VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

15.5.2014

Vojánky zaplní nové výrobní haly

Blanensko – Sto deset milionů korun. Tolik stála v boskovické průmyslové zóně stavba výrobní haly společnosti Gatema. V této lokalitě jsou ještě volné nezastavěné plochy v soukromém vlastnictví. Větší investoři o ně však nemají zájem. V Adamově nové firmy pozvolna zaplňují areál zkrachovalých Adamovských strojíren.

12.5.2014

Nezaměstnaných na jižní Moravě s nástupem sezónních prací ubylo

Jižní Morava – Nezaměstnaných na jižní Moravě v dubnu ubylo. Míra nezaměstnanosti klesla o 0,6 procentního bodu na 8,5 procenta. Celkem bylo v kraji 68 885 lidí bez práce. Ukázaly to dubnové statistiky Úřadu práce.

24.4.2014

Plyn v Jihomoravském kraji patří mezi nejdražší. Jak ušetřit?

Ceny zemního plynu se značně liší napříč celou republikou. Bohužel Jihomoravský kraj patří mezi ty nejdražší oblasti. Obyvatelé Blanska, Boskovic, Letovic, Kunštátu a okolí si musí oproti Praze nebo jižním Čechám výrazně připlatit. Rozdíly ve vyúčtováních jsou enormní.

17.2.2014

V Blansku letos podniká více lidí. Téměř deset tisíc

Blansko – Osmačtyřicet podnikatelských subjektů. O tolik jich v celém správním území Blanska s rozšířenou působností za minulý rok přibylo. Podle odborníků to částečně odpovídá skutečnosti, že se ekonomická situace v regionu mírně zlepšuje.

13.2.2014

Boskovická firma investuje do nových technologií

Boskovice - Investice ve výši deseti milionů korun a tři nové řady výrobků. Takové jsou letošní plány boskovické společnosti LD seating zabývající se od roku 1993 výrobou sedacího nábytku. Obrat společnosti se od roku 2012 o čtyři procenta zvýšil. Propouštění se tak zaměstnanci firmy obávat nemusejí.

9.1.2014

Firmy v Jihomoravském kraji se těší na mírný růst ekonomiky

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Přelomový rok očekávají jihomoravské firmy. Po několika letech útlumu se má ekonomika začít zvedat. Rozšiřování výroby plánují tradiční obory v kraji jako vinařství nebo strojírenský průmysl. Podle ekonomů je však na místě opatrnost, růst bude jen pozvolný.

28.11.2013

LD seating v Boskovicích rozšiřuje výrobu

Boskovice – Zhruba šest milionů korun. Tolik investuje boskovická společnost LD seating do vylepšení a zjednodušení provozu. Její vedení se totiž rozhodlo pro novou technologii, která spočívá ve zpěňování jednodušších dílů. Ty si do teď museli objednávat. Možná tak přibudou nová pracovní místa v regionu. Už příští rok.

16.8.2013

Výhodné volání s Deníkem bez jakékoliv smlouvy a dalších závazků

Praha - Vadí vám, že mobilní operátoři nabízejí zvýhodněné volání pouze tehdy, uzavřete-li s nimi smlouvu na rok či dva, kterou je prakticky nemožné vypovědět? V takovém případě zvolte zvýhodněný tarif Pět pohromadě pro předplatitele regionálního Deníku – nebudete podepisovat žádnou smlouvu a můžete jej kdykoliv ukončit.

15.8.2013

S výhodným voláním s Deníkem můžete získat dvě SIM karty

Praha - Pokud jste předplatitelem regionálního Deníku, případně se jim chcete stát, můžete získat v rámci tarifu Pět pohromadě dvě Sim karty.

14.8.2013

Neplaťte zbytečně! Volejte s Deníkem a nechte si účtovat hovor po vteřinách

Praha - U běžných předplacených karet se hovory účtují po minutách. Stačí volat pár sekund a už platíte tolik, jako byste mluvili celou minutu. Ne tak s regionálním Deníkem – u tarifů pro předplatitele zaplatíte opravdu jenom čas, který skutečně provoláte.

13.8.2013

Deník nabízí výhodné volání pro své předplatitele

Praha - Pro současné i budoucí předplatitele regionálního Deníku připravil jejich vydavatel příjemné překvapení: ve spolupráci se společností Vodafone jim nabízí zvýhodněné mobilní volání.

24.7.2013

Zájem o koupi hotelu Dukla je po půl roce nulový

Blansko – „Zatím kvůli tomu neděláme unáhlené závěry. Čas je až do dvaadvacátého července. A my počítáme s tím, že případní zájemci spíše vyčkávají." Tak se zhruba před měsícem stavěl blanenský starosta Lubomír Toufar k faktu, že ani ve druhém kole výběrového řízení na nového majitele chátrající budovy hotelu Dukla v centru města se ještě žádný zájemce nepřihlásil.

21.5.2013

Podnikatelé jednali o problémech s politiky. Radil i Okamura

Blansko – Podnikatelé z Blanenska v úterý projednávali problémy, které je v regionu nejvíce tíží. Na setkání s nimi přijel do hotelu Panorama i senátor Tomio Okamura. Ten na setkání představil novely zákonů a také takzvanou Blanenskou výzvu na podporu technického a učňovského školství. Podnikatelé otevřeli i otázku turismu v Moravském krasu.

20.3.2013

Metra Blansko byla loni poprvé od začátku krize v zisku

Blansko - Tradiční výrobce měřicích přístrojů Metra Blansko, který působí na trhu více než 100 let, byl loni poprvé od začátku hospodářské krize v zisku. Firma vydělala před zdaněním čtyři miliony korun. V roce 2011 byla ještě v devatenáctimilionové ztrátě. Na veletrhu Amper v Brně to řekl předseda představenstva Metry Jaromír Varo.

18.3.2013

Šebetovští mají obavy z plánované stavby recyklační linky v obci

Šebetov - Firma Sobioenergi chce v Šebetově postavit linku na výrobu elektřiny a plynu z prošlých potravin. Šebetovští mají ze záměru obavy.

9.3.2013

Boskovickým podnikatelům vadí cena, kterou platí městu za reklamu

Boskovice – Boskovičtí podnikatelé si stěžují na nájem, který musí platit městu za reklamní stojany. Vadí jim i přístup ze strany památkářů.

31.1.2013

V Blansku výrazně vzrostl zájem o samostatné podnikání

Blansko – Blanenský obecní živnostenský úřad zpracoval základní statistiky za loňský rok. Nepřímo z něj vyplynulo především to, že ve městě výrazně přibylo podnikatelů.

2.1.2013

Blanensko na Regiontouru představí publikace

Blanensko – Do nákladné propagace svých krás na veletrhu cestovního ruchu v Brně se letos města na Blanensku pouštět nebudou. Oproti loňsku turisty lákat nebude ani samostatný stánek Místní akční skupiny Partnerství venkova a Místní akční skupiny Boskovicko Plus. O informace o zajímavostech Blanenska ale návštěvníci veletrhu Regiontour nepřijdou. Blanensko jim totiž přiblíží stánek Jihomoravského kra­je.

27.12.2012

Boskovická cestovní kancelář Majestic Travel je v insolvenci

Brno – Krajský soud v Brně zahájil insolvenční řízení s provozovatelkou boskovické cestovní kanceláře Majestic Travel Zuzanou Pálovou. Podle informací z insolvenčního rejstříku nevrátila zákazníkům peníze za zrušený zájezd. Kancelář měla problémy už v létě, byla na ni podána tři trestní oznámení. Ukázalo se, že firma nemá platné pojištění proti úpadku a dostala se do finančních potíží.

12.12.2012

Šamot ve Velkých Opatovicích vyrábí už sto dvacet let

Velké Opatovice – Společnost P-D Refractories, která sídlí ve Velkých Opatovicích a je významným výrobcem a dodavatelem žáruvzdorných výrobků a surovin, oslavila hned dvě významná jubilea. Letos totiž uplynulo sto šedesát let od začátku těžeb a sto dvacet let od výroby šamotu.

9.11.2012

Ledeko navrhlo bioplynku v Třebětíně o půlku zmenšit

Letovice – Od stavby bioplynové stanice v Třebětíně Ledeko ustoupit nechce. Nabídlo odpůrcům kompromis, územní rozhodnutí ho ale popírá.

7.11.2012

Hydraulická laboratoř získala odborné ocenění

Blansko – Hydraulická laboratoř společnosti ČKD Blansko Engineering získala v úterý odborné ocenění. Umístila se totiž na druhém místě v soutěži Podnikatelská nemovitost roku 2011 v kategorii High-tech nemovitost. Desátý ročník soutěže pořádala agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu České republiky a Sdružením pro zahraniční investice AFI.

31.10.2012

Populární Jízdárna v Boskovicích otevře v polovině listopadu

Boskovice – Boskovická diskotéka Jízdárna bude už brzy opět otevřená. Nový majitel budovy ji kompletně zrekonstruoval.

27.10.2012

V sousedství boskovického Kauflandu otevřou další obchody

Boskovice – Už osmého listopadu přivítá návštěvníky nový obchodní dům v Boskovicích. Centrum, které stojí vedle areálu supermarketu Kaufland, nabídne obchody s oblečením, obuví nebo drogerií.

17.10.2012

MAS Moravský kras udělí regionální značku kvality

Blanensko – Místní akční skupina Moravský kras bude udílet regionální značku kvality dalším výrobcům. Firmy i živnostníci mohou své žádosti podávat do devátého listopadu. Značka Moravský kras pomůže propagovat jejich výrobek a doloží jeho kvalitu i regionální původ.

10.10.2012

Nedostavěnou elektrárnu v Ráječku začala firma rozebírat

Ráječko – Nedostavěnou fotovoltaickou elektrárnu 
v Ráječku firma rozebírá a odváží. Pokácený remízek má obnovit do konce roku.

27.9.2012

Nájem končí, zahradnictví naproti Kauflandu však ne

Blansko - Zahradnictví naproti Kauflandu končí nájem na pozemcích města. Nyní se jedná o pokračování. Zákazníků však už nyní ubývá.

11.9.2012

Letošní sezóna koupališť na Blanensku? Nic moc

Blanensko - Koupaliště na Blanensku jsou už zavřená. Letošní sezóna byla podle provozovatelů navzdory velkému teplu průměrná.

16.8.2012

Svah u Ráječka? Rozestavěná elektrárna stále stojí

 Ráječko – Třicetihektarový les stojanů na solární panely a vykácený remízek jsou stále jedinými výsledky stavby fotovoltaické elektrárny v Ráječku.

9.8.2012

Žně na Blanensku pomalu vrcholí. Úroda má k ideálu daleko

Blanensko – Že letošní úroda nebude tak bohatá, jako byla ta loňská, vědí zemědělci na Blanensku už od jara. Tuhá zima, dlouhotrvající sucho a nečekaně silné květnové mrazy se na plodinách podepsaly.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies