Svoboda vyhrál "svoji" Hraběnku

Petrovice – Poslední šestý běh ze Sloupu do Petrovic ukončil úspěšný ročník Hraběnka Cupu. Vyhrál ředitel závodů Leoš Svoboda. „Čekal jsem, že to bude horší, nakonec i čas byl slušný," uvedl v cíli Svoboda.

19.9.2012

Běžecký seriál Hraběnka Cup skončil šestým závodem ze Sloupu do Petrovic.Foto: DENÍK/Hynek Skoták

Na trať se od hotelu Broušek ve Sloupě vydalo dvaašedesát běžců. Vedoucí skupinka se roztrhala v posledním kopci před Petrovicemi. Zůstali dva nejrychlejší. Svoboda a v současnosti jeden z nejlepších běžců na Blanensku Jan Kohut. Ten Svobodu nechal odtáhnout závod a před cílem zaútočil a vyhrál. Nakonec ani neprokázal moc úcty pořadatelům, když se nedostavil na vyhlášení výsledků.

Kohut cílovou čáru přes čtyři kilometry dlouhého závodu protnul v čase 15:52, Svoboda byl jen o dvě sekundy pomalejší.

V ženách zvítězila skalická Milada Barešová před benešovskou Adélou Šafářovou. Čtrnáctiletá sportovkyně za sebou nechala i většinu mužů a na stupních vítězů sklidila obdiv od Barešové i třetí Komárkové.

„Mně se dnes běželo nádherně. Porazil jsem po dvou letech velkého soupeře Milana Daňka. Ale ten hlavní bojuje každý sám se sebou,"usmíval se v cíli náměstek hejtmana jihomoravského kraje Stanislav Juránek.

Svoboda druhým místem potvrdil celkové vítězství v třináctém ročníku Hraběnka Cupu. V ženách zvítězila Milada Barešová před Zdeňkou Komárkovou. Třetí v mužích byl ředitel Okresní běžecké ligy Jiří Vrtíka. „Bylo to těžké, docela jsem si hrábnul, ale výsledek se dostavil. Nakonec jsem celkově třetí o dva body," radoval se po vyhlášení výsledků.

Do seriálu letos zasáhla necelá stovka závodníků. Drtivá většina běžela dva a více závodů. „Ta účast je stabilní, padesát a ž sedmdesát lidí. Na tyhle tratě a podmínky, v jakých to děláme, je to akorát," myslí si Svoboda. Ten doufá, že další ročník nezkomplikuje silniční zákon, jenž motá hlavu kvůli komplikovaným podmínkám pořadatelům nejrůznějších menších závodů.

Všechny závody Hraběnka Cupu jsou tradičně i součástí Okresní běžecké ligy. V šestadvaceti­dílném seriálu jich zbývá posledních osm. Nejbližší je středeční Podzimní desítka na dráze, po ní pak v sobotu 7. října Kunštátská desítka.

Hraběnka Cup 2012 – 13. ročník 6. závod

Sloup – Petrovice

Kohut Jan, M 1, Newline TEAM, 15:52, 2. Svoboda Leoš, M 2, Osten Blansko, 15:54,Dolák Hynek, MV1, Blansko, 16:16 73 73,Konečný Petr, J, AC Okrouhlá, 16:23…Barešová Milada, Ž, Bambas Skalice, 17:41…

Autor: Hynek Skoták

19.9.2012 VSTUP DO DISKUSE

Z vraždy ve vlaku viní kriminalisté 39letého střelce. Je ve vazbě

Deník - Naši prvňáci

První školní tablo: představíme prvňáčky ze ZŠ Sloup

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy

Praha – Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše.

Bydlení podle znamení zvěrokruhu: Jak si žijí vodní a vzdušná znamení

Nic na světě nepoví o člověku tolik, jako jeho byt. Hned při vstupu do předsíně bezchybně odlišíte pedanta od bohéma. Každý člověk má svůj vkus, každé astrologické znamení své priority.

Starostové si polepší, někteří i o více než deset tisíc

Blanensko, Vyškovsko – Se zvědavostí nahlédnou v polovině února starostové a uvolnění místostarostové do svých výplatních pásek. Díky stoupající průměrné mzdě a také pozměněnému systému odměňování si totiž od ledna platově polepší.

Po srážce dvou aut letěl pro zraněného vrtulník

Kotvrdovice - K nehodě dvou osobních aut vyjížděli v neděli krátce před šestou hodinou večerní hasiči do Kotvrdovic. „Na místě byli jako první dobrovolní hasiči z Jedovnic. Jednalo se o nehodu dvou aut, kdy jedna osoba zůstala zakliněná v autě. Zajistili jsme místo proti požárů. Před příjezdem záchranné služby jsme poskytly první pomoc. Po jejich příjezdu záchráné služby jsme se pustili do vyprošťování osoby z havarovaného auta pomocí páteřní desky," informoval mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák.