VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

21.12.2010

Zlaté tržby obchodníkům chyběly

Blanensko – Přecpané obchody, dlouhé fronty u pokladen, zástupy v ulicích. Obvyklý předvánoční nápor zákazníků, kteří shánějí dárky pro své blízké na poslední chvíli, obchodníky na Blanensku minul. V Blansku odlákala nakupující velká obchodní střediska v Brně, v Boskovicích právě otevřené Tesco.

29.11.2010

Společné nákupy: méně výdajů, více úkolů

Jižní Morava – Přemíra papírování. Málo osobního kontaktu. Ale taky úspory, které za to stojí. Takové vysvědčení dostala po prvním roce fungování nákupní strategie Jihomoravského kraje.

5.11.2010

Boskovické Tesco otevřou v prosinci. Skončí objížďka

Boskovice – Stavba hypermarketu Tesco v Boskovicích finišuje. První zákazníci vejdou dovnitř v prosinci. Asi stovka Boskovických, kteří tam najdou práci, si oddechne.

15.9.2010

ČKD Blansko Holding získala zakázky za čtvrt miliardy

Blansko - Strojírenská společnost ČKD Blansko Holding, a.s. získala tři kontrakty v celkové hodnotě kolem čtvrt miliardy korun. Své výrobky bude dodávat do Švýcarska, Polska a Švédska.

2.9.2010

Burčák zdraží o třetinu. Hroznů je totiž málo

Jižní Morava /FOTOGALERIE/ - Popíjet burčák mohou lidé od prvního srpna. Právě v tento den se totiž kvašený mok může podle předpisů prodávat. Kvůli letošní špatné úrodě hroznů se však sklizeň zpozdila. A burčáku bude navíc méně. To se promítne i do jeho ceny, která pravděpodobně poroste.

20.5.2010

Vytrvalý déšť ničí úrodu v sadech i na polích

Jižní Morava /AKTUALIZOVÁNO, INFOGRAFIKA/ - Deště posledních dní nedělají vrásky na čele jen lidem v okolí rozvodněných řek, ale i zemědělcům na jižní Moravě. Tuší, že letošní úroda bude kvůli nim slabá.

11.5.2010

V kraji letos přibylo turistů. O několik stovek

Jižní Morava - Optimismus je zatím předčasný, drobného nárůstu počtu turistů si však ceníme. Tak hodnotí odborníci nejnovější údaje Českého statistického úřadu o cestovním ruchu na jižní Moravě. Poprvé po dlouhých měsících totiž meziročně vzrostl počet lidí, kteří region navštívili.

26.4.2010

Martínek: Museli jsme to dlouhodobě odfachčit

Blanensko /ROZHOVOR/ – Patnáct let žije Jaroslav Martínek Školním lesním podnikem Křtiny. Minulý čtvrtek mu premiér Jan Fischer předal na pražském Žofíně ocenění. Ředitel podniku Martínek se totiž dostal do Top desítky nejlepších manažerů České republiky, prveství vyhrál v kategorii Podniky pro veřejnou službu.

17.3.2010

OBRAZEM: Vinselekt Michlovský Vinařstvím roku 2009

Praha - Vinařem roku 2009se stal v úterý vpražském Divadle Hybernia Miloš Michlovský, zakladatel společnosti Vinselekt Michlovský a.s.

15.3.2010

Partnerství venkova rozdělí letos sedm miliónů

Letovicko, Velkoopatovicko – Sedm milionů korun z evropských peněz letos rozdělí Místní akční skupina Partnerství venkova. Žádat o podporu mohou obce, svazky obcí, neziskové organizace či zemědělské podniky i soukromí zemědělci na Letovicku a Velkoopatovicku.

2.3.2010

Šebrovští referendum o elektrárně možná odloží

Šebrov–Kateřina – Na přístí sobotu je v Šebrově naplánováno referendum. Tamní lidé by v něm měli rozhodnout, jestli chtějí v obci fotovoltaickou elektrárnu. Referendum se ale možná bude konat jindy.

25.2.2010

OBRAZEM: Studenti propagovali své firmy. Fiktivně

Boskovice - Veletrh fiktivních firem uspořádala pro své žáky Vyšší odborná škola ekonomická a zdravotnická a Střední škola Boskovice. Tradiční akce se mohli zúčastnit také zájemci z řad veřejnosti.

3.2.2010

Blanenský výrobce řezaček BG Maxima je v konkurzu

Blansko – Výrobce řezaček papíru BG Maxima Blansko je v konkurzu. Na návrh věřitelů jej ve středu nad firmou, kterou vlastní americká společnost BG Systems, prohlásil Krajský soud v Brně.

28.1.2010

Šoupátka z Kotvrdovic jistí turbínu v Gruzii

Blanensko /DISKUTUJTE/ - Firmy na Blanensku se začínají vzpamatovávat z vleklé hospodářské krize. Letos počítají s nárůstem zakázek.

11.1.2010

Jižní Morava: Nezaměstnanost prudce stoupá

Brno, Jižní Morava /AKTUALIZOVÁNO/ – Čtyři stovky lidí zakončily v Brně loňský rok nevesele. Na Úřadu práce.

10.12.2009

Kraj přispěje zemědělcům na automaty na mléko

Jižní Morava – Města a obce zaplní automaty na mléko. Radním Jihomoravského kraje se totiž zalíbil nápad chovatelů dobytka jak bojovat s nízkými výkupními cenami mléka. Na svém čtvrtečním zasedání tak schválili podporu tomuto zatím netradičnímu prodeji. První, kdo dostal na mléčný automat dotace je Zdeněk Plocek ze Zálesné Zhoře.

1.12.2009

Plyn o něco zlevní i na jižní Moravě

Jižní Morava – Dobrou zprávu připravila na konci roku pro odběratele zemního plynu společnost Jihomoravská plynárenská. V prvním čtvrtletí nadcházejícího roku cena plynu mírně poklesne.

14.11.2009

Obce z Malé Hané se více zazelenají

Velké Opatovice – Na nově upravená zelená prostranství se mohou těšit lidé žijící v obcích, které patří do mikroregionu Malá Haná. Návrh obnovy zeleně budou příští pondělí projednávat zástupci jednotlivých obcí, kteří společně vypracovali projekt na obnovu a regeneraci zeleně ve svých vesnicích. Na ten chtějí získat dotace z evropských fondů.

12.11.2009

Šéf komory: Vylití mléka bylo velkou tragédií

Blanensko /ROZHOVOR/ – Uběhly tři týdny od protestu zemědělců, při kterém vylili více než třicet tisíc litrů mléka na pole mezi Bořitovem a Lysicemi. Snažili se tak upozornit na jeho dlouhodobě nízkou výkupní cenu.

23.10.2009

Zemědělci se bouří. Na protest vylijí mléko

Blanensko /DISKUZE/ - Na českých polích se už vminulosti odehrála pěkná řádka bitev a zem pod padlými bojovníky nasákla krví.

23.10.2009

Zaměstnanci svitavského TOSu prozatím firmu podrželi

Svitavy - Svitavskou továrnu obráběcích strojů čekají těžké měsíce.

13.10.2009

V Česku jsou teď k mání rekordně levná auta

Česko /INFOGRAFIKA/ - Vlna masivního zlevňování nových vozů není zdaleka u konce. V cenové válce zatím vede rumunská Dacia.

1.10.2009

DPH u dotací brzdí plány obcí

Blanensko /DISKUTUJTE/ - Proplácení DPH obcím u evropských dotací je nejisté. Zatím ji platí stát. Nikdo však neví, jak dlouho.

30.9.2009

Zemědělci jsou v šoku. Přijdou o miliardy

Česko - Nejméně ojeden a půl miliardy na vyšší dani znemovitostí a odalších pět miliard na dotacích. Otolik mohou české zemědělce připravit škrty ministra financí Eduarda Janoty.

30.9.2009

Obce a spolky na Blanensku si rozdělí jedenáct miliónů

Sloup - Jedenáct miliónů zEvropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova bude ve čtvrtek ve Sloupu rozdělovat Místní akční skupina MAS Moravský kras. Oevropské peníze požádalo čtyřiadvacet obcí a spolků. Dostanou je jen někteří.

20.9.2009

Údržbář: práce všeho druhu

Dokud všechny stroje a přístroje fungují tak, jak mají, na údržbáře si ani nevzpomeneme. Jakmile se ale jediná, třeba ta nejmenší, součást dobře zaběhnutého mechanismu porouchá, je takový opravář nenahraditelný.

5.9.2009

Platy v kraji vzrostly na 21 494 korun

Jižní Morava - Průměrný plat Jihomoravanů ve druhém čtvrtletí roku vzrostl nejvíce z celé republiky. Dvě třetiny zaměstnanců na něj ale nedosáhnou.

4.9.2009

Zemědělci sklidili méně obilí. I kvůli nízkým cenám

Jižní Morava - Za pokles ceny obilovin může i počasí, hlavní příčinou je snižování stavů hospodářských zvířat.

27.8.2009

Jihomoravské domácnosti ušetří od října za plyn

Jižní Morava - Jihomoravská plynárenská od 1. října zlevní plyn v Jihomoravském kraji o tři a půl procenta.

12.8.2009

První burčák odstartoval sezonu, bude nejistá

Jižní Morava - Burčák patří neodmyslitelně k babímu létu a hlásícímu se podzimu. První doušky nasládlého nápoje si však třeba na Znojemsku vychutnávají už od tohoto týdne.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies