VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LETOVICE

Nájemce Isarna v Letovicích? Možná nový spolek

Letovice – Znovu vzkřísit keltský skanzen Isarno v Letovicích, který byl několik let mimo provoz a chátral. A přilákat do něj opět davy turistů. To byla vize sdružení Keltoi, které má atrakci od města v pronájmu již dva roky. Podle letovické radnice a dalších lidí, kterým osud Isarna leží na srdci, je ale činnost těchto nadšenců keltské historie mizivá.

OBRAZEM: Děti si v Letovicích vyzkoušely, jak zachránit člověka

Letovice – Den záchrany života. To je název akce pro děti, která se v pátek konala v Letovicích.

Rybáři se obrátí na ombudsmana. Na ministerstvu kvůli zákazu bivakování neuspěli

Letovice – Neúspěch je neodradil, svých práv se chtějí dovolávat ještě výš. Rybáři, kteří nesouhlasí se zákazem bivakování na přehradě Křetínka u Letovic, nedávno sepsali petici. Zhruba dvě stě podpisů ale vedení Letovic a okolních obcí, které vyhlášku přijaly, nepřesvědčilo.

Opatovický starosta Bělehrádek po 21 letech končí. Nesouhlasil s investicemi

Velké Opatovice – Dva roky. Tak dlouho měl po loňských komunálních volbách zůstat starostou Velkých Opatovic Jiří Bělehrádek (KDU-ČSL). Poté jej v čele radnice měla vystřídat neuvolněná místostarostka Kateřina Gerbrichová (Město lidem). Tak zněla dohoda mezi koaličními stranami. Nyní je ale všechno jinak.

V Letovicích vznikne nová obchodní zóna. O většině prodejců se ještě jedná

Letovice – Nakupovat nejrůznější zboží v nových obchodech budou v závěru roku Letovičtí. V obchodní zóně, která vyroste u tamního Penny Marketu.

OBRAZEM: Letovičtí odstartovali týden mobility. Během v zámeckém parku

Letovice – Dopravněbezpeč­nostní akce, drakiáda, cyklovýlet, vycházka nebo orientační závod. Letovičtí se připojili k Evropskému týdnu mobility. Jeho slogan je Vyber. Změň. Zkombinuj. Na každý den město ve spolupráci s různými organizacemi připravilo zajímavé akce, které mají lidem ukázat rychlejší, efektivnější a bezpečnější způsob cestování. Program začal ve středu odpoledne během v zámeckém parku pro děti z letovických mateřských a základních škol.

Evropský týden mobility v Letovicích: běhání v parku, uzavřené náměstí pro auta

Letovice – Vyber. Změň. Zkombinuj. Takový je slogan letošního Evropského týdne mobility, který vypukne ve středu šestnáctého září v Letovicích. Na každý den město ve spolupráci s různými organizacemi připravilo zajímavé akce, které mají lidem ukázat rychlejší, efektivnější a bezpečnější způsob cestování.

Kvůli opravě České ulice v Letovicích rozkopou i náměstí

Letovice – Oprava České ulice v Letovicích přináší stále nové komplikace. Už dvakrát tam bylo potřeba zastavit práce, předělat projekt a nyní se kvůli ní bude kopat i na části Masarykova náměstí. Problémem je opět kanalizace.

OBRAZEM: Na břehu Křetínky se v Orlím hnízdě sešly stovky trampů

Vranová – Na břehu přehrady Křetínka pod obcí Vranová se v kempu Orlí hnízdo sešly o víkendu stovky trampů z celé České republiky a Slovenska. Při 22. československém potlachu trampů. Při večerním programu nechybělo slavnostní zapálení hranice, předávání ocenění a poslech trampských písní.

Na Českou ulici v Letovicích se znovu vrátili dělníci

Letovice – Na Českou ulici v Letovicích se po druhém zastavení prací v minulém týdnu opět vrátil stavební ruch. Dělníci nemohli minulý týden ve stavbě pokračovat, protože Svazek vodovodů a kanalizací okresu Blansko požadoval jiné potrubí, než dodala stavební firma Metrostav, která silnici opravuje. „Projektant ani my jako dodavatel jsme tyto požadavky neznali," tvrdí mluvčí Metrostavu František Polák.

Práce na opravě České ulice v Letovicích opět stojí

Letovice – Česká ulice v Letovicích je pro stavaře zřejmě zakletá. Před dvěma týdny začali dělníci po zhruba měsíční pauze na její opravě znovu pracovat, minulý týden ale práce zase stála. A v blízké době se to nejspíš nezmění.

Letovice chystají plán rozvoje. Mohou se k němu vyjádřit i obyvatelé

Letovice – Vedení Letovic chystá strategický plán rozvoje města. Chce rozvrhnout investice města do příštích let. Letovičtí mají nyní možnost vyplnit na toto téma dotazník na webových stránkách nebo i v tištěné podobě.

OBRAZEM: Na Křetínce se utkali závodníci v dračích lodích, bavily se i děti

Letovice – Opět po roce rozčeřily hladinu přehrady Křetínka u Letovic závody dračích lodí. Křetínka Cup se tam uskutečnil už pošesté. Soutěžící se v lodích s dračí hlavou na přídi a s ocasem na zádi utkali v závodech na dvě stě metrů a na jeden tisíc metrů s otáčkami. Součástí doprovodného programu byla i ukázka letecké akrobacie nad přehradou.

Na Českou ulici v Letovicích znovu nastoupili dělníci

Letovice – Na Českou ulici v Letovicích se po měsíční pauze vrátili stroje a dělníci. Po nutných změnách v projektu kvůli jinak uloženým plynovodům a vodovodům dělníci nyní pokračují v opravě úseku krajské silnice od výjezdu z náměstí k rekonstruovanému silničnímu mostu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies