VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

11.8.2009

Na Blanensku je bez práce už přes pět a půl tisíce lidí

Blansko - Více nezaměstnaných, ale méně volných pracovních míst. Taková je situace na Úřadu práce vBlansku.

11.8.2009

Blanensko: Lidé čekají na zlevněné zájezdy

Blanensko - Málo zákazníků přes zimu a na jaře, ale přeplněno přes léto. Takové zkušenosti hlásí cestovní kanceláře a agentury na Blanensku.

30.7.2009

Výroba masa a mléka klesla i na jihu Moravy

Jižní Morava - Statistici ve středu poukázali na pokračující pokles výroby masa a mléka. Nejvíc ubylo prasat. Výkupní ceny jsou nižší než náklady produkce. Zemědělci se bojí o živobytí.

29.7.2009

Sezóna pálení slivovice začala

Blanensko - Za litr padesátiprocentní slivovice zaplatí lidé na Blanensku v průměru okolo sto dvaceti korun. Když si donesou vlastní dřevo, dostanou i slevu.

25.7.2009

Kemp Suchý nabízí nové zázemí

Suchý - Pro turisty, kteří tráví dovolenou v rekreačním areálu u známého rybníka v obci Suchý, je od letošní sezóny připravená zcela nová budova. Ta nabízí lepší zázemí nejen v létě, ale bude sloužit turistům i v zimě. Před pár dny byla recepce s hygienickým zázemím zkolaudována.

25.7.2009

Zemědělci přijdou o třetinu obilí

Jižní Morava - Pěstitele letos potrápilo suché jaro a deštivé léto. Počasí zničilo úrodu. Navíc je trápí i nízké výkupní ceny, a proto zasévají rok od roku méně obilí.

4.6.2008

Adast spojil síly s další firmou

Adamov - Adast Adamov hledá, jak se dostat z katastrofálních ztrát. Začal spolupracovat s firmou KBA Grafitec. Pokud nastanou lepší časy, vedení se chystá přijmout nové lidi.

14.5.2008

Tylex Letovice propouští zaměstnance

Letovice - Další textilní firma na Blanensku propouští zaměstnance. Tradiční výrobce záclon a krajek provoz neukončuje.

20.3.2008

Chceme dělat i silnější mašiny

Blansko - Motocykl Blata 125 Motard/ Enduro vyjede v květnu do ulic.

13.2.2008

Jiří Fusek je podnikatelem kraje

Brno, Černá Hora - Jiří Fusek, předseda představenstva a majoritní vlastník Pivovaru Černá Hora se stal Podnikatelem roku 2007 Jihomoravského kraje. Diplom a trofej ve středu v Brně převzal z rukou hejtmana kraje Stanislava Juránka a zástupce společnosti Ernst & Young, která soutěž v kraji vyhlásila již potřetí.

29.1.2008

Rožmitálka počítá s proskleným café

Blansko - Rožmitálovu ulici vBlansku, kterou denně prochází spousta lidí, bude pravděpodobně zdobit prosklenný Café stánek. Záleží jen na podnikatelích, jestli využijí nabídku radních.

23.1.2008

Nejvýkonější větrná elektrárna je z Blanska

Pchery/Blansko - Na Kladensku poblíž vesnice Pchery začala v neděli montáž nejvýkonějších větrných elektráren u nás. Elektrárny byly vyrobeny v Blansku, a sice v podniku ČKD Blansko Wind.

8.1.2008

Pozemky prodají ve výběrovém řízení

Boskovice - Boskovičtí jsou opět o krůček blíže novému nákupnímu centru, které má vzniknout za tamní nemocnicí.

5.12.2007

Průmyslová zóna je ve finále

Boskovice - Stovky nových pracovních míst, zájem investorů, větší poptávka lidí po bydlení v Boskovicích – takový rozvoj města si vedení boskovické radnice slibovalo od průmyslové zóny.

16.10.2007

U Sebranic začne stavět Alps

SEBRANICE - Za rok bude u Sebranic stát nový výrobní závod. Zaměstná přes tisíc lidí.

21.9.2007

Blata hodlá smlouvu s Blanskem dodržet

BLANSKO - Blata se chystá rozšířit svou firmu. Na pozemcích v průmyslové zóně by mělo přibýt víc pracovních příležitostí ve třech nových halách.

14.9.2007

Blanenská

BLANSKO - ČKD Blansko Holding, a.s. uzavřelo kontrakty na dodávku dvou těžkých svislých soustruhů vcelkové hodnotě přes 225 mil. Kč.

6.9.2007

Hledají stovku zaměstnanců

BOSKOVICE - Do průmyslové zóny v Boskovicích se přes léto nastěhovala velká firma. Do nového závodu shání pracovníky.

8.8.2007

Kurz pomůže ženám najít práci

BLANSKO - Třiatřicetiletá Sylvie Škodová, která byla dosud bez práce, má nyní mnohem větší šanci na získání dobrého zaměstnání. Úspěšně totiž ukončila v Blansku první rekvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách podle nového zákona.

7.8.2007

Regionální produkty mají svůj katalog

BLANENSKO - Plísňový sýr Niva, med, sloupské pečivo, kozí sýr, černohorské pivo a limonády, dekorativní kameny a tvaroslovné pečivo.

1.8.2007

Z Krasu Boskovice odešli zaměstnanci

BOSKOVICE - Ztichly stroje, zhasla světla. Od včerejška se vKrasu Boskovice nepracuje. Většina zaměstananců totiž dala kposlednímu červenci výpověď.

9.7.2007

Kras: lidé mzdy stále nemají

BOSKOVICE - Neteče, ale aspoň kape. V takové situaci jsou nyní zaměstnanci Krasu Boskovice. Firma jim dluží mzdy za několik měsíců, ale v posledních týdnech menší částky dostávají.

20.6.2007

Lexmark ruší výrobu i práci lidem

BLANSKO - Výpověď nebo jiná práce? Toto zvažují zaměstnanci Metry Blansko, kteří pracují vzávodu pro speciální projekty. Firma Lexmark, pro kterou výrábí kazety do tiskáren, totiž chce mít své prostory vAmerice. Ruší tedy výrobu.

19.6.2007

Jeho prací je vozit lidi do práce

VYSOČANY - Každé ráno v půl páté už stojí u svého autobusu. Zkontroluje stav vozidla a je připraven odvézt pár desítek lidí do zaměstnání.

11.6.2007

Oslavili sto osmdesát let sklárny

ÚSOBRNO - Deset generací sklářů pracovalo pro sklárny v Úsobrně od doby, kdy je hraběcí rodina Strachwitzů roku 1827 v obci založila.

8.6.2007

Kras: zaměstnanci dostali zálohy

BOSKOVICE - třítisícové zálohy, které jim v pondělí slíbil ředitel, dostali včera zaměstnanci Krasu Boskovice. Ředitel bude vyhodnocovat další budoucnost firmy.

5.6.2007

Kras: zaměstnanci stále bez peněz

BOSKOVICE - Ani když zaměstnanci Krasu Boskovice pohrozili vedení firmy ultimátem, nepomohlo to. Lidé svoje mzdy stále nemají. Naposledy viděli výplaty za únor. Do včerejška dávali zaměstnanci vedení firmy poslední šanci na výplatu dlužných mezd, které měli slíbené jednatřicátého května.

1.6.2007

Po rekvalifikaci našli práci

BLANENSKO - Vyjít vstříc nezaměstnaným i zaměstnavatelům na Blanensku se rozhodli ve Vzdělávacím institutu v Blansku. Spolu s blanenským úřadem práce a Metrou Blansko tak zpracovali projekt zaměřený na komplexní odbornou přípravu obsluhy NC a CNC strojů, na který sehnali potřebných 2,7 milionu korun z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu.

31.5.2007

O "výškáč" je zájem

BLANSKO - Zvýšený zájem o dlouho nechtěnou výškovou budovu v centru Blanska zapříčinil, že se stavba znovu objeví v nabídce. Už potřetí. Na zveřejněnou nabídku reagovaly prve čtyři firmy.

19.4.2007

Do průmyslové zóny se stěhuje další firma

BOSKOVICE - V Boskovicích v nejbližší době přibude pracovních příležitostí. Do tamní průmyslové zóny se totiž z Blanska a Letovic v létě přestěhuje společnost Itab Shop Concept CZ, která tam rozšíří výrobu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies