VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

4.4.2012

Za ušetřené peníze z energií postaví na Blanensku třeba i hřiště

Blanensko – Část dětského hřiště a nová okna do školy. To vše můžou letos pořídit Křetínští z peněz ušetřených za elektrickou energii. Statisícové úspory hlásí i velká města na Blanensku. Ta ale peníze navíc rozpouští především v dalších výdajích z rozpočtu.

22.3.2012

Blanensko: chov vepřů asi obnoví, tradice pokračuje dál

Šebetov, Újezd u Černé Hory - Újezdská farma Agropodniku Skalice se plní selaty. Bude jich tam tři tisíce. O chov vepřů 
v Šebetově mají zájem dvě firmy.

14.3.2012

Kunštátská keramika je na prodej. Za šest milionů i s ochrannou známkou

Kunštát - Kunštátskou keramiku se stále nedaří zachránit. Prodává se za šest milionů korun. Hrnčířské kruhy stojí poprvé od zahájení výroby v 80. letech předminulého století.

13.3.2012

Skanzen Isarno vyklidí pozemky do konce dubna

Letovice - Seriál odehrávající se v letovickém skanzenu Isarno pokračuje. Vedení města se domluvilo se zakladatelkou skanzenu, aby pozemky do konce dubna vyklidila. Pokud to neudělá, její přístřešky připadnou městu.

7.12.2011

Zemědělci čekají na vydatný déšť už týdny

Blanensko - Takové sucho na podzim nepamatujeme. Zejména v listopadu ne, shodují se všichni. Zemědělci, meteorologové, lesníci i starostové obcí, kteří se musejí spolehnout na vlastní zdroje vody.

9.9.2011

Podlahář Zouhar dbá na pečlivost své práce

Blansko – Obyčejné linoleum vypadá jako dřevěná prkna. Že na podlaze leží PVC, lidé poznají, až si na ně sáhnou.

9.9.2011

Za truhlářem Ivo Kouřilem se zákazníci vracejí již 15 let

Drválovice – Už při vstupu do rodinného domku je na každém kroku vidět práce šikovného truhláře.

9.9.2011

Umělecký kovář Antonín Juračka spojuje tradici s modernou

Ráječko – Rozžhavené střípky oceli se s každým úderem kladiva rozlétnou po místnosti, ve které panuje už tak téměř nesnesitelné horko.

1.9.2011

Stavaři snižují ceny. Jsou v krizi

Blanensko – Stavaři hlásí nedostatek práce. O menší zakázky se tak rvou i firmy, které byly zvyklé stavět za stovky milionů či miliardu korun.

19.7.2011

Na Blanensku začaly žně

Blanensko /FOTOGALERIE/ - Kombajny vyjely do polí také na Blanensku. Na některých místech už zemědělci sklízí, jinde chtějí se sečením ještě pár dní počkat.

19.7.2011

Benzín je na jižní Moravě nejdražší

Jižní Morava – Cestování autem se opět o něco prodraží. Ceny pohonných hmot po období mírného klesání a stagnace opět stouply. Zdražení je až padesátihaléřové a nejdražší benzín je na Jižní Moravě.

26.5.2011

V New York Times vychvalují Brno

Brno – Jižní Morava je jedním z nejrychleji se rozvíjejících regionů ve střední Evropě. A Brno je živé město v jejím srdci s bohatým kulturním životem, ze kterého není daleko do Vídně, Prahy ani Budapešti. Chválu vystřiženou jako z reklamního letáku si mohli nedávno přečíst čtenáři amerického deníku New York Times. Podle odborníků může zmínka v tak významných novinách přilákat na jižní Moravu další významné firmy.

21.12.2010

Zlaté tržby obchodníkům chyběly

Blanensko – Přecpané obchody, dlouhé fronty u pokladen, zástupy v ulicích. Obvyklý předvánoční nápor zákazníků, kteří shánějí dárky pro své blízké na poslední chvíli, obchodníky na Blanensku minul. V Blansku odlákala nakupující velká obchodní střediska v Brně, v Boskovicích právě otevřené Tesco.

29.11.2010

Společné nákupy: méně výdajů, více úkolů

Jižní Morava – Přemíra papírování. Málo osobního kontaktu. Ale taky úspory, které za to stojí. Takové vysvědčení dostala po prvním roce fungování nákupní strategie Jihomoravského kraje.

5.11.2010

Boskovické Tesco otevřou v prosinci. Skončí objížďka

Boskovice – Stavba hypermarketu Tesco v Boskovicích finišuje. První zákazníci vejdou dovnitř v prosinci. Asi stovka Boskovických, kteří tam najdou práci, si oddechne.

15.9.2010

ČKD Blansko Holding získala zakázky za čtvrt miliardy

Blansko - Strojírenská společnost ČKD Blansko Holding, a.s. získala tři kontrakty v celkové hodnotě kolem čtvrt miliardy korun. Své výrobky bude dodávat do Švýcarska, Polska a Švédska.

2.9.2010

Burčák zdraží o třetinu. Hroznů je totiž málo

Jižní Morava /FOTOGALERIE/ - Popíjet burčák mohou lidé od prvního srpna. Právě v tento den se totiž kvašený mok může podle předpisů prodávat. Kvůli letošní špatné úrodě hroznů se však sklizeň zpozdila. A burčáku bude navíc méně. To se promítne i do jeho ceny, která pravděpodobně poroste.

20.5.2010

Vytrvalý déšť ničí úrodu v sadech i na polích

Jižní Morava /AKTUALIZOVÁNO, INFOGRAFIKA/ - Deště posledních dní nedělají vrásky na čele jen lidem v okolí rozvodněných řek, ale i zemědělcům na jižní Moravě. Tuší, že letošní úroda bude kvůli nim slabá.

11.5.2010

V kraji letos přibylo turistů. O několik stovek

Jižní Morava - Optimismus je zatím předčasný, drobného nárůstu počtu turistů si však ceníme. Tak hodnotí odborníci nejnovější údaje Českého statistického úřadu o cestovním ruchu na jižní Moravě. Poprvé po dlouhých měsících totiž meziročně vzrostl počet lidí, kteří region navštívili.

26.4.2010

Martínek: Museli jsme to dlouhodobě odfachčit

Blanensko /ROZHOVOR/ – Patnáct let žije Jaroslav Martínek Školním lesním podnikem Křtiny. Minulý čtvrtek mu premiér Jan Fischer předal na pražském Žofíně ocenění. Ředitel podniku Martínek se totiž dostal do Top desítky nejlepších manažerů České republiky, prveství vyhrál v kategorii Podniky pro veřejnou službu.

17.3.2010

OBRAZEM: Vinselekt Michlovský Vinařstvím roku 2009

Praha - Vinařem roku 2009se stal v úterý vpražském Divadle Hybernia Miloš Michlovský, zakladatel společnosti Vinselekt Michlovský a.s.

15.3.2010

Partnerství venkova rozdělí letos sedm miliónů

Letovicko, Velkoopatovicko – Sedm milionů korun z evropských peněz letos rozdělí Místní akční skupina Partnerství venkova. Žádat o podporu mohou obce, svazky obcí, neziskové organizace či zemědělské podniky i soukromí zemědělci na Letovicku a Velkoopatovicku.

2.3.2010

Šebrovští referendum o elektrárně možná odloží

Šebrov–Kateřina – Na přístí sobotu je v Šebrově naplánováno referendum. Tamní lidé by v něm měli rozhodnout, jestli chtějí v obci fotovoltaickou elektrárnu. Referendum se ale možná bude konat jindy.

25.2.2010

OBRAZEM: Studenti propagovali své firmy. Fiktivně

Boskovice - Veletrh fiktivních firem uspořádala pro své žáky Vyšší odborná škola ekonomická a zdravotnická a Střední škola Boskovice. Tradiční akce se mohli zúčastnit také zájemci z řad veřejnosti.

3.2.2010

Blanenský výrobce řezaček BG Maxima je v konkurzu

Blansko – Výrobce řezaček papíru BG Maxima Blansko je v konkurzu. Na návrh věřitelů jej ve středu nad firmou, kterou vlastní americká společnost BG Systems, prohlásil Krajský soud v Brně.

28.1.2010

Šoupátka z Kotvrdovic jistí turbínu v Gruzii

Blanensko /DISKUTUJTE/ - Firmy na Blanensku se začínají vzpamatovávat z vleklé hospodářské krize. Letos počítají s nárůstem zakázek.

11.1.2010

Jižní Morava: Nezaměstnanost prudce stoupá

Brno, Jižní Morava /AKTUALIZOVÁNO/ – Čtyři stovky lidí zakončily v Brně loňský rok nevesele. Na Úřadu práce.

10.12.2009

Kraj přispěje zemědělcům na automaty na mléko

Jižní Morava – Města a obce zaplní automaty na mléko. Radním Jihomoravského kraje se totiž zalíbil nápad chovatelů dobytka jak bojovat s nízkými výkupními cenami mléka. Na svém čtvrtečním zasedání tak schválili podporu tomuto zatím netradičnímu prodeji. První, kdo dostal na mléčný automat dotace je Zdeněk Plocek ze Zálesné Zhoře.

1.12.2009

Plyn o něco zlevní i na jižní Moravě

Jižní Morava – Dobrou zprávu připravila na konci roku pro odběratele zemního plynu společnost Jihomoravská plynárenská. V prvním čtvrtletí nadcházejícího roku cena plynu mírně poklesne.

14.11.2009

Obce z Malé Hané se více zazelenají

Velké Opatovice – Na nově upravená zelená prostranství se mohou těšit lidé žijící v obcích, které patří do mikroregionu Malá Haná. Návrh obnovy zeleně budou příští pondělí projednávat zástupci jednotlivých obcí, kteří společně vypracovali projekt na obnovu a regeneraci zeleně ve svých vesnicích. Na ten chtějí získat dotace z evropských fondů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení