VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

9.7.2007

Kras: lidé mzdy stále nemají

BOSKOVICE - Neteče, ale aspoň kape. V takové situaci jsou nyní zaměstnanci Krasu Boskovice. Firma jim dluží mzdy za několik měsíců, ale v posledních týdnech menší částky dostávají.

20.6.2007

Lexmark ruší výrobu i práci lidem

BLANSKO - Výpověď nebo jiná práce? Toto zvažují zaměstnanci Metry Blansko, kteří pracují vzávodu pro speciální projekty. Firma Lexmark, pro kterou výrábí kazety do tiskáren, totiž chce mít své prostory vAmerice. Ruší tedy výrobu.

19.6.2007

Jeho prací je vozit lidi do práce

VYSOČANY - Každé ráno v půl páté už stojí u svého autobusu. Zkontroluje stav vozidla a je připraven odvézt pár desítek lidí do zaměstnání.

11.6.2007

Oslavili sto osmdesát let sklárny

ÚSOBRNO - Deset generací sklářů pracovalo pro sklárny v Úsobrně od doby, kdy je hraběcí rodina Strachwitzů roku 1827 v obci založila.

8.6.2007

Kras: zaměstnanci dostali zálohy

BOSKOVICE - třítisícové zálohy, které jim v pondělí slíbil ředitel, dostali včera zaměstnanci Krasu Boskovice. Ředitel bude vyhodnocovat další budoucnost firmy.

5.6.2007

Kras: zaměstnanci stále bez peněz

BOSKOVICE - Ani když zaměstnanci Krasu Boskovice pohrozili vedení firmy ultimátem, nepomohlo to. Lidé svoje mzdy stále nemají. Naposledy viděli výplaty za únor. Do včerejška dávali zaměstnanci vedení firmy poslední šanci na výplatu dlužných mezd, které měli slíbené jednatřicátého května.

1.6.2007

Po rekvalifikaci našli práci

BLANENSKO - Vyjít vstříc nezaměstnaným i zaměstnavatelům na Blanensku se rozhodli ve Vzdělávacím institutu v Blansku. Spolu s blanenským úřadem práce a Metrou Blansko tak zpracovali projekt zaměřený na komplexní odbornou přípravu obsluhy NC a CNC strojů, na který sehnali potřebných 2,7 milionu korun z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu.

31.5.2007

O "výškáč" je zájem

BLANSKO - Zvýšený zájem o dlouho nechtěnou výškovou budovu v centru Blanska zapříčinil, že se stavba znovu objeví v nabídce. Už potřetí. Na zveřejněnou nabídku reagovaly prve čtyři firmy.

19.4.2007

Do průmyslové zóny se stěhuje další firma

BOSKOVICE - V Boskovicích v nejbližší době přibude pracovních příležitostí. Do tamní průmyslové zóny se totiž z Blanska a Letovic v létě přestěhuje společnost Itab Shop Concept CZ, která tam rozšíří výrobu.

14.4.2007

Firma Blata získala ocenění za design

BLANSKO - Firma Blata, která v Blansku vyrábí motocykly, minibiky, čtyřkolky a motorové koloběžky, obdržela ve čtvrtek v designéské soutěži v Praze cenu Vynikající výrobek roku 2007. Ocenění firma získala za motocykl Blata 125.

13.4.2007

Letovičtí: V zóně je místo. Hledáme nové investory!

LETOVICE - Deset volných hektarů, ale málo zájemců. V letovické průmyslové zóně vyrostla zatím jen jedna nová hala. Na další zájemce za strany podniků Letovičtí zatím čekají.

11.4.2007

Vedení Krasu: Problémy řešíme, situace se lepší

BOSKOVICE - Většina z necelých čtyř stovek zaměstnanců Krasu Boskovice stále čeká na své mzdy za únor. Na konci března je obdržely pouze samoživitelky a jeden z manželského páru, pokud v továrně pracují oba manželé.

10.4.2007

Z Krasu odcházejí zaměstnanci

BOSKOVICE - Krize v Krasu Boskovice pokračuje. Dnes se v prostorách tradičního výrobce oděvů koná setkání všech zaměstnanců s managamentem firmy. Vedení společnosti má vysvětlit pracovníkům, kdy jim vyplatí dlužné mzdy a jakým směrem se bude firma ubírat v příštích týdnech a měsících.

30.3.2007

Blansko hlásí: v zóně už je obsazeno

BLANSKO - Poslední dvě volná místa blanenské průmyslové zóny už mají své nové majitele. Blanenští zastupitelé totiž schválili prodej těchto pozemků firmám, které zde v budoucnu chtějí stavět.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies