VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

30.9.2009

Obce a spolky na Blanensku si rozdělí jedenáct miliónů

Sloup - Jedenáct miliónů zEvropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova bude ve čtvrtek ve Sloupu rozdělovat Místní akční skupina MAS Moravský kras. Oevropské peníze požádalo čtyřiadvacet obcí a spolků. Dostanou je jen někteří.

20.9.2009

Údržbář: práce všeho druhu

Dokud všechny stroje a přístroje fungují tak, jak mají, na údržbáře si ani nevzpomeneme. Jakmile se ale jediná, třeba ta nejmenší, součást dobře zaběhnutého mechanismu porouchá, je takový opravář nenahraditelný.

5.9.2009

Platy v kraji vzrostly na 21 494 korun

Jižní Morava - Průměrný plat Jihomoravanů ve druhém čtvrtletí roku vzrostl nejvíce z celé republiky. Dvě třetiny zaměstnanců na něj ale nedosáhnou.

4.9.2009

Zemědělci sklidili méně obilí. I kvůli nízkým cenám

Jižní Morava - Za pokles ceny obilovin může i počasí, hlavní příčinou je snižování stavů hospodářských zvířat.

27.8.2009

Jihomoravské domácnosti ušetří od října za plyn

Jižní Morava - Jihomoravská plynárenská od 1. října zlevní plyn v Jihomoravském kraji o tři a půl procenta.

12.8.2009

První burčák odstartoval sezonu, bude nejistá

Jižní Morava - Burčák patří neodmyslitelně k babímu létu a hlásícímu se podzimu. První doušky nasládlého nápoje si však třeba na Znojemsku vychutnávají už od tohoto týdne.

11.8.2009

Na Blanensku je bez práce už přes pět a půl tisíce lidí

Blansko - Více nezaměstnaných, ale méně volných pracovních míst. Taková je situace na Úřadu práce vBlansku.

11.8.2009

Blanensko: Lidé čekají na zlevněné zájezdy

Blanensko - Málo zákazníků přes zimu a na jaře, ale přeplněno přes léto. Takové zkušenosti hlásí cestovní kanceláře a agentury na Blanensku.

30.7.2009

Výroba masa a mléka klesla i na jihu Moravy

Jižní Morava - Statistici ve středu poukázali na pokračující pokles výroby masa a mléka. Nejvíc ubylo prasat. Výkupní ceny jsou nižší než náklady produkce. Zemědělci se bojí o živobytí.

29.7.2009

Sezóna pálení slivovice začala

Blanensko - Za litr padesátiprocentní slivovice zaplatí lidé na Blanensku v průměru okolo sto dvaceti korun. Když si donesou vlastní dřevo, dostanou i slevu.

25.7.2009

Kemp Suchý nabízí nové zázemí

Suchý - Pro turisty, kteří tráví dovolenou v rekreačním areálu u známého rybníka v obci Suchý, je od letošní sezóny připravená zcela nová budova. Ta nabízí lepší zázemí nejen v létě, ale bude sloužit turistům i v zimě. Před pár dny byla recepce s hygienickým zázemím zkolaudována.

25.7.2009

Zemědělci přijdou o třetinu obilí

Jižní Morava - Pěstitele letos potrápilo suché jaro a deštivé léto. Počasí zničilo úrodu. Navíc je trápí i nízké výkupní ceny, a proto zasévají rok od roku méně obilí.

4.6.2008

Adast spojil síly s další firmou

Adamov - Adast Adamov hledá, jak se dostat z katastrofálních ztrát. Začal spolupracovat s firmou KBA Grafitec. Pokud nastanou lepší časy, vedení se chystá přijmout nové lidi.

14.5.2008

Tylex Letovice propouští zaměstnance

Letovice - Další textilní firma na Blanensku propouští zaměstnance. Tradiční výrobce záclon a krajek provoz neukončuje.

20.3.2008

Chceme dělat i silnější mašiny

Blansko - Motocykl Blata 125 Motard/ Enduro vyjede v květnu do ulic.

13.2.2008

Jiří Fusek je podnikatelem kraje

Brno, Černá Hora - Jiří Fusek, předseda představenstva a majoritní vlastník Pivovaru Černá Hora se stal Podnikatelem roku 2007 Jihomoravského kraje. Diplom a trofej ve středu v Brně převzal z rukou hejtmana kraje Stanislava Juránka a zástupce společnosti Ernst & Young, která soutěž v kraji vyhlásila již potřetí.

29.1.2008

Rožmitálka počítá s proskleným café

Blansko - Rožmitálovu ulici vBlansku, kterou denně prochází spousta lidí, bude pravděpodobně zdobit prosklenný Café stánek. Záleží jen na podnikatelích, jestli využijí nabídku radních.

23.1.2008

Nejvýkonější větrná elektrárna je z Blanska

Pchery/Blansko - Na Kladensku poblíž vesnice Pchery začala v neděli montáž nejvýkonějších větrných elektráren u nás. Elektrárny byly vyrobeny v Blansku, a sice v podniku ČKD Blansko Wind.

8.1.2008

Pozemky prodají ve výběrovém řízení

Boskovice - Boskovičtí jsou opět o krůček blíže novému nákupnímu centru, které má vzniknout za tamní nemocnicí.

5.12.2007

Průmyslová zóna je ve finále

Boskovice - Stovky nových pracovních míst, zájem investorů, větší poptávka lidí po bydlení v Boskovicích – takový rozvoj města si vedení boskovické radnice slibovalo od průmyslové zóny.

16.10.2007

U Sebranic začne stavět Alps

SEBRANICE - Za rok bude u Sebranic stát nový výrobní závod. Zaměstná přes tisíc lidí.

21.9.2007

Blata hodlá smlouvu s Blanskem dodržet

BLANSKO - Blata se chystá rozšířit svou firmu. Na pozemcích v průmyslové zóně by mělo přibýt víc pracovních příležitostí ve třech nových halách.

14.9.2007

Blanenská

BLANSKO - ČKD Blansko Holding, a.s. uzavřelo kontrakty na dodávku dvou těžkých svislých soustruhů vcelkové hodnotě přes 225 mil. Kč.

6.9.2007

Hledají stovku zaměstnanců

BOSKOVICE - Do průmyslové zóny v Boskovicích se přes léto nastěhovala velká firma. Do nového závodu shání pracovníky.

8.8.2007

Kurz pomůže ženám najít práci

BLANSKO - Třiatřicetiletá Sylvie Škodová, která byla dosud bez práce, má nyní mnohem větší šanci na získání dobrého zaměstnání. Úspěšně totiž ukončila v Blansku první rekvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách podle nového zákona.

7.8.2007

Regionální produkty mají svůj katalog

BLANENSKO - Plísňový sýr Niva, med, sloupské pečivo, kozí sýr, černohorské pivo a limonády, dekorativní kameny a tvaroslovné pečivo.

1.8.2007

Z Krasu Boskovice odešli zaměstnanci

BOSKOVICE - Ztichly stroje, zhasla světla. Od včerejška se vKrasu Boskovice nepracuje. Většina zaměstananců totiž dala kposlednímu červenci výpověď.

9.7.2007

Kras: lidé mzdy stále nemají

BOSKOVICE - Neteče, ale aspoň kape. V takové situaci jsou nyní zaměstnanci Krasu Boskovice. Firma jim dluží mzdy za několik měsíců, ale v posledních týdnech menší částky dostávají.

20.6.2007

Lexmark ruší výrobu i práci lidem

BLANSKO - Výpověď nebo jiná práce? Toto zvažují zaměstnanci Metry Blansko, kteří pracují vzávodu pro speciální projekty. Firma Lexmark, pro kterou výrábí kazety do tiskáren, totiž chce mít své prostory vAmerice. Ruší tedy výrobu.

19.6.2007

Jeho prací je vozit lidi do práce

VYSOČANY - Každé ráno v půl páté už stojí u svého autobusu. Zkontroluje stav vozidla a je připraven odvézt pár desítek lidí do zaměstnání.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies