VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LETOVICE

Betlém ve Vískách budou střežit tři mohutní andělé

Vísky /FOTOGALERIE/ – Student Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze Matěj Bílek má na očích speciální brýle. V ruce drží kladivo, se kterým špičákem tluče do mohutného kamene. Ten se pod jeho rukama mění v anděla s harfou. I díky němu se známý betlém ve Vískách rozšíří o další sochy. Již několik dní se tam koná tradiční sochařské symposium.

Letovický Festival 3+1: koupání, malování i rockový nářez

Letovice – Sobota odpoledne. Vedro k zalknutí. Na koupaliště, nebo raději zůstat doma v chládku? Na festival! Ten, kdo vyrazil do Letovic na Festival 3+1, se mohl ponořit do chladivé vody tamního koupaliště a ještě stihl poslouchat vystoupení kapel na pódiu.

Opatovický školní skleník je ve špatném stavu. S opravou čekají na dotace

Velké Opatovice – Skleník u základní školy ve Velkých Opatovicích slouží k výuce pracovních činností. Jeho konstrukce a celkový stav jsou však už velmi špatné a do budoucna by mohly být pro žáky i nebezpečné, kdyby uvnitř pracovali.

Řád pomáhal bylinami. V letovickém klášteře turisty upoutá historická lékárna

Letovice /HISTORIE OD PODLAHY/ – Sto padesát let sloužila k prodeji léčiv. Pak v ní byla knihovna a jeden čas i ošetřovna první pomoci. Barokní lékárna s malovanými stropy v Letovicích na Blanensku láká návštěvníky, i když si v ní už nemohou koupit žádné léky. Další díl seriálu Deníku Rovnost Historie od podlahy se věnuje právě této části kláštera Milosrdných bratří, v němž má sídlo stejnojmenná nemocnice zejména pro starší a dlouhodobě nemocné pacienty.

Festival 3+1: hudba, worshopy i divadlo

Letovice – Setkání zástupců neziskového sektoru, samosprávy a podnikatelů v neformální festivalové atmosféře. Vystoupení hudebních skupin, workshopy, divadlo a program pro děti. To je v kostce Festival 3+1, který od čtvrtka do neděle ovládne Letovice. Už posedmnácté.

OBRAZEM: Hra svalů. Při exhibici ukázali, jak posilovat vahou vlastního těla

Letovice – Příznivci posilování vahou vlastního těla se sešli v sobotu u letovické sportovní haly. Již rok tam stojí venkovní posilovací hřiště. Na open exhibici pořádané workoutovým týmem Limits Letovice se předvedla družstva z Blanska, Brna, Brněnce.

OBRAZEM: Benátskou noc v Letovicích prozářila i světelná fontána

Letovice – Letovičtí si v sobotu užili Benátskou noc. V celodenním programu se představili například Duo Jamaha, Honza Žanek Hlaváček, Pavel Kožíšek a Hana Mašlíková, kouzelník Luky, The Backwards Beatles Revival nebo zpěvačka Kristína s kapelou.

Letovické děti dostaly tři nová hřiště

Letovice – Tři nová hřiště pro děti postavili v Letovicích. Jedno je v areálu koupaliště a je přístupné pouze jeho návštěvníkům. Další volně přístupná všem zájemcům vznikla v zámeckém parku a v letovické místní části Zábludov.

OBRAZEM: Beze strachu. LetFest nabízí řadu besed a workshopů

Letovice – Tradiční festival LetFest se koná v těchto dnech v Letovicích. Potrvá až do neděle, kdy bude zakončen závěrečnou bohoslužbou v budově Církve bratrské. „Jedná se o multižánrový i multigenerační festival za účasti amerických a anglických lektorů. Letos je tématem heslo No Fear, což znamená beze strachu. Společně se zamyslíme, co pro nás strach znamená a jak ho lze překonat," uvedl jeden z organizátorů Pavel Kratochvil.

Mladá dívka z Pamětic miluje extrémní běžecké závody. Sní o evropském titulu

Pamětice - Plazí se blátem pod ostnatým drátem, co nejrychleji, aby za sebou nechala své pronásledovatele. Když nad sebou konečně uvidí jen čisté nebe, rychle se zvedne a běží k vysoké dřevěné stěně, kterou svižně zdolá pomocí lana. Dvaadvacetiletá Lucie Alexová z Pamětic není členkou elitního komanda, jak by se mohlo zdát. Dělá jen to, co ze všeho nejvíce miluje. Účastní se takzvaných Spartanů, extrémních běžeckých závodů.

Kde bude busta Václava Havla? Letovičtí hlasují v internetové anketě

Letovice – Spolek Paleta z Letovic na Blanensku chce nechat ve městě zhotovit bustu prvního českého prezidenta Václava Havla. Původně ji plánoval umístit před budovu bývalého biskupského gymnázia. Město však nedávno na svých internetových stránkách zveřejnilo anketu, ve které nechává o umístění uměleckého díla rozhodnout své obyvatele. „Jejich názor nás zajímá. Objevily se totiž hlasy, které s navrhovaným místem nesouhlasily," vysvětlil starosta Letovic Vladimír Stejskal.

Nejistá budoucnost keltského skanzenu. Keltoi předčasně ukončilo spolupráci

Letovice - Město Letovice a sdružení Keltoi, které skanzen tři roky provozovalo, se domluvily na předčasném ukončení smlouvy. Nový nájemce není znám. Spolek Isarno již nemá zájem.

Asfalt na multifunkčním hřišti ve Vranové nahradí umělý povrch

Vranová – Multifunkční hřiště ve sportovní zóně na okraji Vranové dostalo za léta provozu pořádně zabrat. Střídají se na něm například fotbalisté, volejbalisté nebo tenisté a v zimě, když přeje počasí, je jeho plocha zaledovaná, aby se po ní mohli prohánět i bruslaři a hokejisté. Pravidelné využívání sportovci se tak podepsalo hlavně na samotné hrací ploše, která už potřebuje nutnou opravu. Vranovští zastupitelé se proto rozhodli pro rekonstrukci a zároveň vylepšení.

Dobrovolní hasiči v Křetíně slaví 130 let. Vznik? Po 44 rocích od velkého požáru

Křetín – Když v roce 1852 lehla popelem velká část Křetína, v hlavách některých tamních lidí už tehdy začala klíčit myšlenka, že bude potřeba v obci založit hasičský sbor. Došlo k tomu o čtyřiatřicet let později a nyní si Křetínští připomínají sto třicet let od tohoto památného okamžiku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení