VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ostatní sporty

26.6.2015

Rekordní Moravský ultramaraton začíná. Protne Blanensko, Boskovicko a Tišnovsko

Blanensko – Běžecký etapový závod známý pod zkratkou MUM zahrnuje sedm maratonů v sedmi po sobě následujících dnech. Je to nejdelší a nejtěžší běžecký etapový závod pořádaný na území České republiky. V neděli odstartuje z Lomnice u Tišnova, jednotlivé etapy tradičně protnou Blanensko, Boskovicko i Tišnovsko. „V posledním závodě jsem měl velké křeče, uvidíme, jak to půjde," říká před startem MUMu jeho pravidelný vítěz Daniel Orálek.

25.6.2015

Baseballisté Olympie Blansko v poháru senzačně vyřadili extraligovou Olomouc

Blansko – Baseballisté Olympie Blansko ve středu vyřadili z poháru extraligovou Olomouc a postoupili mezi nejlepší osmičku týmů. „Hosté přijeli s kompletní pálkařskou sestavou, ale chyběli jim dva nejlepší nadhazovači. My jsme od začátku vedli, oni celý zápas dotahovali," popsal trenér Olympie Ivo Kučera. V sedmé směně sice Olomouc srovnala na 10:10, ale v dohrávce domácí přidali další tři body a radovali se z výhry 13:10. Do zápasu se zapojil i Štěpán Havlíček, který má dlouhodobé problémy s ramenem a čeká ho operace. „Podržel nás, odházel tři směny. Pochválil bych i další dva nadhazovače Konvalinku s Kostkou, na pálce pak Němce, Koláře nebo Šustála," doplnil Kučera. Blansko se v dalším zápase potká s Technikou nebo s Třebíčí. Termín 15. srpna se možná bude ještě měnit. Koliduje s prvními zápasy play-off Českomoravské ligy.

24.6.2015

Těžké tratě sedly nejvíc mistru světa Kolářovi. Vyhrál suverénně

Blansko /FOTOGALERIE/ – Náročné sekce postavili pořadatelé blanenského závodu mistrovství republiky v biketrialu. Obtížnost zvýšil ještě déšť. V roli organizátora i hlavní hvězdy závodu byl úřadující mistr světa, blanenský Václav Kolář. A roli favorita potvrdil, zvítězil s obrovským náskokem. Na všech osmi sekcích udělal ve dvou kolech jediný trestný bod.

22.6.2015

Martin Kubík je nadějným jachtařem. Jde ve šlépějích svého otce

Blansko, Jedovnice – Drobný dvanáctiletý klučina není na lodi z dálky skoro vidět. Na závodech se ale neztratí. Martin Kubík nebojácně brázdí vody českých přehrad a rybníků už od svých devíti let. V loňském roce zabodoval v krajských závodech a letos poprvé zkusí získat nějakou medaili v republikovém klání. „Jednou bych chtěl mistrovství republiky vyhrát. Ale až budu trochu starší," svěřuje se nadějný sportovec.

16.6.2015

Kanaďan Van De Keere: Bylo zábavné poznávat blanenskou baseballovou rodinu

Blansko – Díky programu Envoy se v Blansku objevil i letos baseballový kouč ze zámoří. Týden tentokrát strávil v blanenském baseballovém areálu Strawberry Field Devery Van De Keere. Říct o tomto rodilém Kanaďanovi, že je v Evropě jako doma, by nebylo přesné, on v Evropě doma je. Aspoň posledních pět let, co dělá trenéra rakouské mládežnické reprezentace a žije střídavě v Rakousku a ve Švýcarsku.

11.6.2015

Ondřej Španěl: Letos se nám daří scházet, zatím nám to funguje

Lhota u Lysic /ROZHOVOR/ – Vloni po postupu do nejvyšší okresní soutěže v malé kopané 1. Italcars ligy skončil tým LPP Lhota u Lysic třetí se ztrátou patnácti bodů na první Kvasar. Letos zatím dělá všechno pro to, aby získal titul. Jarní část, ze které zbývá poslední kolo, vyhrál a porazil i největší konkurenty na jejich hřištích. V Černé Hoře zvítězila Lhota u Lysic 7:1, s boskovickým Sadrosem 3:1. Orla Boskovice rozstřílela doma 13:7. Jedinou ztrátu utrpěl vedoucí tým překvapivě na hřišti zatím nejhoršího týmu, Adamova, kde remizoval 2:2. Po deseti kolech vede Lhota o čtyři body před Kvasarem Černá Hora a už o sedm bodů před třetím Sadrosem. Ondřej Španěl patří k oporám týmu, v tabulce střelců je spolu s Martinem Fagulcem se šestadvaceti góly druhý za Ondřejem Paděrou. „Doufám, že náskok udržíme i na podzim," přeje si Španěl.

8.6.2015

Moravský ultramaraton se blíží. Podruhé odstartuje i Blanenská etapa

Blansko – Starosta města Blanska v úterý 30. června před halou ASK na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka podruhé odstartuje Blanenskou etapu 23. ročníku závodu Moravský ultramaraton. Běžce pošle na 43 kilometrů dlouhou kopcovitou trať s cílem v Lomnici u Tišnova.

8.6.2015

Blanenský baseballista bez předloktí: Hraji jako ostatní

Blansko – Rána jako z děla, míček letí přes půlku hřiště. Mladý baseballista s třináctkou na dresu odhazuje pálku a rychle běží na první metu. Osmnáctiletý David Farkaš získává pro svůj tým další body. Na první pohled se hubený chlapec od svých spoluhráčů výrazně neliší. Neznalý divák by si nevšiml, že mu chybí předloktí levé ruky. Přesto hraje baseball stejně dobře jako ostatní.

28.5.2015

Šamalíkova míle v neděli zakončí běžecký květen

Ostrov u Macochy – Květen je nabitý běžeckými závody, zakončí ho v neděli Šamalíkova míle v Ostrově u Macochy, která letos mění všechny tratě. Nepoběží se směrem k Macoše, ale na druhé straně údolí na Lipovec a Senetářov.

27.5.2015

Biketrialista Kolář je mistr Evropy, Kakáč získal stříbro

Březová u Sokolova, Blansko – Zlato a stříbro. Blanenští biketrialisté ovládli o víkendu závod mistrovství Evropy v kategorii elite. Mistr světa Václav Kolář obhájil loňský titul evropského šampiona. Jeho parťák z blanenského oddílu Martin Kakáč si při premiérovém startu mezi elitou dojel pro stříbrnou medaili.

27.5.2015

Plavci ASK Blansko přivezli z Lesné osm zlatých. Kučera sedm

Brno, Blansko /FOTOGALERIE/ – Famózní vystoupení má za sebou jedenáctka plavců z oddílu ASK Blansko. Na krajském přeboru se na pětadvacítce v brněnské Lesné představili ve výtečné formě. Sbírali medaile a překonávali osobní rekordy.

24.5.2015

Gruntorád: Lepší je běžet než se vozit autem

Blanensko /ROZHOVOR/ – Sedm set kilometrů napříč republikou. Za dvacet čtyři dní. Jiří Gruntorád běží za svým bratrem. V projektu Poslední kousek výrobce čokolád Milka. Na cestě se kromě sebe spoléhá i na pomoc lidí, kteří mu mohou nabídnout nocleh, občerstvení nebo ho kus cesty svézt. 28. května se potká v Hodoníně s parťačkou triatlonistkou Veronikou Otrubovou. Ta vybíhá z Košic. Osmnáctý den se český Forrest Gump s doprovodným týmem dostal i na Blanensko. V pátek už měl přitom za sebou přes čtyři sta kilometrů.

22.5.2015

Atleti z AK Blansko zažili medailový víkend

Blansko – Minulý víkend nepatřil jen hokejovému šampionátu. Výrazně do sportovní oblasti promluvila královna atletika, a to nejen začátkem seriálu Golden League. Na závodech ve Vyškově a v Břeclavi zažili medailové žně mladí atleti z klubu AK Blansko Dvorská, kteří přispěli body spřátelenému klubu AHA Vyškov.

21.5.2015

Jihomoravští atleti se zahřívají. Vrchol pro ně bude světový šampionát v Pekingu

Jižní Morava – Konec zdlouhavé tréninkové dřiny, sezona startuje. Atletům začal seriál závodů, který vyvrcholí na konci srpna světovým šampionátem v Pekingu. První ostré zkoušky za sebou mají i jihomoravští závodníci. Nejvíc byl zatím vidět oštěpař Vítězslav Veselý, který hodem 
83,67 metru skončil na mítinku prestižní Diamantové ligy v Dauhá třetí.

20.5.2015

Na první místo ve Vltava runu chyběly Kohutovu týmu čtyři minuty

Blansko – Blanenský běžec Jan Kohut postavil na největší štafetový závod v republice Vltava run elitní tým. Skončil druhý, o pouhé čtyři minuty za vítězi. Na jednom úseku přitom nabral podivnou osmiminutovou ztrátu, která ho stála celkové prvenství.

12.5.2015

Hraběnka Cup: Doufám, že dnes nikdo nepojede do Sloupu

Petrovice – V úterý odstartuje seriál běhů do vrchu Hraběnka Cup. 16. ročník přináší změny tratí, které už byly nevyhnutelné. Závody totiž začínaly jako trénink pro několik lyžařů, postupně vyrostly na běžci oblíbený podnik,
a protože se běhalo po silnicích, situace byla stále nebezpečnější. Dlouhý had běžců se prolínal s houstnoucím provozem, a tak se pořadatelé rozhodli přenést závody ze silnice do přírody.

11.5.2015

Vašíček sbírá ocenění v boccie. Touží probojovat se na paralympiádu

Blansko – Handicapovaný sportovec Kamil Vašíček z Blanska má za sebou další úspěchy v boccie. Na nedávném Evropském poháru v boccie ve Španělsku v kategorii BC3 obsadil šesté místo, když po vyrovnaném boji o semifinále prohrál s evropskou špičkou Řekem Grigorisem Polychronidisem. To jej posunulo o pár příček výše v celkovém světovém žebříčku, na základě kterého se bude rozhodovat o tom, kdo pojede na paralympiádu v Rio de Janeiru 2016. V soutěži párů Vašíček v kategorii BC3 dokonce vybojoval stříbrnou medaili.

6.5.2015

Vrtílka: Nejstarší závod v Černé 
Hoře se zase vrací do termínovky

Blanensko /ROZHOVOR/ – Květen je v běžecké sezoně na Blanensku jeden ze dvou nejnabitějších měsíců. Běží se šest závodů. První máj patřil Boskovickým běhům, 8. května odstartuje nejstarší běh v Černé Hoře a hned v úterý začíná jarní část seriálu Hraběnka Cup. Poslední květnový den se ještě běží další ročník Šamalíkovy míle v Ostrově u Macochy. „Běžců je podobně jako vloni, ale pořád nás trápí menší účast v mládežnických kategoriích," říká v rozhovoru v rozjeté sezoně ředitel Okresní běžecké ligy Jiří Vrtílka.

4.5.2015

Boskovické běhy: Čípa předběhl Kohuta v posledním kopci a vyhrál

Boskovice – Boskovické běhy opět obsadily prvomájové Boskovice. Počasí tentokrát trochu zamíchalo s účastí, která byla nižší než vloni, ale na hlavní závod už panovalo ideální běžecké klima. Běh za sedmizubým hřebenem vyhrál Jiří Čípa z Bystrého, který v kopcovité trati předběhl blanenského Jana Kohuta.

1.5.2015

Pivoda po sezoně: Velkou radost mám z výsledků žáků a dorostenců

Blansko /ROZHOVOR/ – Prezident FBK Atlas Blansko Martin Pivoda hodnotí skončenou florbalovou sezonu. Dva mužské týmy se potkaly v Jihomoravském přeboru mužů, áčko skončilo čtvrté, béčko šesté. Radost mu udělaly mládežnické týmy, které překvapily dobrými výkony i konečným umístěním v jihomoravských soutěžích. „Příští rok bych chtěl mít i elévy," plánuje Pivoda, který v Atlasu vede i mladší žáky.

29.4.2015

Blanenské kuželkářky: Po začátku je pro nás čtvrté místo úspěch

Blansko – Kuželkářky Blanska skončily sezonu v nejvyšší soutěži na čtvrtém místě. Pro tým, který v minulých letech usiloval o titul, to může být mírným zklamáním, ale s ohledem na to, že ještě v zimě hrozil po nepodařeném podzimu i sestup, je to vynikající úspěch. Třetí místo navíc uniklo Blansku nejtěsnějším možným způsobem, chybělo půl bodu.

15.4.2015

Funkce hráčů ve svých klubech: správce hřiště, ředitel i novinář

Jižní Morava – V nižších soutěžích jde o běžnou věc. Hráč odtrénuje a mění se v kouče, jenž v klubu vede své následovníky. Ve sportovních oddílech, hrajících nejvyšší soutěže, jde však o výjimku. I tak se na jižní Moravě takoví najdou. Několik sportovců je svému zaměstnavateli prospěšných i jindy než jen při zápasech. „Svou práci jsem miloval. S hřištěm jsem se doslova mazlil," vzpomíná baseballista brněnských Draků Martin Schneider na dobu, kdy se staral o úpravu hrací plochy, úřadoval v kanceláři a pomáhal i trénovat mládež.

8.4.2015

Začala malá kopaná. Přidaly se i ženy a reprezentace

Blanensko – Na Blanensku začaly soutěže v malé kopané. Týmy za sebou mají první kolo i pohárová utkání. Novinkou je letos ženská soutěž, naopak pro žákovskou ligu nebyl dostatečný počet zájemců.

2.4.2015

Masaryk run už je letos po vzoru Blanenské desítky i pro koloběžky a brusle

Blansko /ROZHOVOR/ – Tomáš Mokrý z Blanska je ředitelem Blanenské desítky i brněnského Masaryk runu. V těchto dnech potvrdil termín pro blanenský závod, na který musel čekat, až bude jasno o harmonogramu oprav komunikací. Desítka se poběží až 12. září, už příští týden odstartuje Mokrý druhý ročník Masaryk runu na brněnském automotodromu pro dvě tisícovky účastníků. Oba závody mají společné kromě pořadatelského týmu i to, že jsou pro běžce, inlajnisty i koloběžkáře. „Tento model se nám osvědčil vloni při premiéře Blanenské desítky, ve větším jsme ho připravili i pro Masaryk run," vysvětluje Mokrý. Do pátku mají zájemci poslední možnost k online registraci.

30.3.2015

Zemřel nestor atletiky Jan Kužel. Na závody přivedl světového rekordmana Daňka

Spešov – Letos v lednu získal v boskovickém Zámeckém skleníku ocenění od zástupců České unie sportu. Jako osobnost sportu na Blanensku. Nedávno v Praze ještě z čestné lóže sledoval halové mistrovství Evropy v atletice. Na památku se vyfotil s legendami atletiky Helenou Fibingerovou a Jarmilou Kratochvílovou. Víc už bývalý atlet, rozhodčí, funkcionář a dopisovatel Blanenského deníku Rovnost Jan Kužel ze Spešova nestihl. V neděli 15. března náhle zemřel.

27.3.2015

Česká reprezentace na MS v malém fotbalu vypadla s Brazílií

Chicago, Brno – Brazilští míčoví kouzelníci zastavili pouť české reprezentace ve čtvrtfinále mistrovství světa v malém fotbalu. Zvítězili 7:3. „Věřili jsme v boj o medaili, ale i účast ve čtvrtfinále považujeme za dobrou prezentaci české malé kopané. Základní skupinu jsme neměli lehkou," hlásil přímo z USA gólman národního týmu Petr Víšek.

24.3.2015

Remízu se Salvadorem zajistil dvěma góly v závěru Paděra

Ontario, Brno – Dvě minuty před koncem zápasu uskočil Salvador na rozdíl dvou branek a šance české reprezentace na bod v úvodním utkání mistrovství světa v malém fotbalu se blížily nule. Jenže pak zaúřadoval útočník Ondřej Paděra a jeho dva góly zařídily ve skupině A remízu 5:5.

18.3.2015

Hrdlička se Staňkem zničili konkurenci, vedou mistrovství republiky

Svitávka – Bez prohry prošli druhým kolem Mistrovství České republiky do 23 let kolisté Svitávky Jiří Hrdlička mladší a Roman Staněk. „Po dvou kolech máme plný počet bodů a přibližujeme se možnosti reprezentovat republiku na podzimním Evropském poháru do 23 let," okomentoval úspěch Hrdlička.

8.3.2015

Hrdlička s Loskotem porazili dvojici z Favoritu a vyhráli Český pohár

Svitávka - Kolisté Svitávky Jiří Hrdlička s Pavlem Loskotem dosáhli o víkendu vynikajícího úspěchu. Ve finálovém turnaji Českého poháru v Želechovicích nad Dřevnicí porazili nejlepší českou dvojici Skoták-Šmíd z Favoritu Brno i všechny ostatní soupeře a celkově vyhráli. Připsali si tak důležité nominační body pro kvalifikaci na mistrovství světa.

6.3.2015

Sportovní hit víkendu? Finiš krajského hokeje a ligový ping pong

Blanensko – Kdo půjde do play-off krajské hokejové ligy z prvního místa? Vyhnou se stolní tenisté Blanska ve druhé lize baráži? Předvedou boskovičtí fotbalisté v přípravě proti divizní Bystřici stejnou kanonádu jako se Svratkou Brno? Víkend na Blanensku láká na řadu napínavých sportovních duelů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení