VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

17.6.2016

Gatema otevřela nové sídlo v průmyslové zóně. Vyšlo na desítky milionů

Boskovice – Novou administrativní budovu ve čtvrtek slavnostně otevřeli ve společnosti Gatema v Boskovicích. Stala se součástí průmyslové zóny, ve které působí i řada dalších velkých boskovických firem.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
13.6.2016

Objevte krásu údolí Říčky v Moravském krasu

Jižní Morava – Projekt ocení nejenom návštěvníci údolí Říčky, ale také pomůže chránit přírodní hodnoty, které představují například vyhlášené jeskyně v této části Moravského krasu. Naším cílem je vybudovat posezení pro turisty.

AKTUALIZOVÁNO
6.6.2016

Soupeření mezi firmami zvyšuje mzdy. Lidé berou skoro o patnáct set korun víc

Jižní Morava – Mzdy stoupají a inflace se drží. Zaměstnanci v Jihomoravském kraji tak průměrně dostali v prvním čtvrtletí o necelých patnáct set korun více.

25.5.2016

Firmy chtějí volné pozemky. Rozhodne nabídnutá cena nebo počet zaměstnanců

Blansko - O volnou plochu v blanenské průmyslové zóně Vojánky mají zájem tři velké firmy. Získat je ale může jen jedna, nanejvýš dvě. Město rozhodne koncem roku.

22.5.2016

Premiér Sobotka slíbil pomoc pěstitelům. Chce fond proti nepojistitelným rizikům

Břeclavsko – Dubnové mrazy, které přinesly vinařům a ovocnářům až miliardové škody, byly impulsem pro setkání předsedy vlády Bohuslava Sobotky s hejtmanem Michalem Haškem a se zástupci pěstitelů ve Valticích. Sobotní jednání přineslo shodu na budoucích systémových opatřeních.

7.5.2016

Mráz silně poškodil jabloně nebo rybíz. V Lysicích zničil celou úrodu hrušek

Blanensko - Až minus čtyři stupně naměřili koncem dubna v některých ovocných sadech na Blanensku. Zemědělci postupně sčítají rozsah škod, které několikadenní mráz na ovoci způsobil.

29.4.2016

Letošní úroda ovoce je v ohrožení. Několikadenní mráz poškodil část sadů

Blanensko – Koláč, šťáva nebo marmeláda z višní. Na to si bude muset Jiří Jelínek z Adamova letos zřejmě nechat zajít chuť. Stejně jako na sladké hrušky ze své zahrádky. Rozkvetlé stromy mu totiž začátkem týdne spálil mráz.

28.4.2016

Vyrobila obří Štefánikovu sochu. Slévárna v úpadku chce růst a splácet dluhy

Blansko – Kašnu na náměstí Svobody v Brně nebo obří sochu Milana Rastislava Štefánika pro Bratislavu vyrobila slévárna DSB Euro, dnes Ernst Leopold v Blansku. Svými výrobky zásobovala automobilový a petrochemický průmysl nebo strojírenství po celém světě. Jenže za bývalého generálního ředitele Milana Hlaváče se podnik s třistaletou tradicí dostal do mnohamilionových dluhů. Krajský soud v Brně letos v lednu vyhlásil jeho úpadek. A ve středu rozhodoval o tom, jestli na firmu vyhlásí konkurz, nebo schválí její reorganizaci.

21.4.2016

Nadprůměrná vláha na jižní Moravě nahrává pěstování řepky i ovoce

Jižní Morava - Vypadá to letos nadějně, radují se jihomoravští zemědělci. Podle projektu Intersucho, který vedou vědci Mendelovy univerzity v Brně a společnost CzechGlobe, mají jihomoravské půdy nadprůměrné množství vláhy. Pokud nečekají Moravu extrémní výkyvy počasí, bude se podle pěstitelů dobře dařit řepce či obilninám.

20.4.2016

Nízké výkupní ceny ničí zemědělce. Trend je alarmující, varuje agrární komora

Blanensko - Kvůli nízkým výkupním cenám masa, mléka i obilí zemědělské podniky na Blanensku silně prodělávají. Vyrovnat ztráty je stále těžší.

