VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

24.10.2015

Oprava průtahu v Blansku: obchodníci chtějí nahradit ztráty

Blansko – Před rokem si Jan Kosmák otevřel restauraci ve Svitavské ulici v Blansku. Ani ne po půl roce však jeho slibně rozvíjející se podnik přestal prosperovat. Na vině jsou opravy hlavního průtahu Blanskem, které tamním obchodníkům už od dubna odvádí zákazníky. Některé podniky hlásí až o polovinu nižší tržby.

22.10.2015

Sklizeň brambor? Nejhorší za poslední roky. Podraží kvůli tomu o polovinu

Jižní Morava – Letos bude nejhorší sklizeň za poslední roky, shodují se zemědělci v kraji. Podle nich bylo sucho a rostliny měly nedostatek vláhy. Kvůli tomu v obchodech podraží. Výrazně nižší je především úroda brambor a zelí.

10.9.2015

Výkupní ceny mléka? Zemědělci tratí. Nejde dělat něco, co je ztrátové, říkají

Blanensko – Zemědělci z celé Evropy chtějí co nejdříve vyřešit vážnou situaci s mlékem. Trh je jím totiž zahlcený, a tak se výkupní cena dostala pod náklady. V pondělí kvůli tomu jely do Bruselu demonstrovat tisíce zemědělců z celé Evropy. Svého zástupce tam mělo i Blanensko.

14.7.2015

Výnosy řepky z jihomoravských polí jsou o třetinu nižší než loni. Kvůli suchu

Jižní Morava – Téměř čtyřicet procent ozimého ječmene, osm procent řepky a sedm procent ozimé pšenice stihli zatím sklidit zemědělci v Jihomoravském kraji. A už hlásí propad průměrných hektarových výnosů oproti loňsku. Zároveň odhadují, že budou celkově nižší u všech plodin kromě křížence žita a pšenice tritikale.

17.6.2015

Města bojují s velkým propadem příjmů z daní

Blansko - Čtrnáct milionů korun. O tolik méně oproti předpokladům za uplynulých pět měsíců přiteklo do blanenské městské pokladny. Boskovicím chybí více než devět milionů korun. Města se totiž potýkají s propadem v daňových příjmech oproti stejnému období v minulém roce. Musí tak šetřit a například v Blansku uvažují o úvěru.

4.6.2015

Aprílový žertík? Obyvatelé Nesytu se při stavbě překladiště bojí ztráty klidu

Hodonín – Desítky miliard, rozsáhlá úprava vodního toku a nabídka práce pro region s vysokou nezaměstnaností. Stavba obřího překladiště v hodonínské části Nesyt, k jehož podpoře se v dubnu zavázali městští zastupitelé, naráží i na překážky.

29.5.2015

Regionální potravina z Blanenska? Nově kravské mléko, koláč, mošt a pstruh

Blanensko – Hned čtyři výrobky z Blanenska uspěly v soutěži o značku Regionální potravina. Letos se o ni ucházelo sto dvacet devět produktů v devíti kategoriích. Mezi ty úspěšné z blanenského regionu patří syrové kravské mléko společnosti Zepo Bořitov, koláč velký sloupského Zemspolu, jablečný mošt výrobce Zeas Lysice a pstruh duhový z Rybářství Skalní mlýn.

20.6.2014

Jak funguje oddlužení?

Zadluženost českých domácností se podle statistik ČNB pohybují v bilionech korun. Naštěstí ale přibývá těch, kteří se snaží svou tíživou situaci řešit dříve, než jim doma zazvoní exekutoři. Pokud vám dluhy přerostly přes hlavu, můžete zažádat o oddlužení.. Jen v květnu 2014 toho využilo 1 414 obyvatel České republiky.

9.6.2014

Vývoj hypotečních sazeb: Co nás čeká v létě?

Hypotéky nadále zlevňují. Průměrná úroková sazba meziměsíčně klesla o pět setin procentního bodu -  z 2,93 % na 2,88 %. Tak nízko to ještě nebylo! Ideální čas na to přemýšlet o vlastním bydlení, tvrdí odborníci.

5.6.2014

Průměrný plat vzrostl na jižní Moravě o 890 korun. Nejvíc v České republice

Jižní Morava – Na bezmála čtyřiadvacet tisíc korun se zvedla v prvním čtvrtletí letošního roku průměrná hrubá mzda v Jihomoravském kraji. Konkrétně o 890 korun. Jižní Morava tak zaznamenala mezi kraji v České republice největší nárůst. Informaci zveřejnil Český statistický úřad.

4.6.2014

Proč se nevyplatí fixovat ceny energií?

S fixací cen energií se v poslední době doslova roztrhl pytel. Dodavatelé lákají své klienty na jistotu pevné ceny na předem smluvenou dobu. Zafixujte si cenu a nemusíte se bát neustálého zdražování energií, slyšíme ze všech stran. Je ale tato nabídka skutečně tak výhodná, jak se tváří?

25.5.2014

Brněnský investor Hlavenka: Paralen budou časem předepisovat mobily

Brno /ROZHOVOR/ - Brněnský investor Jiří Hlavenka byl u počátků českého internetu a hlad po technologických novinkách se ho drží dál. V následujících letech očekává rozvoj elektronických senzorů, které budou nepřetržitě hlídat zdraví lidí. „Člověk, který je kardiak a hrozí mu infarkt, si pořídí malý senzor ve formě náplasti. Lékaři zjistili, že dvacet minut před infarktem vysílá tělo varovné signály, které tento senzor může zachytit a zavolat záchranku," nastiňuje Hlavenka budoucnost technologií.

15.5.2014

Vojánky zaplní nové výrobní haly

Blanensko – Sto deset milionů korun. Tolik stála v boskovické průmyslové zóně stavba výrobní haly společnosti Gatema. V této lokalitě jsou ještě volné nezastavěné plochy v soukromém vlastnictví. Větší investoři o ně však nemají zájem. V Adamově nové firmy pozvolna zaplňují areál zkrachovalých Adamovských strojíren.

12.5.2014

Nezaměstnaných na jižní Moravě s nástupem sezónních prací ubylo

Jižní Morava – Nezaměstnaných na jižní Moravě v dubnu ubylo. Míra nezaměstnanosti klesla o 0,6 procentního bodu na 8,5 procenta. Celkem bylo v kraji 68 885 lidí bez práce. Ukázaly to dubnové statistiky Úřadu práce.

24.4.2014

Plyn v Jihomoravském kraji patří mezi nejdražší. Jak ušetřit?

Ceny zemního plynu se značně liší napříč celou republikou. Bohužel Jihomoravský kraj patří mezi ty nejdražší oblasti. Obyvatelé Blanska, Boskovic, Letovic, Kunštátu a okolí si musí oproti Praze nebo jižním Čechám výrazně připlatit. Rozdíly ve vyúčtováních jsou enormní.

17.2.2014

V Blansku letos podniká více lidí. Téměř deset tisíc

Blansko – Osmačtyřicet podnikatelských subjektů. O tolik jich v celém správním území Blanska s rozšířenou působností za minulý rok přibylo. Podle odborníků to částečně odpovídá skutečnosti, že se ekonomická situace v regionu mírně zlepšuje.

13.2.2014

Boskovická firma investuje do nových technologií

Boskovice - Investice ve výši deseti milionů korun a tři nové řady výrobků. Takové jsou letošní plány boskovické společnosti LD seating zabývající se od roku 1993 výrobou sedacího nábytku. Obrat společnosti se od roku 2012 o čtyři procenta zvýšil. Propouštění se tak zaměstnanci firmy obávat nemusejí.

9.1.2014

Firmy v Jihomoravském kraji se těší na mírný růst ekonomiky

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Přelomový rok očekávají jihomoravské firmy. Po několika letech útlumu se má ekonomika začít zvedat. Rozšiřování výroby plánují tradiční obory v kraji jako vinařství nebo strojírenský průmysl. Podle ekonomů je však na místě opatrnost, růst bude jen pozvolný.

28.11.2013

LD seating v Boskovicích rozšiřuje výrobu

Boskovice – Zhruba šest milionů korun. Tolik investuje boskovická společnost LD seating do vylepšení a zjednodušení provozu. Její vedení se totiž rozhodlo pro novou technologii, která spočívá ve zpěňování jednodušších dílů. Ty si do teď museli objednávat. Možná tak přibudou nová pracovní místa v regionu. Už příští rok.

16.8.2013

Výhodné volání s Deníkem bez jakékoliv smlouvy a dalších závazků

Praha - Vadí vám, že mobilní operátoři nabízejí zvýhodněné volání pouze tehdy, uzavřete-li s nimi smlouvu na rok či dva, kterou je prakticky nemožné vypovědět? V takovém případě zvolte zvýhodněný tarif Pět pohromadě pro předplatitele regionálního Deníku – nebudete podepisovat žádnou smlouvu a můžete jej kdykoliv ukončit.

15.8.2013

S výhodným voláním s Deníkem můžete získat dvě SIM karty

Praha - Pokud jste předplatitelem regionálního Deníku, případně se jim chcete stát, můžete získat v rámci tarifu Pět pohromadě dvě Sim karty.

14.8.2013

Neplaťte zbytečně! Volejte s Deníkem a nechte si účtovat hovor po vteřinách

Praha - U běžných předplacených karet se hovory účtují po minutách. Stačí volat pár sekund a už platíte tolik, jako byste mluvili celou minutu. Ne tak s regionálním Deníkem – u tarifů pro předplatitele zaplatíte opravdu jenom čas, který skutečně provoláte.

13.8.2013

Deník nabízí výhodné volání pro své předplatitele

Praha - Pro současné i budoucí předplatitele regionálního Deníku připravil jejich vydavatel příjemné překvapení: ve spolupráci se společností Vodafone jim nabízí zvýhodněné mobilní volání.

24.7.2013

Zájem o koupi hotelu Dukla je po půl roce nulový

Blansko – „Zatím kvůli tomu neděláme unáhlené závěry. Čas je až do dvaadvacátého července. A my počítáme s tím, že případní zájemci spíše vyčkávají." Tak se zhruba před měsícem stavěl blanenský starosta Lubomír Toufar k faktu, že ani ve druhém kole výběrového řízení na nového majitele chátrající budovy hotelu Dukla v centru města se ještě žádný zájemce nepřihlásil.

21.5.2013

Podnikatelé jednali o problémech s politiky. Radil i Okamura

Blansko – Podnikatelé z Blanenska v úterý projednávali problémy, které je v regionu nejvíce tíží. Na setkání s nimi přijel do hotelu Panorama i senátor Tomio Okamura. Ten na setkání představil novely zákonů a také takzvanou Blanenskou výzvu na podporu technického a učňovského školství. Podnikatelé otevřeli i otázku turismu v Moravském krasu.

20.3.2013

Metra Blansko byla loni poprvé od začátku krize v zisku

Blansko - Tradiční výrobce měřicích přístrojů Metra Blansko, který působí na trhu více než 100 let, byl loni poprvé od začátku hospodářské krize v zisku. Firma vydělala před zdaněním čtyři miliony korun. V roce 2011 byla ještě v devatenáctimilionové ztrátě. Na veletrhu Amper v Brně to řekl předseda představenstva Metry Jaromír Varo.

18.3.2013

Šebetovští mají obavy z plánované stavby recyklační linky v obci

Šebetov - Firma Sobioenergi chce v Šebetově postavit linku na výrobu elektřiny a plynu z prošlých potravin. Šebetovští mají ze záměru obavy.

9.3.2013

Boskovickým podnikatelům vadí cena, kterou platí městu za reklamu

Boskovice – Boskovičtí podnikatelé si stěžují na nájem, který musí platit městu za reklamní stojany. Vadí jim i přístup ze strany památkářů.

31.1.2013

V Blansku výrazně vzrostl zájem o samostatné podnikání

Blansko – Blanenský obecní živnostenský úřad zpracoval základní statistiky za loňský rok. Nepřímo z něj vyplynulo především to, že ve městě výrazně přibylo podnikatelů.

2.1.2013

Blanensko na Regiontouru představí publikace

Blanensko – Do nákladné propagace svých krás na veletrhu cestovního ruchu v Brně se letos města na Blanensku pouštět nebudou. Oproti loňsku turisty lákat nebude ani samostatný stánek Místní akční skupiny Partnerství venkova a Místní akční skupiny Boskovicko Plus. O informace o zajímavostech Blanenska ale návštěvníci veletrhu Regiontour nepřijdou. Blanensko jim totiž přiblíží stánek Jihomoravského kra­je.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení