Druhé místo za Lukášem Zvolánkem mu stačilo k postupu do čela celkového pořadí. „Závod eliťáků měl svoji zápletku v boji o stříbro. Dlouho, opravdu dlouho to vypadalo, že Aleš Zatloukal bude letos prvním mužem, který na Vrchovině dosáhne podruhé na vítězství. Proti byl Lukáš Zvolánek, který si lépe rozvrhl síly a do cíle dojel s náskokem více jak minutu. Bronz díky soustavnému zrychlování v průběhu závodu získal letošní mistr republiky v MTB čtyřiadvacetihodinovce Martin Hovanec, kterého od stříbrné pozice Aleše Zatloukala dělily v cíli pouhé tři vteřiny,“ komentoval závod ředitel seriálu Poháru Drahanské vrchoviny Petr Koudelka. Závodní okruh dlouhý 3 300 metrů absolvovali muži sedmkrát.

V hlavní kategorii žen byly na startu jen tři jezdkyně. Celkem bezpečně zvítězila Šárka Chmurová z Ostravy před Martinou Macháčovou z Rýmařova a Pavlínou Maráčkovou z Ludgeřovic.

Ilustrační foto ze zápasu fotbalistů Boskovic (modré dresy).
Fotbalovou sezonu zahájilo derby. Blansko vyhrálo v Boskovicích

Šestý závod seriálu se pojede 11. srpna v Bukové.

Pohár Drahanské vrchoviny – Žďárná (5. závod)
Výsledky – muži, elite: 1. Lukáš Zvolánek (Stanoviště, EB team) 1:05:49, 2. Aleš Zatloukal (Vícov, Kola Koblížek) -1:13 min., 3. Martin Hovanec (Brno, Exposped) -1:16, 4. Petr Šich (Velké Opatovice, Moravec Team) -2:52, 5. Pavel Vančuřík (Brno, SportovniDum.cz) -3:29, 6. Lukáš Gregor (Křtiny, Moravec Team) -4:58 atd. Celkově: 1. Aleš Zatloukal 271, 2. Jiří Ošťádal (Brno, Enjoy riding team) 265, 3. Petr Šich Petr 159, 4. Lukáš Zvolánek Lukáš 155, 5. Martin Hovanec 137 atd.
Ženy – celkové pořadí: 1. Kristina Koscová (Otinoves, TS Bohemia KR) 140, 2- Palína Maráčková Pavlína 125, 3. Šárka Chmurová (Ostrava, Max Cursor) a Denisa Knapková (Hrachovec, Bike Pro Racing Team) 75 atd.