6.4.2016

Pivovar Černá Hora sází na nové složení limonád. Cena má zůstat stejná

Černá Hora – Malináda, Citronáda a Koala. To jsou nové limonády Pivovaru Černá Hora. Nahrazují jejich chuťově podobné předchůdce. „Díky nové receptuře získaly limonády výraznější a lepší chuť, takže ty, co jsou v prodeji teď, plánujeme časem zrušit," vysvětlila Lucie Tučková z pivovaru.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
29.3.2016

Nemáte na zaplacení daně, nestíháte přiznání? Zkuste odklad a ušetříte

Praha - Nezaplatili Vám faktury? Máte jiné starosti a nestíháte vše potřebné pro podání daňového přiznání?

22.3.2016

Značku Regionální potravina má kozí mléko z Šošůvky i Drnovický koláč

Blanensko – Celkem devět výrobků s výjimečnou kvalitou a chuťovými vlastnostmi z Jihomoravského kraje ocenila odborná komise soutěže Regionální potravina 2016. O tuto značku, která je zárukou místního regionálního původu, se letos ucházelo 183 produktů od 54 výrobců. O logo soutěžily v devíti kategoriích. Z Blanenska je získaly hned dva výrobky.

16.3.2016

Daňové přiznání za 15 minut

Praha - Tisíce občanů tráví zbytečně moc času nad zpracováním daňového přiznání. Je jim to nepříjemné a tak vše nechávají na poslední chvíli a přitom s Deníkem Vám celá procedura nezabere více jak 15 minut.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
14.3.2016

Jak snadno ušetřit tři tisíce ročně? Začněte u elektřiny a plynu!

Ceny za plyn nebo elektřinu v ČR se liší kraj od kraje. Rozdíly jsou v řádu stovek a tisíců korun. Konečnou cenu energie totiž vedle jejího dodavatele určuje i její distributor. A právě jejich ceny se značně liší. To však domácnosti nemusí zase až tolik zajímat, důležité pro ně je, kdo jim energii prodá nejlevněji.

13.3.2016

Zvýšit zájem o řemesla? Boskovické firmy proto pustí děti do svých provozoven

Boskovice – Čalouníci, zámečníci, obráběči kovů či svářeči. I to jsou tradiční řemesla, která dnes vymírají. Sehnat kvalifikované zaměstnance v těchto a podobných profesích je pro výrobní firmy složitým úkolem. V Boskovicích se s tímto problémem rozhodlo bojovat osm firem. Žákům základních i mateřských škol nabídly exkurze do svých provozoven.

25.2.2016

Slévárna dluží přes sto milionů. Soud ji poslal do úpadku

Blansko – Klement Gottwald a Georgi Dimitrov. Mohutné litinové sochy zdobí areál slévárny DSB Euro v okrajové části Blanska. Několikatunové kolosy. Do podobně obřích rozměrů však postupně narostly i dluhy zmíněné společnosti. Aktuálně přesahují sto milionů korun a firma se dostala do úpadku. Ten vyhlásil Krajský soud v Brně koncem ledna a věřitelé mají dva měsíce na to, aby se přihlásili o své pohledávky.

5.2.2016

Ledeko končí s chovem prasat. Výkupní ceny klesají, chybí ruský trh

Blanensko – Letovická zemědělská společnost Ledeko léta patřila mezi tradiční chovatele prasat na Blanensku. Letos ale své vepříny definitivně zavře. „Po zralé úvaze jsme se rozhodli, že končíme. Ačkoliv chov prasat měl v naší společnosti od osmdesátých let minulého století velkou tradici. Bohužel ale už pro nás není únosné chov nadále udržovat. Náklady na výrobu jsou daleko vyšší než prodejní ceny," zdůvodnil Kamil Vystavěl z Ledeka. Nyní už společnost chová jen několik stovek kusů prasat.

28.1.2016

Zákon má omezit prodej půdy kvůli spekulantům. Někteří zemědělci jsou proti

Blanensko - Agrární komora chce uzákonit právo na přednostní koupi pole pro nájemce. Mnozí zemědělci jsou proti takovému omezení.

21.1.2016

Inovační centrum pomáhá nastartovat firmy: podnikatelé si plní sny v inkubátoru

Jižní Morava - Už třináct let pomáhá Jihomoravské inovační centrum začínajícím technologickým firmám. Řada z nich je dnes úspěšných po celém světě. Aktuálně organizace podporuje asi třicet firem. Platí ji Jihomoravský kraj a Brno. Pronájmem prostor a tvorbou výzkumných projektů si centrum na svůj provoz dokáže zčásti vydělat. Jeho rozpočet je asi šedesát milionů korun. Ne všem ale centrum dokázalo pomoci.

16.1.2016

Firmám v kraji se daří. Nabírají stovky nových zaměstnanců

Jižní Morava – Výjimečný. Tak odborníci hodnotí uplynulý rok z hlediska ekonomiky. Rostla závratným tempem a zakázky se firmám hrnuly. Společnosti tak na začátku roku akutně shánějí nové zaměstnance, aby dodržely dané termíny. Volných míst je v kraji 8 097 a na jedno z nich připadá sedm uchazečů.

7.12.2015

Vojánky: ve hře jsou tři velké firmy

Blansko – Kdo zastaví volnou plochu v blanenské průmyslové zóně Vojánky? Na tuto odpověď si budou muset Blanenští ještě několik měsíců počkat. Stejně jako firmy, které mají o necelých pět hektarů městských pozemků zájem. Za jejich prodej má Blansko v budoucnu dostat přes dvacet milionů korun.

3.12.2015

Úklid před Vánocemi? Objednávky už v září

Blanensko – Vánoce za dveřmi a s nimi vedle adventního rozjímání přichází i velký předvánoční úklid. Vysmýčení domácnosti však nemusí nutně znamenat shon a nával úklidových prací. I na Blanensku ho lze objednat. Podle úklidových firem je však potřeba zamluvit si službu s dostatečným předstihem.

25.11.2015

Nejinovátor jižní Moravy? Firma bojuje s hackery

Jižní Morava – Na internetu v současné době číhá celá řada hrozeb. O to, aby byly počítačové sítě bezpečnější, se snaží FlowMon Networks. Brněnská firma ve středu zvítězila v letošním ročníku soutěže Nejinovátor Jihomoravského kraje.

25.11.2015

Skandál s antibiotiky v medu ve Včelpu: padají hlavy, skončila dozorčí rada

Obora – Nález antibiotik ve dvou šaržích medu prodávaného jako český oborské společnosti Včelpo stál místa členy dozorčí rady. Odvolala je valná hromada Českého svazu včelařů. Antibiotika v medu jsou nelegální, včely v České republice se jimi vůbec neléčí. Zakázaná jsou v celé Evropské unii.

18.11.2015

Schází nám peníze, tvrdí vědci. Pomůžou granty, radí analytici

Brno - Díky projektům Ceitec a ICRC patří Brno mezi špičková vědecká centra. Nyní hrozí, že na některé oblasti odborníci nedostanou peníze. Končí výrazný přísun dotací z Unie.

16.11.2015

Nejčastější dluh Jihomoravanů? Deset až dvacet tisíc korun

Jižní Morava - Jihomoravané, kteří mají problémy s půjčkami, si často málo kontrolují své příjmy a výdaje. Počet lidí, kteří čelí více exekucím najednou, přitom roste.

9.11.2015

Na jihu Moravy přenocovalo 636 tisíc hostů. Nárustu pomohla situace v zahraničí

Brno - Na jižní Moravě přenocovalo ve třetím čtvrtletí 636 164 hostů, což je nejvíce po Praze a jižních Čechách. Je to o 7,2 procenta více než loni, nárůst je však nejnižší ze všech krajů ČR, vyplývá z údajů, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad. Hoteliéři na konci léta přisuzovali nárůst počtu klientů především bezpečnostní situaci ve světě, kvůli níž řada lidí tráví dovolenou raději doma.

7.11.2015

Kdy zavlažovat? Zemědělců poradí Intersucho. Předpovídá sucho na 10 dní dopředu

Brno - Kdy zasévat nebo zavlažovat. Každoroční otázky zemědělců, kteří po nesprávném rozhodnutí můžou přijít o úrodu a tím pádem i o zisk. Nicméně od listopadu jim pomáhá ve zvolení ideálního data nový portál Intersucho. Ten předpovídá sucho na deset dní. Aktuální stav půdy a vegetace propojili brněnští vědci se zahraničními kolegy totiž s předpovědí počasí.

27.10.2015

Pošívání volantů v Blansku končí. APOS-AUTO hledá zaměstnancům práci jinde

Blansko – Ještě nedávno pošívali dva tisíce volantů denně. Jejich výrobky se objevovaly v automobilech Audi, Škoda, Volkswagen nebo Lamborghini. Dnes se blanenská firma APOS-AUTO snaží pro desítky svých lidí najít práci u jiných zaměstnavatelů. Výhradní francouzský odběratel volantů totiž utlumil svou výrobu a ukončil s Blanskem spolupráci. Společnost APOS-AUTO se tak dostala do platební neschopnosti, jejímž důsledkem je propouštění zaměstnanců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení