou dívek a dvou chlapců ve věku od dvanácti do patnácti let. Aktivně se zapojují do kulturního dění na Boskovicku, které jim začíná být malé. Právě Pružinám věnuje Deník Rovnost další díl seriálu Mladé talenty.

14.12.2015

Dřevěný kostelík přijel do Blanska z Podkarpatské Rusi. Ve třinácti vagonech

Blansko /HISTORIE OD PODLAHY/ – Původně pravoslavný dřevěný kostelík svaté Paraskivy byl postavený v sedmnáctém století v Nižním Selišti nedaleko Chustu na Podkarpatské Rusi, v příhraniční oblasti s Rumunskem. Už téměř osmdesát let ale stojí v Blansku.

13.12.2015

Mladý blanenský fotograf Podrabský: Lidem se snažím dávat pocit pohody

Blansko /MLADÉ TALENTY/ – Hlavu plnou nových a neotřelých nápadů má teprve osmnáctiletý fotograf David Podrabský z Blanska. Před nedávnem otevřel první výstavu svých snímků. Fotografuje soutěž Dívka České republiky i mistra světa v biketrialu Václava Koláře. A to jej příští rok teprve čeká maturita. Deník Rovnost mu věnuje další díl seriálu Mladé talenty.

1.11.2015

Jsme hrdí na své ženy, říkají dobrovolní hasiči z Hostěnic

Hostěnice - Jeden prosincový večer začala v Hostěnicích na Brněnsku houkat siréna. V každém z tamních dobrovolných hasičů zatrnulo. Hořel totiž dům jednoho z nich. I když zasáhli včas, střechu už se nepodařilo zachránit. Od čeho jsou ale kamarádi, kdyby si nepomohli v nouzi. Ještě o víkendu měl dům střechu novou. Vánoce tak mohla rodina prožít v klidu.

24.10.2015

Jsme seriáloví herci, chlubí se dobrovolní hasiči z Doubravníku

Doubravník – Herci ze seriálu Labyrint, těší nás. Tak se s velkou nadsázkou a vtipem představili dobrovolní hasiči z Doubravníku na Brněnsku. Letos se totiž účastnili tří natáčecích dnů nového krimiseriálu. V televizi je pak sledoval celý městys.

11.9.2015

Každý osmý člověk ve Vavřinci je hasičem

Vavřinec /DOBRÁCI ROKU/ – Sbor dobrovolných hasičů ve Vavřinci na Blanensku má více než stodvacetiletou historii. Už v roce 1893 jej založil nadučitel Josef Klimecký. Tehdy měl sbor třiatřicet členů. Dnes jich má sto třináct ve věku od pěti do jednasedmdesáti let. Hasičem je zhruba každý osmý obyvatel vesnice.

20.6.2015

Lucie Klimešová v patnácti letech doučuje spolužáky fyziku i matematiku

Blansko /MLADÉ TALENTY/- Vynikající studijní výsledky, účast na nejrůznějších školních soutěžích a olympiádách a nyní i ocenění od vedení města jako nejlepší absolventka základní školy. Takových úspěchů zatím dosáhla patnáctiletá Lucie Klimešová z Horní Lhoty. Blanenský deník Rovnost jí věnuje další díl seriálu Mladé talenty.

17.6.2015

Hráčky amerického fotbalu? Lidé se jich ptají, jestli je někdo nebije

Brno /NA DEN S…/ – Bojové pokřiky, brnění řinčící při nárazech a místy se ozývající bolestivé skučení. Řeč není o válečné řeži středověkých bojů, ale o tréninku amerického fotbalu. Ženského amerického fotbalu. Jaké je být hráčkou amerického fotbalu si v dalším díle pravidelného seriálu Na den (s) vyzkoušela redaktorka Brněnského deníku Rovnost a jedna z členek brněnského ženského týmu amerického fotbalu Amazons Brno.

14.6.2015

Pyšel: zhrzený milenec zastřelil ženicha i nevěstu

Blanensko /PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních šest let a za tu dobu už dorazil, často na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi. Po stopách těchto památek se vydáme nejen na Blanensku, ale také v dalších okresech. „V dnešním díle se podíváme do obce Pyšel na Třebíčsku," řekl turista z Ráječka.

13.6.2015

Ve Veselici otevřou muzeum včelařství. S nápadem přišel mladý včelař Švancara

Veselice /MLADÉ TALENTY/ – Třiadvacetiletý Martin Švancara z Veselice trpí alergií na včelí bodnutí. Přesto „chodí do včel", jak se mezi včelaři říká. Včelaří sice teprve pár let, ale hlavně jeho zásluhou bude brzy ve Veselici otevřeno muzeum včelařství. První na Blanensku a okolí. Blanenský deník Rovnost mladíkovi věnuje další díl seriálu Mladé talenty.

10.6.2015

Restaurátorka? Na dovolenou musí jezdit v zimě a při práci přidává na objemu

Nebovidy – Podle legendy zpovědník královny Jan Nepomucký odmítl prozradit zpovědní tajemství a Václav IV. ho za to nechal shodit do Vltavy, kde se světec utopil. Socha oblíbeného mučedníka nyní zdobí desítky míst po celé zemi. Jedna stojí i v brněnském Žebětíně. Nyní je však sokl prázdný a socha čeká v dílně restaurátorky Radky Levínské v Nebovidech na Brněnsku. Dole je vydrolený kámen a dílo potřebuje opravit. S povoláním restaurátorky mě seznamuje právě Brňanka Levínská v pravidelném seriálu Deníku Rovnost Na den (s).

7.6.2015

Klementice: řezníka rozšlapal rozzuřený býk

Blanensko /PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ - V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních šest let a za tu dobu už dorazil, často na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů.

6.6.2015

Všestranný sportovec z Blanska: Bruno Klimeš si zasprintoval na Zlaté tretře

Blansko /MLADÉ TALENTY BLANENSKA/ – Připravit, ke startu, pozor, teď. Chumel kluků vyráží na trať. V cíli je první Bruno Klimeš z Blanska. Při závodech Okresní běžecké ligy na Blanensku se jeho jméno pravidelně objevuje na prvních místech.

3.6.2015

Vlakvedoucí odpovídá za vlak, lidi i zboží v něm. Vlak je jeho kancelář

Znojmo /NA DEN S…/– Je stále na cestě. Srdce mu tluče v rytmu kolejí. Zná všechny železniční stanice na své trase a v hlavě má téměř všechny časy příjezdů a odjezdů z nich. Na minutu. Na denní směnu vstává v době, kdy mají ostatní lidé hlubokou noc. Má rád lidi a pro ně ve vlaku slouží. Má vždy dobrou náladu a občas mu ji zkazí černý pasažér či příliš hlučný opilý cestující. Ale i toho musí zvládnout. Sám. Řeč je o profesi vlakvedoucího. Tu si v dalším díle seriálu Na den (s) ve vlaku na trati Znojmo – Hrušovany nad Jevišovkou – Břeclav vyzkoušel redaktor Znojemského deníku Rovnost.

31.5.2015

Rudíkov: kámen připomíná dávnou tragédii

Blanensko – /SERIÁL PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních šest let a za tu dobu už dorazil, často na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů.

27.5.2015

Děti jsou obrazem svých rodičů, myslí si školník s třiadvacetiletou praxí

Brno /NA DEN S/ – Zvládá práci psychologa, malíře, elektrikáře či zedníka zároveň. Má čas čtyřiadvacet hodin denně u toho nezapomíná vychovávat zlobivé žáky. Pro radu za ním chodí celá škola a má přehled o každém zákoutí. Mimo to se neustále hádá s příliš starostlivými rodiči. Řeč je o profesi školníka. Tu si v dalším díle seriálu Na den (s) na základní a mateřské škole v Kotlářské ulici vyzkoušela redaktorka Brněnského deníku Rovnost.

24.5.2015

Chlapec zabil svého učitele. Kvůli ponižování

Blanensko /PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ - V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních šest let a za tu dobu už dorazil, často na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů.

23.5.2015

Tereza Halatová z Letovic v patnácti letech napsala knížku. Už chystá další díl

Letovice /MLADÉ TALENTY BLANENSKA/ - Český jazyk, matematika, dějepis a chemie. Ale také zdravotnictví a literatura. Ve všech těchto disciplínách už reprezentovala svou školu na různých olympiádách a soutěžích patnáctiletá Tereza Halatová z Letovic. V soutěžích z českého jazyka a chemie se dokonce přes okresní a krajská kola probojovala až do kola celostátního. Za svůj dosavadní největší úspěch však považuje napsání svojí první knihy. Všestranně nadané začínající spisovatelce věnuje Blanenský deník Rovnost další díl seriálu Mladé talenty.

20.5.2015

Planetárium je zrádné. Hvězdáře může uspat, zjistila redaktorka Deníku Rovnost

Brno /NA DEN (S)…/- Merkur, Venuše, Země, Mars, Uran, Neptun, ale Pluto už ne, říkám si v duchu, když chvíli před půl osmou ráno procházím liduprázdným parkem na Kraví hoře směrem k brněnské hvězdárně. Právě tam budu dnes pracovat jako průvodkyně a moderátorka dětských programů. V dalším díle seriálu Rovnosti Na den (s) si vyzkouším, jaké to je představovat taje vesmíru zvědavým dětským návštěvníkům.

17.5.2015

Mladík zabil žebráka. Kvůli jednomu krejcaru

Blanensko /PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních šest let a za tu dobu už dorazil, často na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi. Po stopách těchto památek se vydáme nejen na Blanensku, ale také v dalších okresech. „V dnešním díle se podíváme na Třebíčsko. Do obcí Pocoucov a Trnava," přiblížil další putování turista z Ráječka.

16.5.2015

Sen tanečnice Matuškové? Vystoupit před lidmi v divadle

Ludíkov - Osmnáctiletá Nikola Matušková z Ludíkova miluje tanec od svých tří let. Nejvíce ji okouzlil rytmus jazzu. Tancuje i při úklidu nebo v lese.

10.5.2015

Višnáry: zahrada ukrývá kříž s datem 1706

Blanensko – /PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních šest let a za tu dobu už dorazil, často na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů.

9.5.2015

Kopecký: Na závodní dráze mě přitahuje adrenalin

Velké Opatovice – /MLADÉ TALENTY BLANENSKA/ – Start. Závodní auto vyráží na dráhu jako blesk. Rovinka, zatáčky, průjezd cílem prvního kola a nájezd do dalšího. V kabině však nesedí žádný řidič. Na trati mezi sebou soupeří jen modely aut. Na kraji dráhy stojí muži s vysílačkami a řídí je. Pěkný fofr. Vždyť autíčka můžou svištět rychlostí přes sto kilometrů v hodině. „Je to pro mě obrovský adrenalin a zároveň zábava. Když chytnu na dálkovém ovládání volant, páčkou přidám plyn a závoďák vyrazí na dráhu, všechno kolem pro mě v tu chvíli přestává existovat," usmívá se Jaroslav Kopecký mladší z Velkých Opatovic.

3.5.2015

Kříž na hradním nádvoří připomíná vraždu

Blanensko /PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních šest let a za tu dobu už dorazil, často na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů.

2.5.2015

Karel Juřík je nadaným chemikem. Heyrovský by z něj měl radost

Míchov /MLADÉ TALENTY BLANENSKA/ - Devatenáctiletého Karla Juříka z Míchova různé chemické pokusy bavily už v dětství. Jako žák základní školy sbíral ocenění v soutěžích zaměřených na chemii a pokračoval v tom i při gymnaziálních studiích. Nyní má před sebou jako student čtvrtého ročníku boskovického gymnázia maturitu a po ní jasný plán chce studovat Fakultu chemickou Vysokého učení technického v Brně. Blanenský deník Rovnost nadějnému chemikovi věnuje další díl seriálu Mladé talenty.

26.4.2015

Kříže připomínají smrt čeledína a sedláka

Blanensko – /PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních šest let a za tu dobu už dorazil, často na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení