VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LETOVICE

OBRAZEM: V letovické Galerii Pex vystavuje výtvarník Boris Jirků

Letovice – Malíř, sochař, ilustrátor. Záběr výtvarníka Borise Jirků je široký. Jeho obrazy si mohou v těchto dnech prohlédnout návštěvníci letovické Galerie Pex. Výstava potrvá až do 25. května.

Hazard mizí z měst. Zatím ale pomalu

Blanensko – Když se gambler ocitne v herně, přestane se ovládat a je schopný prohrát jmění. Mnozí pak přijdou nejen o peníze, ale i rodinu, zaměstnání a vlastní osobnost. S patologickými hráči se setkala například Lenka Jurečková z Letovic. „Z doslechu od známých vím, že žít s takovým člověkem je doslova peklo. Někteří gambleři do automatů házejí i celé výplaty. Peníze si pak půjčují všude možně, dokonce od různých lichvářů. Ti je pak neváhají pod hrozbami vymáhat i po rodině. Je to strašné," popsala mladá žena.

Rybáři: Boj za bivaky u Křetínky vzdáváme

Letovice – Od uplynulého týdne je možné vidět také u vod na Blanensku posedávat muže v zelených bundách a prutem v ruce. Letošní rybářská sezona začala chytáním pstruhů. V polovině června bude možné lovit i dravé ryby. Na přehradě Křetínka u Letovic ale moc rybářů zřejmě lovit nebude. Nemohou tam bivakovat, a tak tam spousta z nich již přestala chodit.

Nedokáží se dohodnout. Sezona v keltském skanzenu Isarnu začne asi dvakrát

Letovice - Keltský skanzen Isarno v Letovicích, který dlouho chátral, se pomalu daří obnovovat. Jenže o jeho provoz se dohadují dvě skupiny lidí, které stále nenašly společnou řeč.

Na Blanensku vyrostou dva nové domky pro postižené. Nyní řeší místo

Blanensko – Dva nové domky pro dvanáct mentálně postižených lidí. Takové zázemí chce vybudovat kraj pro své sociální zařízení Paprsek ve Velkých Opatovicích. Otázkou zatím zůstává, kde. Ve hře je nyní pozemek ve Svitávce. Prostor pro stavbu domků nedávno odsouhlasili svitávečtí zastupitelé.

Letovičtí zedníci jsou ve finále soutěže. Obhajují stříbro

Hradec Králové, Letovice – Vítězství v oblastním kole a postup do celostátního finále v Praze. Řemeslníci z Masarykovy střední školy Letovice opět zazářili na dvoudenní soutěžní přehlídce stavebních řemesel SUSO. Dvoučlenný tým zedníků ve složení Ladislav Luňáček a Jan Procházka uspěl v Hradci Králové v konkurenci dalších pěti družstev.

Opravená Česká ulice? Má špatný povrch, stežují si Letovičtí

Letovice – Nový asfalt, který v letovické České ulici loni na podzim silničáři položili, bude muset pryč. Když zaprší, vytvoří se na něm louže a voda nemá kam odtéct. „To je strašné. Dívala jsem se, že už i obrubníky jsou někde ulámané, takže to asi opravdu nebude kvalitně odvedená práce," řekla jedna z obyvatelek ulice Ludmila Bezdíčková.

Děti v Letovicích se naučí chovat včely i holuby. Vše si také prakticky vyzkouší

Letovice – Umět vyrobit krmítko, poznat jednotlivé ptáky i podle hlasu, rozumět životu včel. Nebo si povídat o tisícikilome­trových cestách poštovních holubů. To je jen střípek možností, které nabídne nový kroužek mladým chovatelům v Letovicích.

Letovičtí rozdělovali spolkům granty. Sportovci ještě čekají

Letovice – Nové hračky, možná i mikrovlnná trouba, ale především pokrytí nákladů na provoz, jako je nájem, zaplacení elektřiny nebo pořádání přednášek. Tam budou směřovat peníze, které z grantového systému města Letovice dostalo tamní Mateřské centrum Domeček. Letovičtí radní o tom rozhodli minulý týden.

V Letovicích se stavbami sítí opraví chodníky. Za miliony

Letovice – Ulice Halasova, Purkyňova a Komenského. Přinejmenším v těchto částech Letovic budou lidé v následujících měsících potkávat stroje a dělníky. A to nejen z důvodu, že vedení města zde chystá opravu chodníků. 

Letovice postaví dvě nová dětská hřiště. Na koupališti a v zámeckém parku

Letovice – Ještě do prázdnin se Letovičtí dočkají dvou nových dětských hřišť. Jedno má vzniknout v areálu koupaliště, druhé pak v zámeckém parku pod tamním rybníčkem.

Hasiči ve Vískách potřebují větší zbrojnici. Postaví novou

Vísky – Malá, nedostačující pro dvě hasičská auta, bez dostatečného zázemí například pro školení. Tak vnímají vísečtí hasiči nynější prostory zbrojnice, která se nachází v budově obecního úřadu. Ve vsi na Blanensku má proto vzniknout úplně nová stavba.

Letovická dechovka je zlatá. Uspěla na mezinárodní soutěži

Praha, Letovice – Zlaté pásmo. To je ocenění, které si z mezinárodní soutěže v Praze přivezl Velký koncertní dechový orchestr Základní umělecké školy Letovice. Osmnáctý ročník festivalu dechových orchestrů Praha 2016 se uskutečnil minulý pátek a sobotu.

Letovičtí opraví školku. Ta bude zatím v budově knihovny

Letovice – Rozsáhlá rekonstrukce čeká budovu mateřské školy v letovické části Třebětín na Blanensku. „Školka potřebuje novou střechu včetně krovů, dále rozvody elektřiny a topení. Počítáme také s opravou podlah a stropů, drobně se změní dispozice místností," uvedl místostarosta Letovic Jiří Palbuchta.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies