VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

28.7.2012

V kempech na Blanensku čekají na lepší počasí

Blanensko –  Návštěvnost v kempech na Blanensku kolísá podle počasí. V některých jsou se zájmem lidí spokojeni, jinde příval hostů teprve čekají.

27.7.2012

OBRAZEM: Zemědělci vyjeli s kombajny do polí

Doubravice nad Svitavou - Slunečné počasí využili v pátek i zemědělci z Doubravické akciové společnosti a vyjeli s kombajny do polí. V okolí Doubravice nad Svitavou ve směru na Rájec-Jestřebí sklízeli řepku.

23.7.2012

Nový mlékomat v Černé Hoře? Firma stále váhá

Blanensko – Už před rokem mohl v Černé Hoře stát v pořadí čtvrtý mlékomat na Blanensku. Společnost ZEPO Bořitov, která jej chtěla umístit vedle své podnikové prodejny, však stále váhá. O mlékomaty prý není zas tak velký zájem, aby se jim nákup nového automatu vyplatil.

9.7.2012

Klienti CK Majestic Travel mají smůlu. Cestovka není pojištěná

Blanensko – Obrátit se na konzulát v Chorvatsku, nebo se domů dopravit na vlastní náklady. Na pomoc pojišťovny a asistenčních služeb se nemohou spoléhat. To je velmi špatná zpráva pro čtyřicet turistů, kteří o víkendu odjeli s boskovickou cestovní kanceláří Majestic Travel do chorvatské Podaci. Místo prosluněné dovolené u moře, nyní řeší, jak se dostanou domů.

5.7.2012

Metra Blansko loni snížila ztrátu zhruba o polovinu

Blansko – Tradiční výrobce měřicích přístrojů Metra Blansko loni snížil ztrátu na 19,2 milionu korun. Je to zhruba o polovinu méně než v roce 2010. Celkové tržby firmy dosáhly společně se sesterskou společností Lebeco 227 milionů korun, což je asi o 25 milionů méně než v roce 2010.

2.7.2012

Medu na Blanensku bude málo, zřejmě podraží

Blanensko –  Včelaři na Blanensku v těchto dnech vytáčejí první snůšky medu. Kvůli chorobám a nepřízni počasí ale včely pomřely a medu bude málo.

28.6.2012

Dotace pro podnikatele? Na pneuservis i lesní park

Boskovicko – Firmy sobě i lidem. I tak se dají charakterizovat projekty tří soukromých firem, které letos uspěly u Místní akční skupiny Boskovicko plus se žádostí o dotace. Teď budou čekat do října, zda jim Státní zemědělský a intervenční fond peníze opravdu přiklepne.

26.6.2012

Sýr Sedlák je rodinné tajemství. Už dvaadvacet let

Šošůvka – Podojit a nakrmit sto čtyřicet koz, vyvézt hnůj, shrábnout lány sena, mléko zpracovat a prodat. Tak to vypadá denně od časného rána do pozdního večera u manželů Sedlákových.

19.6.2012

Pivovar Černá Hora nabízí nové limonády

Černá Hora – Přídavek chmele a přírodní nekalorické sladidlo z jihoamerické byliny Stevia rebaudiana. Tím se vyznačují limonády vyráběné v Pivovaru Černá Hora. Pivovar nyní rozšiřuje sortiment nealkoholických nápojů. „K šesti druhům limonád a dvěma neslazeným vodám přibyly Malina a Zázvorka. Láhve navíc dostaly nové barevnější etikety," uvedla za pivovar Barbora Kameníková.

30.5.2012

Vedení Boskovické nemocnice sází na vzdělávání personálu

Boskovice – Tři sta třicet školení a certifikačních kurzů. Takovou porci vzdělávacích akcí zvládl loni zdravotnický personál boskovické nemocnice. Školení stála téměř osm set tisíc korun. To je o sto patnáct tisíc více než v roce 2010.

29.5.2012

Caraf Investment: ČKD Strojírny nám dluží miliony

Blansko – Firma ČKD Blansko Strojírny v roce 2001 údajně ručila při půjčce osmnácti milionů korun. Věřitel z Lichtenštejnska ji nyní za nezaplacení dluhu poslal do insolvenčního řízení.

10.5.2012

Mezi Lipůvkou a Svinošicemi vyroste osm rodinných domů

Lipůvka, Svinošice – Osm převážně přízemních domů vznikne mezi Lipůvkou a Svinošicemi. Dělníci tam již zahájili přípravné práce.

7.5.2012

MASka rozdělí do Moravského krasu přes dvanáct milionů

Blanensko – Dvanáct a půl milionů korun. Takovou sumu rozdělí šikovným a nápaditým podnikatelům, spolkům a vedením obcí z Blanenska Místní akční skupina Moravský kras. Ta navíc přispěje více žadatelům či na větší projekty než v minulosti. Peníze pomohou spravit památky či udržet nebo nastartovat malé firmy.

4.5.2012

Město sníží firmě nájem o polovinu. Lepší než nic, tvrdí vedení

Boskovice - Neprůhledně a za zády širšího vedení města nakládáte s majetkem města, tvrdí opoziční zastupitelé na adresu boskovické městské rady. Radním vytýkají to, že odhlasovali snížení nájemného o polovinu firmě Akam Bosko, která na městských pozemcích provozuje fotovoltaickou elektrárnu.

25.4.2012

Zemspol končí s chovem vepřů. Kvůli směrnicím Evropské unie

Blanensko – Nové směrnice Evropské unie požadují větší boxy pro vepře. Úpravy za víc jak milion korun si však Zemspol Sloup nemůže dovolit. V prosinci tak chov vepřů ukončí.

20.4.2012

Boskovickou dialýzu ohrožuje úpadek majitele. Rozhodne soud

Boskovice – Boskovická dialýza je v ohrožení. Její vlastník – firma KUDU je v úpadku. O její budoucnosti příští týden rozhodne soud. Pak možná skončí.

12.4.2012

Policie prověřila pronájem kompostárny. Je v pořádku

Blansko – Vedení Blanska chce pronajmout tamní kompostárnu jen za dvanáct tisíc korun ročně? Tahle informace Pavlu Němcovi z Blanska hnula žlučí. Kvůli obavám z korupce či chyby úředníků tak podal na konci února na město trestní oznámení. Policisté nyní vyřkli verdikt. Podle nich o trestný čin nešlo.

12.4.2012

Blanenští v nové anketě vyberou podnikatele a živnostníka roku

Blansko – Podnikatel roku a živnostník roku. Blanenští budou hlasovat v nové anketě, kterou vyhlásila tamní radnice. O ocenění se utkají blanenští podnikatelé, kteří v loňském roce dosáhli podle místních největších úspěchů v oblasti výroby a služeb. Nominace mohou lidé posílat na adresu městského úřadu do patnáctého května.

4.4.2012

Za ušetřené peníze z energií postaví na Blanensku třeba i hřiště

Blanensko – Část dětského hřiště a nová okna do školy. To vše můžou letos pořídit Křetínští z peněz ušetřených za elektrickou energii. Statisícové úspory hlásí i velká města na Blanensku. Ta ale peníze navíc rozpouští především v dalších výdajích z rozpočtu.

22.3.2012

Blanensko: chov vepřů asi obnoví, tradice pokračuje dál

Šebetov, Újezd u Černé Hory - Újezdská farma Agropodniku Skalice se plní selaty. Bude jich tam tři tisíce. O chov vepřů 
v Šebetově mají zájem dvě firmy.

14.3.2012

Kunštátská keramika je na prodej. Za šest milionů i s ochrannou známkou

Kunštát - Kunštátskou keramiku se stále nedaří zachránit. Prodává se za šest milionů korun. Hrnčířské kruhy stojí poprvé od zahájení výroby v 80. letech předminulého století.

13.3.2012

Skanzen Isarno vyklidí pozemky do konce dubna

Letovice - Seriál odehrávající se v letovickém skanzenu Isarno pokračuje. Vedení města se domluvilo se zakladatelkou skanzenu, aby pozemky do konce dubna vyklidila. Pokud to neudělá, její přístřešky připadnou městu.

7.12.2011

Zemědělci čekají na vydatný déšť už týdny

Blanensko - Takové sucho na podzim nepamatujeme. Zejména v listopadu ne, shodují se všichni. Zemědělci, meteorologové, lesníci i starostové obcí, kteří se musejí spolehnout na vlastní zdroje vody.

9.9.2011

Podlahář Zouhar dbá na pečlivost své práce

Blansko – Obyčejné linoleum vypadá jako dřevěná prkna. Že na podlaze leží PVC, lidé poznají, až si na ně sáhnou.

9.9.2011

Za truhlářem Ivo Kouřilem se zákazníci vracejí již 15 let

Drválovice – Už při vstupu do rodinného domku je na každém kroku vidět práce šikovného truhláře.

9.9.2011

Umělecký kovář Antonín Juračka spojuje tradici s modernou

Ráječko – Rozžhavené střípky oceli se s každým úderem kladiva rozlétnou po místnosti, ve které panuje už tak téměř nesnesitelné horko.

1.9.2011

Stavaři snižují ceny. Jsou v krizi

Blanensko – Stavaři hlásí nedostatek práce. O menší zakázky se tak rvou i firmy, které byly zvyklé stavět za stovky milionů či miliardu korun.

19.7.2011

Na Blanensku začaly žně

Blanensko /FOTOGALERIE/ - Kombajny vyjely do polí také na Blanensku. Na některých místech už zemědělci sklízí, jinde chtějí se sečením ještě pár dní počkat.

19.7.2011

Benzín je na jižní Moravě nejdražší

Jižní Morava – Cestování autem se opět o něco prodraží. Ceny pohonných hmot po období mírného klesání a stagnace opět stouply. Zdražení je až padesátihaléřové a nejdražší benzín je na Jižní Moravě.

26.5.2011

V New York Times vychvalují Brno

Brno – Jižní Morava je jedním z nejrychleji se rozvíjejících regionů ve střední Evropě. A Brno je živé město v jejím srdci s bohatým kulturním životem, ze kterého není daleko do Vídně, Prahy ani Budapešti. Chválu vystřiženou jako z reklamního letáku si mohli nedávno přečíst čtenáři amerického deníku New York Times. Podle odborníků může zmínka v tak významných novinách přilákat na jižní Moravu další významné firmy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies