VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LETOVICE

Letovice: kdo dá do běžné popelnice trávu a listí, tomu ji nevyvezou

Letovice – Letovičtí se vydali na téměř revoluční cestu v třídění odpadů na Blanensku. Pokud někdo bude házet bioodpad do klasické popelnice, popeláři mu ji nevyvezou. V plánu je i méně častý svoz komunálního odpadu.

OBRAZEM: Letovický zámek obsadili kejklíři, šermíři, a dokonce i kat

Letovice – Ve středověku se ocitli návštěvníci, kteří v sobotu navštívili zámek v Letovicích. Areál zámeckého parku, nádvoří a jízdárny obsadili nejen stánkaři s tradičními výrobky. Historický jarmark poctili svou návštěvou také šermíři, kejklíři, kouzelníci či muzikanti a tanečníci. Svůj um předvedl také středověký kat a nechyběla ani kulinářská soutěž o nejlepší letovickou kachli.

Kouzelník Mistr: Největší odměnou je úsměv diváků

Křetín – Ačkoliv ještě není ani plnoletý, chová se jako dokonalý gentleman. Když předstoupí před diváky, zaujme je již svým zjevem. Nosí oblek, černé husté vlasy má vždy perfektně uhlazené a v očích má tajemný výraz. A když začne kouzlit, to se teprve návštěvníkům jeho show začne tajit dech. Jako třeba když nechá zmizet kapesník a místo něj pak někomu z dobrovolníků vylezou z kapsy trenky.

Patří do středoevropské špičky. Velký dechový orchestr zažívá zlaté časy

Letovice – O uplynulém víkendu zvítězili na prestižním mezinárodním festivalu v polském Chelmnu. V únoru získali Zlaté pásmo na mezinárodní soutěži v Praze. Velký dechový orchestr Základní umělecké školy Letovice na Blanensku zažívá skvělé časy.

OBRAZEM: Přehradu Křetínka rozčeřily závody jachtařů. Účastníky zradil vítr

Letovice – Oddíl letovických jachtařů pořádal v sobotu na přehradě Křetínka tradiční závody Finn cup. Už popáté.

AKTUALIZOVÁNO

300 let hornictví. Kartografické centrum představilo unikátní sbírku

Velké Opatovice /FOTOGALERIE/ – Pravděpodobně nikde jinde v Evropě není možné zhlédnout tak obsáhlou a vzácnou sbírku geodetických přístrojů a pomůcek jako v Moravském kartografickém centru ve Velkých Opatovicích. Ta mapuje tři sta let hornictví v českých zemích. V pátek ji organizátoři a spolupořadatelé slavnostně představili veřejnosti. Ohlasy návštěvníků byly nadšené.

Do školy v Nýrově už sněžit nebude. V létě opraví střechu

Nýrov – Když přišla náhlá změna počasí a sněhová vánice, v nýrovské základní škole měli problém. Kvůli staré střeše občas nasněžilo přímo do budovy. Teď se tamní žáci a zaměstnanci dočkají vylepšení. Dělníci střechu o letních prázdninách opraví. Vedení radnice za to zaplatí osm set tisíc korun.

Kritizují plán rozvoje města. Jsou to vyhozené peníze, tvrdí zastupitelé Letovic

Letovice – Z obecní pokladny vyčlenili Letovičtí dvě stě tisíc korun na plán rozvoje města. Aby měli jasnou vizi, jak se má město dále rozvíjet, na co se zaměřovat a také aby měli větší šanci získat dotace na různé projekty. Zpracovala jej soukromá firma. Zatímco radní plán přijali, zastupitelé jej smetli ze stolu. Je to paskvil a vyhozené peníze, myslí si zejména členové opozice.

OBRAZEM: Show orchestru v Letovicích připomněla Karla IV.

Letovice – Přes sto účinkujících, kostýmy, promítání, hudba. Diváci v sobotu v jízdárně letovického zámku zhlédli osmou show Velkého dechového orchestru Základní umělecké školy Letovice. Během odpoledne se konala dvě představení nazvaná Největší Čech – otec vlasti.

OBRAZEM: Herci excelovali v Manželském čtyřúhelníku

Letovice – Silvestr, sázka a neobvyklá výměna manželů. V letovickém kulturním domě v pátek sehráli představení Manželský čtyřúhelník herci Dana Homolová, Michaela Badinková, Daniel Rous a Martin Kraus.

Záchranář Chládek: Do Afriky se vrátím

Letovice /FOTOGALERIE/ – Desítky pacientů denně, služby i dlouho do noci. Zranění mačetou, úrazy na motorce, bolesti zad. To vše a mnoho dalšího musel řešit osmatřicetiletý záchranář Filip Chládek z Letovic. Nedávno se vrátil ze své druhé keňské mise, na níž působil jako dobrovolník zdravotního střediska Itibo, o které se stará humanitární organizace ADRA.

Borotínští odhalí pomník obětem první světové války, přesnou kopii původního

Borotín – Nechtějí zapomínat na svou historii. Proto se v Borotíně rozhodli opravit pomník padlým v první světové válce. Na místo původního, který na návsi stál přibližně od dvacátých let minulého století a byl ve velmi špatném stavu, nechali udělat jeho přesnou kopii.

Opravy školy v Deštné: na řadě jsou šatny a podlahy, pomůže dotace

Deštná – Loni získala nové záchody, letos jsou v plánu šatny a podlaha. V Deštné na Blanensku postupně opravují prostory základní a mateřské školy. Vesnice na to získala od kraje dvě stě tisíc korun. „Myslím, že je důležité, aby naše škola byla pro děti co nejpříjemnější," řekl starosta Tomáš Kraut. Aby stavební práce nenarušovaly výuku, začnou s nimi dělníci až o letních prázdninách.

OBRAZEM: V letovické Galerii Pex vystavuje výtvarník Boris Jirků

Letovice – Malíř, sochař, ilustrátor. Záběr výtvarníka Borise Jirků je široký. Jeho obrazy si mohou v těchto dnech prohlédnout návštěvníci letovické Galerie Pex. Výstava potrvá až do 25. května.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení